• WARSZTATY TEATRALNO-PEDAGOGICZNE w ramach projektu „Lubuskie na rzecz rodzin”

• Klasa 4b uczestniczy w warsztatach teatralno-pedagogicznych w ramach projektu „Lubuskie na rzecz rodzin” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Projekt ten przeznaczony jest dla klas IV-V szkół podstawowych. Jego celem jest rozwój emocjonalno - społeczny uczestników zajęć  oraz stymulowanie twórczego myślenia i działania w oparciu o metody i narzędzia pedagogiki teatru oraz pedagogiki zabawy. W ramach  pięciu warsztatów uczniowie uczą się budowania atmosfery bezpieczeństwa w grupie, zaufania i otwartości, skutecznej komunikacji jako klucza do wzajemnego zrozumienia, pracują nad budowaniem poczucia własnej wartości i adekwatnej samooceny.

Zajęcia prowadzą aktorzy z gorzowskiego teatru i pedagog teatralny.

• Ile ważą nasze tornistry?

• 1 października jest  Ogólnopolskim Dniem Tornistra, a październik miesiącem ważenia tornistrów.
            W naszej szkole wychowawcy klas trzecich  11.10.2024 r.  przeprowadzili akcję ważenia tornistrów.
            Okazało się, że wśród uczniów klas I-III  najcięższy plecak ważył 6,08 kg, a najlżejszy 1,11 kg. Natomiast w klasach IV-VIII ciężar plecaków wahał się od  1,83 kg do 7,50 kg.
            Według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego właściwego wyboru i użytkowania plecaka szkolnego - waga plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała ucznia.

Pamiętajmy więc, aby do plecaka włożyć tylko to co jest potrzebne danego dnia.

Tekst i zdjęcia - Alicja Młynarczak.

• Drodzy Nauczyciele!

•     Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nauczyć nas czegoś pożytecznego, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkrywać swą siłę, że miłości i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.
                  W Dniu Państwa święta życzymy wytrwałości oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

• Pierwsze sukcesy sportowe

• 10 października odbyły się pierwsze zawody sportowe w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody miały miejsce na obiektach CSiR w Babimoście. Były to Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zmagania najlepszych biegaczy z powiatu odbywały się z podziałem na cztery kategorie. Naszą szkołę reprezentowały drużyny we wszystkich  czterech kategoriach, czyli dziewczęta młodsze (klasy IV-VI) i starsze (klasy VII-VIII) oraz chłopcy młodsi i starsi. Zawody miały charakter eliminacji do finału wojewódzkiego LOM. Nasi biegacze odnieśli swoje pierwsze sukcesy w tym roku szkolnym, ponieważ aż trzy drużyny uzyskały awans do finału wojewódzkiego LOM w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 17 października. Naszą szkołę w finale wojewódzkim reprezentować będą dziewczęta starsze i młodsze oraz chłopcy starsi. Naszym biegaczom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie zawodów.

Tekst i zdjęcia - Justyna Przygocka.

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dlatego w ostatnich dniach dużo rozmawialiśmy z uczniami na ten temat. Każda klasa ze swoim wychowawcą na godzinie wychowawczej omówiła problematykę wspierającą nasz rozwój i samopoczucie. Podejmując te zagadnienia staramy się przełamywać negatywne stereotypy utożsamiające zdrowie psychiczne z brakiem zaburzeń lub chorób. Promujemy definicję zdrowia psychycznego jako pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny. Chcielibyśmy, aby dzieci kojarzyły ten termin z dobrym samopoczuciem, poczuciem własnejwartości i radością.

Młodsze dzieci zaangażowały się w wykonanie kolorwych plakatów, któwe ozdobiły korytarze naszej szkoły. Spacerując po szkole w każdym zakątku młodzież trafia na hasła - recepty zachęcajace do pozytywnych zachowań.

Działania zostały podsumowane na apelu z udziałem wszystkich klas, nauczycieli i dyrekcji szkoły.
            Mamy nadzieję, że przekazane treści pomogą wytworzyć nam wszystkim sprzyjające zdrowiu nawyki.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• W tym roku miesiąc biblioteki obchodzimy pod hasłem: "Poznajmy się w bibliotece". W programie:

• Głośne czytanie na przerwach dla uczniów klas 2 i 3;
            • Konkurs na zakładkę do książki dla klas 4-7;
            • Konkurs na ilustrację do ulubionej książki dla klas 1-3;
            • Zabawa „ZOO MEMY”
              (należy wymyślić teksty do dymków na zdjęciach rozwieszonych na korytarzu, zapisać je na kartce i przynieść do biblioteki). Zdjęcia znajdują się również w galerii poniżej.