Integracyjnie, kształcąco i bardzo radośnie spędzili ostatnio czas członkowie naszego kółka teatralnego Reimannówki.
22 listopada, z inicjatywy instruktora teatralnego p. Jolanty Reimann, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty teatralne dla starszej i młodszej grupy aktorów, które przeprowadziła zaprzyjaźniona z nami, aktorka teatru gorzowskiego, pani Kamila Pietrzak Polakiewicz.
Spotkanie to okazało się bardzo owocne. Mało, że scementowało i bardzo przybliżyło naszych aktorów ze starszą grupą teatralną, to pojawiły się nowe i bardzo ciekawe koncepcje współpracy.
Na warsztatach tych, nasi aktorzy nie tylko zgłębiali tajniki pracy aktora na scenie, ale wspaniale się przy tym bawili.
Warsztaty teatralne
Żywa lekcja historii
22 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem, z okazji minionej 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, tematem przewodnim lekcji było „Ku Niepodległości”. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały mundury oraz uzbrojenie z tego okresu czasu. Dowiedzieli się też wielu interesujących rzeczy. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli zostać rekrutami w Legionach Piłsudskiego. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny. Na zakończenie przedstawienia, jak zawsze, odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „złote” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.
Tekst - Ewa Muńko. Zdjęcia - Wojciech Jaroszek.
Konkurs na fraszkę
Rozstrzygnięty został konkurs na fraszkę promującą czytelnictwo. Autorami najlepszych utworów zostali:
1. Aleks Bannach - kl. 8a
2. Antoni Grądziel - kl. 8a
3. Malwina Malka - kl. 6a i Zofia Mioduń - kl. 4b
Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Aktywna przerwa
- 4
Zdjęcia - Grażyna Czerwińska.
Klasa 2b i 3b KREATYWNIE...
- 11
Projektujemy, budujemy, tworzymy...
Dzieci na zajęciach z kreatywności mają poprzez zabawę przerywnik w dotychczasowych lekcjach, nie rezygnując z nauki. Działania pobudzają u najmłodszych uczniów kreatywność, uczą je myślenia przestrzennego oraz dbają o rozwój zdolności manualnych.
Zdjęcia i tekst: Patrycja Stajkowska
ARTYSTYCZNE REWOLUCJE KLASY 3B – JAJECZNY KUBIZM ORAZ MANDALE Z PAPIEROWYCH TALERZY
- 11
Zdjęcia - Patrycja Stajkowska.
Zakończyliśmy akcję "Szkoły Pełne Talentów"
Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców naszych uczniów, ich rodzin i znajomych za wsparcie Talenciakami. Dzięki Wam otrzymaliśmy nagrody oraz dyplom za zebrane 524 Talenciaki.
Akcję w szkole koordynowała Patrycja Stajkowska.
Dzień Pluszowego Misia
- 7
GANG ŚMIECIAKÓW
17 listopada 2023 roku uczniowie klas I-IV i V-VIII w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście obejrzeli przedstawienia profilaktyczne pt. “Gang Śmieciaków” w wykonaniu Grupy T z Torunia. Ich celem było promowanie postawy proekologicznej, zdrowego stylu życia bez używek oraz pokazanie sposobów dbania o środowisko. Przedstawienia miały charakter kabaretowy i interaktywny. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali uczniów do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam jak najdłużej. Na zakończenie niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości zdobycia autografów aktorów.
Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.
Brązowe medale badmintonistek i badmintonistów w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
14 listopada w hali "Olimpia" w Babimoście odbyły się podwójne finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Naszą szkołę po wygranych zawodach powiatowych i pomyślnie rozegranych zawodach półfinałowych reprezentowały dwie drużyny: dziewczęta i chłopcy.Obie drużyny stoczyły ambitne pojedynki singlowe oraz w grach podwójnych w gronie czterech najlepszych drużyn w całym województwie lubuskim. W wyniku tych zmagań zarówno dziewczęta w składzie : Angelika Piosik i Kinga Mruk oraz chłopcy: Maciej Rakowski i Dominik Pawelski wywalczyli brązowe medale oraz okazałe puchary.Warto również dodać, że do sukcesu dziewcząt przyczyniła się także Zuzanna Buda, która dzielnie na zawodach półfinałowych zastąpiła chorą w tym czasie Kingę Mruk.
Laureatom Lubuskiej Olimpiady Młodzieży serdecznie gratulujemy życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym, a także w innych dyscyplinach sportowych rozgrywanych jeszcze w trwającym roku szkolnym.
Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.
"O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie"
- 1
Pierwszy koncert z serii "W Krainie Pani Muzyki" w którym brali udział uczniowie klas I-IV w dniu 13.10.23 zachęcił wszystkich do aktywnego uczestnictwa, ponieważ muzyka grana przez muzyków podrywała wszystkich z foteli do tańca.
"O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie" to temat koncertu i właśnie wędrówki klarnetu zachęciły uczestników do wspólnej zabawy.
Kochamy naszą ojczyznę!
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie na zajęciach z etyki przedstawili swoje pomysły, jak pokazać miłość do ojczyzny. Wykonali oryginalne konstrukcje z klocków. Oto efekty ich twórczej pracy.
Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.
„Szkoła do hymnu”
Punktualnie o 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z milionami uczniów w całej Polsce zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Biało-czerwone flagi i kotyliony podkreśliły patriotyczną atmosferę Narodowego Święta Niepodległości.
4
Na „Gusłach” w Zielonej Górze
Nasi uczniowie mogli obejrzeć w Teatrze Lubuskim niezwykłą adaptację „Dziadów” cz. II. Duże wrażenie zrobiły na widzach oryginalne kostiumy, dynamika scen podkreślona rytmiczną muzyką, śpiewem i choreografią.
Na uwagę z pewnością zasługiwała sugestywna gra aktorska. Wymagała dobrej kondycji fizycznejNie sposób było się nudzić. Po wyjściu z przedstawienia uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami m. in. z dziennikarzem „Gazety Lubuskiej”.
Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.
Uczniowie z wizytą na cmentarzu parafialnym
- 15
Jak co roku, przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Szafrańskiej odwiedzili groby na pobliskim cmentarzu parafialnym. Zapalili znicze jako symbol szacunku i pamięci na grobach swoich bliskich, pod krzyżem, pod pomnikiem upamiętniającym poległych podczas Powstania Wielkopolskiego, pod wspólną mogiłą poległych Bojowników o Ziemię Babimojską oraz pod pomnikiem poświęconym pamięci tych, którzy walczyli o wolność i polskość Ziemi Babimojskiej.
Tekst i zdjęcia - Anna Szafrańska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- 17
Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o ponad 600 pięknie wydanych, nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł. Wkład własny wyniósł 3 000 zł. Oprócz popularnych nowości beletrystycznych do dyspozycji czytelników mamy pokaźny zbiór książek o Polsce - jej historii i współczesności oraz pozycje ukazujące wartość rodziny i życia człowieka.
Wszyscy uczniowie obejrzeli wystawę książek i mieli okazję wypożyczyć interesujące ich pozycje.
Zapraszamy do korzystania ze szkolnej biblioteki w formie katalogu online (e-biblioteka, wejście przez konto librus). Można nie tylko zapoznać się z coraz bogatszym księgozbiorem, sprawdzić dostępność pozycji, ale też śledzić swoje konto i dokonać rezerwacji książki.
Dzień postaci z bajek
Pamiętamy o bohaterach
Uczniowie klas drugich zapalili znicze na mogile poległych Powstańców Wielkopolskich.
Zdjęcia - E. Kurowska-Hoły.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie