• Dni otwarte w sulechowskich szkołach

• Dnia 4 kwietnia odbyły się Dni Otwarte w CKZiU w Sulechowie oraz w tamtejszym LO. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką szkół. Obejrzeć pracownie zawodowe i sale lekcyjne. Dzięki temu, będzie im łatwiej podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kształcenia.

Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek i Aleksandra Michalska.

• Dzień Zdrowia

• Dzisiaj obchodziliśmy  Dzień Zdrowia przypominając uczniom o Światowym Dniu Zdrowia, który wypada w tym roku w piątek. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne,  zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

We wszystkich klasach odbyły się pogadanki z  pedagogiem szkolnym i pielęgniarką na temat prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz higieny. Panie podkreślały ważność śniadania, sportu, snu i umiejętności czytania etykiet.

W szkole realizowane są również programy uczące kształtować postawy i zachowania związane z prawidłowym odżywianiem “Trzymaj Formę!” i “Zachowaj trzeźwy umysł” (w tym roku pod hasłem ROSNĘ ZDROWO).

Światowy Dzień Zdrowia każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Samorząd Uczniowski i pedagog szkolny

• III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

• 31 marca 2023 roku  odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie szkoły podstawowej z Babimostu oraz z  Zespołów Edukacyjnych z Podmokli Małych i Nowego Kramska.

Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

W konkursie  brało udział siedem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami połączonymi z widowiskowymi sukcesami:

Miejsce 1.

Uczniowie z klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

Miejsce 2.

Uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

Miejsce 3.

Uczniowie z klasy 8 z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku

Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Wydawnictwa Pearson, MacMillan i PWN. Puchar Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z klasy 8b – uczniom SP w Babimoście.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.

III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – panie: Anna Prządka, Agnieszka Gaertner,  Aleksandra Michalska,  Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska.

Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska