Jedzmy zdrowo!
Wycieczka do Torunia i okolic
Toruń jest często odwiedzany przez wycieczki uczniów z naszej szkoły. Również w tym roku, w dniach 21-23 maja, uczniowie klas czwartych i piątych wybrali się do tego pięknego grodu nad Wisłą. Tak uczniowie klasy 4b: Jagoda U., Weronika G., Jakub G., Zuzia M. i Marta B. wspominają wycieczkę:
"Pierwszym celem naszej wyprawy był Inowrocław, gdzie zwiedziliśmy tężnie solankowe. Są to drewniane konstrukcje o długości 300 metrów. Po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka. Nasycone jodem powietrze ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. W Inowrocławiu zwiedziliśmy też planetarium, a wieczorem obejrzeliśmy spektakl „Grające fontanny Cosmopolis”.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach papierniczo-drukarskich. Kolejną atrakcją było zwiedzanie „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy” z licznymi eksponatami, których można było dotykać, eksperymentować i tym samym poznawać prawa fizyki.
Dzień trzeci poświecony był zwiedzaniu Torunia, a w nim Muzeum Toruńskiego Piernika. Mogliśmy własnoręcznie przygotować, a potem schrupać te aromatyczne smakołyki. Najbardziej podobała nam się toruńska Starówka i piękny ratusz. Atrakcji było mnóstwo, więc wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni.” Zaporaszamy do galerii...Zdjęcia - Patrycja Stajkowska.
Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju!
Worek z medalami LOM otworzyli najstarsi chłopcy z naszej szkoły, zdobywając 10 maja we własnej hali „Olimpia” tytuł mistrzów województwa lubuskiego w unihokeju. Nasi szkolni unihokeiści mając na swoim koncie 2 medale klubowych Mistrzostw Polski nie mieli sobie równych w zawodach szkolnych wygrywając wysoko z wszystkimi rywalami z całego województwa lubuskiego. W meczu finałowym o złoty medal pokonali SP10 z Zielonej Góry 11:1. Najlepiej punktującym zawodnikiem z naszej szkoły we wszystkich rozgrywkach na różnych etapach został kapitan naszej drużyny Nikodem Gawroński.
Cztery dni później na rozgrywki finałowe LOM w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej pojechały do Brójec dziewczęta z klas gimnazjalnych. Nie chcąc być gorsze od swoich szkolnych kolegów dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, pokazując swój warsztat wyuczonych zagrań unihokejowych. Nie przegrywając żadnego meczu zdobyły dla szkoły kolejny złoty medal, pokonując w finałowym meczu dziewczęta z Maszewa 3:0.
Na kolejne szczęśliwe chwile wystarczyło poczekać tylko dwa dni, kiedy ponownie w naszej hali rozgrywaliśmy finał wojewódzki dziewcząt młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. Tym razem młodsze dziewczynki wspierane gromkim dopingiem swoich bliskich i kolegów wywalczyły brązowy medal LOM. Radość była przeogromna, zwłaszcza, że dla większości dziewcząt jest to pierwszy medal zdobyty w finale wojewódzkim.
Na zdjęciu: Aleksander Czeski, Dominik Bartczak, Miłosz Gról, Andrzej Czeski, Nikodem Gawroński, Kacper Jarysz, Oskar Szewczyk, Aleksander Sołtysik, Mariusz Forelle, Karol Pazoła, Oskar Stroiński.
Na zdjęciu: Julia Chorobińska, Oliwia Pietraszewska, Marika Szewczyk, Małgorzata Stasik, Amelia Kubiak, Marta Kaźmierczak, Amelia Sypniewska, Izabela Zmuda, Julia Zalewicz, Natalia Poźniak.
Na zdjęciu: Marta Bannach, Paulina Fabiś, Kaja Kosicka, Karolina Tomiak, Julia Tomaszewska, Weronika Jagos, Dobrosława Piwecka, Alicja Kolendowicz, Wiktoria Muńko, Amelia Draga, Zuzanna Owczarek, Nikola Brajer, Karina Bładyko.
Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.
W indiańskiej wiosce
15 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w indiańskiej wiosce, w Nowym Jaromierzu. Tam mogli na własne oczy zobaczyć jak żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XIX wieku.
W tipi oglądaliśmy repliki autentycznych przedmiotów takich jak stroje, broń, przedmioty codziennego użytku.
Potem wszyscy pokonali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, rzucali rzutkami. W rytmie indiańskiego tańca udaliśmy się do tipi, w którym upiekliśmy kiełbaski i wysłuchaliśmy indiańskiej legendy. Na koniec przejechaliśmy się kolejką i bawiliśmy się na placu zabaw.
Po zjedzeniu smacznych lodów zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.
Wycieczka klas II PG
Laureatka konkursu języka polskiego
Z radością informujemy, że uczennica kl. 7 b, Anastazja Malajka, została laureatką konkursu przedmiotowego języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką Anastazji jest Pani Agnieszka Weimann. Serdecznie im gratulujemy!
Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018
Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp.
Tydzień później, w pierwszy weekend majowy, juniorzy młodsi ( U-16) zmagali się w finałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Łochowie za Warszawą. I tutaj podobnie, jak starsi koledzy z klubu, po rozegraniu kilkunastu pojedynków eliminacyjnych,ćwierćfinałowych i połfinałowych babimojscy unihokeiści stoczyli pięć pojedynków, zdobywając srebrny medal MP. Ogromne gratulacje dla naszych zawodników, ich rodziców, sponsorów i trenerów!
Nikodem Gawroński - najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski juniorów młodszych.
Juniorzy młodsi Fenomena - srebrni medaliści Mistrzostw Polski w Łochowie.
Zdjęcie na górze strony: juniorzy starsi Fenomena - brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Gorzowie.
Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.
Wyniki konkursu "Matematyczny Kangur"
"MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO"
25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Michał Woźniak, Zuzanna Owczarek, Amelia Draga i Cezary Makarowicz wzięli udział w II KONKURSIE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO. Konkurs odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Na początku zarówno uczniowie jak i zgromadzeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski, przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców Liceum oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego skutecznym metodom nauki języka angielskiego, przeprowadzonego przez dr Beatę Kouhan.
Uczniowie rywalizowali z drużynami z Gimnazjum w Pomorsku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach oraz Szkoły Podstawowej w Kargowej. Wszystkie zespoły odpowiadały na pytania z zakresu filmu, sportu, kultury i sztuki oraz gramatyki języka angielskiego. Nasi zdolni poligloci okazali się bezkonkurencyjni i wygrali konkurs! Laureaci otrzymali zwycięski puchar oraz tytuł "Mistrza Języka Angielskiego". Wszyscy uczestnicy zmagań finałowych zostali uhonorowani nagrodami rzeczowym oraz dyplomami uczestnictwa.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Podziękowanie za ofiarność naszych uczniów
Nasz talent - Natalia Wośko
- Mam na imię Natalia, 16 lat i chodzę do gimnazjalnej klasy III B. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam już prawie 9 lat temu, w pierwszej klasie szkoły podstawowej. I nie żałuję. Wręcz przeciwnie! Śpiew jest czymś, co kocham. Według mnie, to również pewien lek na stres, ale przede wszystkim wspaniała zabawa:)!
Natalia Wośko - Cudownych rodziców mam.wma
Nagrania dokonano w GOK w Babimoście pod kierunkiem p. Marcina Szczechowiaka.
Pierwszoklasiści bawili się w teatr
Nasi najmłodsi uczniowie zdobywali wiedzę na temat teatru. Prezentowali też różne scenki z wykorzystaniem pomysłowych kostiumów i rekwizytów. Zapraszamy do GALERII.
Dekoracje stołów w wykonaniu uczniów klas II PG
"Jak zdrowo żyć?"
"Jak zdrowo żyć?" pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły promowali zasady zdrowego stylu życia i podejmowali działania z zakresu edukacji zdrowotnej. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne prowadzone były zarówno w ramach zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.
Jednym z takich zadań były prace plastyczne wykonane przez uczniów, które zdobią ściany naszej szkoły, jak również wystawa prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Babimoście.
oihjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Programujemy z Robotem „Photonem” na zajęciach komputerowych.
Photon to robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu poznać kierunki, kolory, reakcje na bodźce z otoczenia. Przy tej okazji dzieci uczą się jak działają technologie oraz stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania.
Robot stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego.
Wykorzystanie Photona pozwala na kreowanie sytuacji systematycznie wspierających mechanizmy uczenia się, wyzwala radość i budzi ciekawość poznawczą.
Projekt edukacyjny uczniów kl. II PG
Konkurs fotograficzny "Mój zdrowy tydzień"
Nasi uczniowie w finałach konkursu recytatorskiego
Amelia Kubiak z kl. 5 b i Hubert Anuszkiewicz z klasy III C wystąpili w finałach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finały odbyły się: 25.04 w Żaganiu (dla grupy klas 4-6) i 27.04.2018 r. w Międzyrzeczu (dla grupy klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum). Konkurencja była bardzo duża, gdyż w przesłuchaniach wzięło udział odpowiednio po 50 i 40 najlepszych recytetatorów w województwie. Nasi przedstawiciele zaprezentowali swoje teksty bardzo udanie, wzięli też udział w warsztatach teatralnych. Gratulujemy bardzo dobrych występów!
Zdjęcie - rcak.pl
Konstytucja 3 Maja
W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście wzięli udział w konkursie plastycznym związanym ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Zadaniem konkursowym było wykonanie okolicznościowej pocztówki, gazetki lub zaprojektowanie znaczka. Wśród wykonanych różnymi technikami prac dominowały kolory: biel i czerwień. Komisja szkolna wyróżniła:
Hannę Mleczak (I miejsce),
Amelię Kubiak i Wiktora Graszę (II miejsce),
Julię Ludowicz (III miejsce).W holu szkoły można obejrzeć najlepsze prace.
Zapraszamy do galerii.
Sukces w konkursie plastycznym
Uczeń klasy 6 b - Maciej Białoń zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Polska to moja ojczyzna". Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy. Na konkurs wpłynęło 800 prac. W grupie wiekowej klas IV-VI należało wykonać komiks o tematyce patriotycznej związanej ze Świętem Niepodległości.
Nasz uczeń odebrał nagrodę 25.04.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Opiekunem konkursu plastycznego w naszej szkole była Pani Bożena Wołek.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie