• Logowanie do dziennika elektronicznego

  Szanowni Państwo,

  od 1 września 2018, w celu zalogowania się do rozwiązania LIBRUS Synergia, należy na stronie https://portal.librus.pl/ skorzystać z opcji "Zaloguj jako" w prawym górnym rogu, a następnie wybrać odpowiednią grupę użytkowników – w tym przypadku "Rodzic lub uczeń".

  Na stronie portalu LIBRUS Rodzina, który wyświetli się po wykonaniu powyższych czynności, zalogowanie do aplikacji może następować na dwa sposoby:

  1. Korzystając z widżetu po prawej stronie. Proszę mieć przy tym na uwadze, że logowanie w tym widoku następuje przy użyciu danych dostępowych do Konta LIBRUS (a nie do dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia). W tym samym miejscu istnieje również możliwość utworzenia Konta LIBRUS oraz powiązania go z kontem w LIBRUS Synergii. Szczegółowa instrukcja zakładania Konta LIBRUS oraz powiązania go z rozwiązaniem LIBRUS Synergia, została opisana w artykule dostępnym pod adresem: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jak-zalozyc-konto-librus-szybka-instrukcja-dla-rodzicow-i-uczniow. Szczegółowe informacje dotyczące Konta LIBRUS oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania z nim związane znajdują się w Pomocy, dostępnej pod adresem https://konto.librus.pl/pomoc  

  2. Rozwijając menu "LIBRUS Synergia", dostępne na górze strony, a następnie wybierając opcję "Zaloguj". W formularzu logowania należy wprowadzić dane dostępowe do aplikacji LIBRUS Synergia. 
  Szczegóły dotyczące sposobu logowania na portalu LIBRUS Rodzina zostały opisane w artykule dostępnym pod adresem: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/abc-logowania-do-systemu-synergia.

 • Przedstawienie dla najmłodszych

  Zabawne przygody rudowłosej dziewczynki pt. "Niesamowita Pipi Skarpeta" obejrzeli dnia 18.09.2018 r. uczniowie klas 1-3. Dzieci wspóltworzyły spektakl i bawiły się razem z aktorami, poznając jednocześnie zasady bezpieczeństwa. Dziękujemy krakowskim artystom za wspólną zabawę.

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 1

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 2

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 3

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 4

   

 • Samorząd szkolny

  W wyniku demokratycznych wyborów przeprowadzonych 14.09.2018 r. ustalono następujący skład Samorządu Uczniowskiego:
  przewodnicząca - Daria Jankowiak
  zastępcy przewodniczącej - Bartosz Kremer, Wiktoria Fiołka.

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

  Opiekunowie samorządu

 • Dożynki w Babimoście

  Dożynki w Babimoście

  Tegoroczne wojewódzkie jubileuszowe Święto Plonów, tym razem odbyło się w Babimoście. Nasza szkoła również włączyła się przygotowanie tej uroczystości. Uczniowie przygotowali się  pod okiem pani Jolanty Reimann i pani Kamili Pietrzak Polakiewicz, która pracuje w teatrze im. Juliusza Osterwy  w Gorzowie Wlkp.,  i była reżyserem tego przedsięwzięcia . Przedstawienie miało tytuł  „Od ziarenka do Bochenka”. Sztuka ta była formą ruchowej wariacji na temat powstawania chleba. W spektaklu uczniowie nie komunikowali się słowem, lecz ekspresją ciała oraz rekwizytów na tle ludowej muzyki, w ten sposób uruchamiając wyobraźnię swoją i widza. Byliśmy dumni, że możemy wystąpić przed tak  szanowną publicznością  i zaproszonymi gośćmi. Reprezentowaliśmy godnie naszą małą społeczność na tak wielkim święcie.

  Było to nie lada zadanie, przygotowanie programu miało miejsce już podczas wakacji. Nie tylko młodzież musiała się zmobilizować i zmienić wakacyjne plany a także rodzice.

   Za co wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, w tym także absolwentom naszej szkoły. Zapraszamy do GALERII.

  Jolanta Reimann
  Zdjęcia: Piotr Kubiak, www.lubuskie.pl.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
 • Nasi nowi przyjaciele

  Nasi nowi przyjaciele

  Dnia 19.06.2018 naszą szkołę odwiedzili goście z Niemiec. Na samym początku oprowadziliśmy ich po szkole i pokazaliśmy im poszczególne klasy. Następnie zabraliśmy ich do Centrum Sportu i Rekreacji, zaprosiliśmy ich do wielu ciekawych zabaw integracyjno-animacyjnych, w których chętnie uczestniczyli. Nauczyliśmy ich również tańczyć belgijkę, a oni w zamian zaprezentowali nam swój regionalny taniec. Otrzymaliśmy od nich drobne upominki, po czym wyszliśmy na świeże powietrze, gdzie uczestniczyliśmy w różnych aktywnościach sportowych.
  Resztę czasu spędziliśmy na konwersacjach oraz nawiązywaniu bliższych znajomości. Oprowadziliśmy ich po mieście oraz uczyliśmy się nawzajem łamańców językowych, a także dowiedzieliśmy się trochę o ich kulturze. Na sam koniec odprowadziliśmy ich na przystanek autobusowy.
  Bardzo chcielibyśmy to powtórzyć i ponownie miło spędzić wspólnie czas. Jesteśmy szczęśliwi  z faktu, że zostaliśmy zaproszeni do nich na następny rok.

  Galeria...

  Opiekunami młodzieży były Panie: Jolanta Reimann i Anna Wołek.

  Tekst:
  Zuzanna Szczeszek
  Hanna Krawczuk
  Julia Różycka
  Zuzanna Szofer
  Klaudia Nowak

 • Zakończenie roku w klasie 3 a

  Zakończenie roku w klasie 3 a

  Zakończenie roku w klasie 3 a - Obrazek 1

  To my, klasa 3 a, wesoło spędzamy czas w ogrodach proboszczowskich w Kosieczynie.
  Rodzice, na czele z panią Ewą Heyduk i pania Basią Vogel, 19 czerwca zorganizowali nam ten wyjazd. Były konkursy, zabawy i ognisko. Wtedy też nastąpiło pożegnanie z naszą wychowawczynią Aliną Kozubal. Było trochę smutno...

  Galeria...

 • Angielski z Duolingo

  Od września roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście korzystali z jednej z najpopularniejszych platform językowych na świecie -  Duolingo. Dzieci grając w przeróżne gry zdobywały nowe kompetencje językowe, uczyły się słownictwa i zagadnień gramatycznych. Czas roztrzygnąć całoroczne zmakania!

   Oto dziesięciu najlepszych graczy:

  Miejsce

  Imię i nazwisko

  Liczba punktów

  Klasa

  1.

  Zuzanna Filipczak

  9331

  6a

  2.

  Ewa Michalak

  6870

  4b

  3.

  Dawid Piosik

  3939

  4c

  4.

  Dagmara Cyl

  2677

  6a

  5.

  Bartek Kupiec

  3553

  5b

  6.

  Emilia Nowak

  3367

  5b

  7.

  Mateusz Brudło

  3112

  6a

  8.

  Krzysztof Kiełb

  3072

  4b

  9.

  Oliwia Pietraszewska

  2673

  6a

  10.

  Natalia Ludowicz

  2271

  4c

   

  Gratulujemy wszyskim uczestnikom zmagań!

  Tekst: Anna Wołek

 • Dzień Ochrony Środowiska 2018

  Dzień Ochrony Środowiska 2018

  Zbiórka zużytych baterii!

   

  5 czerwca w Światowy Dzień Ochrony Środowiska podsumowaliśmy akcję zbiórki zużytych baterii. Uczniowie zebrali łącznie kilkadziesiąt kilogramów tych niebezpiecznych odpadów.

  Najwięcej baterii zebrali uczniowie klasy II C  i w ich ręce trafia nagroda w wysokości 100 zł ufundowana przez Radę Rodziców.
  Zebrane baterie są odbierane przez firmę „Reba” zajmującą się ich recyklingiem.

  Dziękuję wszystkim zaangażowanym w naszą akcję i gratuluję zwycięzcom.

   

  Jarosław Jankowiak

 • Apele podsumowujące działalność w roku szkolnym 2017/2019

  Apele podsumowujące działalność w roku szkolnym 2017/2019 - Obrazek 1

  Galeria...

  Zdjęcia - Wiesław Zięba.

 • Bezpieczne wakacje

  Bezpieczne wakacje

  Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w  przedstawieniu pt. „Bezpieczne wakacje”, które odbyło się w naszej szkole 19 czerwca 2018 r. Miało ono na celu przypomnienie dzieciom , jak ważne jest bezpieczeństwo oraz kulturalne zachowanie, także  podczas wakacji. Krótki program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy 2a oraz dwie uczennice z klasy 1b.
  Na zakończenie każdy nauczyciel otrzymał medal za trud swojej pracy, a uczniowie zostali obdarowani ulotkami z informacjami o numerach alarmowych i magicznych słowach. Nad całością czuwały panie Iwona Firlej-Prętka oraz Elżbieta Kurowska-Hoły.

  Galeria...

  Tekst i zdjęcia: Iwona Firlej-Prętka

 • Podsumowanie projektu "Kręgosłup mam tylko jeden"

  Podsumowanie projektu "Kręgosłup mam tylko jeden"

  W piątek 8 czerwca naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy IKEA – pani Marita Michalak oraz pan Marcin Chowiera. Goście wsparli swoją wiedzą nasz projekt pod hasłem Kręgosłup mam tylko jeden. Podczas spotkania z uczniami klas II-IV oraz V-VII szkoły podstawowej pokazali, jak dbać o kręgosłup podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, siedzenia przy biurku czy korzystania z telefonu komórkowego oraz jak poprawnie nosić plecak szkolny.

  Goście obejrzeli też korytarzowe szafki dla uczniów oraz tablicę interaktywną wraz z projektorem krótkoogniskowym zakupione w ramach projektu dzięki wsparciu finansowemu firmy IKEA Industry. Podziwiali także prace projektowe naszych uczniów promujące zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek. Na koniec wręczyli wyróżnienia za oryginalną formę i ciekawe ujęcie tematu w konkursie plastycznym Jak dbać o kręgosłup? Dyplomy i nagrody otrzymali: Jagoda Urbanowicz, Dominik Sołtysiak, Wiktoria Fiołka, Anastazja Malajka i Amelia Kubiak.

  Na pożegnanie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od firmy IKEA upominki – kolorowe zakreślacze, które przy każdym użyciu będą przypominały o prostowaniu pleców. :)

  Spotkanie było bardzo miłe. Serdecznie dziękujemy gościom za ciekawą prelekcję i odwiedziny, a firmie IKEA Industry za wsparcie finansowe naszego projektu.

  Galeria...

 • Warsztaty antynikotynowe

  Warsztaty antynikotynowe

  12 czerwca 2018 r. odybyły się w naszej szkole warsztaty dla klas V, VI i VII, poruszające tematykę palenia papierosów i e- papierosów.

  Uczniowie dowiedzieli się, że uzależnienie to bardzo  szerokie pojęcie, gdyż obejmuje wiele aspektów, m.in.: nikotynę, alkohol, Internet, leki, gry komputerowe, telefon. Rozmawiali również o tym, że działanie osoby uzależnionej staje się przymusem i ma bardzo negatywny wpływ na codzienne życie, zdrowie oraz relacje  z innymi osobami. Ludzie sięgają po używki czy środki psychoaktywne z bardzo różnych powodów.

  Dlaczego papierosy mogą być aż tak bardzo niebezpieczne? Przeciętny palacz nie zdaje sobie sprawy, że w skład dymu papierosowego wchodzi kilka tysięcy związków chemicznych, które zagrażają zdrowiu. Wdychanie substancji smolistych i gazów przyczynia się do rozwoju chorób nowotworowych.

  Palacz, który z własnej nieprzymuszonej woli truje samego siebie, stanowi jednocześnie śmiertelne zagrożenie dla wszystkich, którzy są obok niego w chwili, gdy zapala papierosa.

  Jedno jest pewne - zdrowiej w ogóle nie palić - zarówno tradycyjnych papierosów, jak i wszelkich "nowoczesnych" wersji elektronicznych.

  Warsztaty pokazały jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, uświadomiły zagrożenia związane z sięganiem po papierosy oraz inne substancje psychoaktywne. 

  Ważną umiejętnością, którą powinien doskonalić  każdy młody człowiek  jest asertywna odmowa i nad tym właśnie pracowali nasi uczniowie.

  Warsztaty antynikotynowe - Obrazek 1

  Warsztaty antynikotynowe - Obrazek 2

  Warsztaty antynikotynowe - Obrazek 3

  Tekst i zdjęcia - Barbara Kubaś.

 • "Jak nie czytam. Jak czytam"

  W ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam. Jak czytam” organizowanej dnia 8.06.2018 r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na nakręcenie telefonem komórkowym filmiku w formie Mannequin Challenge.  Konkurs zwyciężyła klas 3 c, której filmik rpezentujemy poniżej. Uczniom i wychowawczyni - Małgorzacie Piechaczek serdecznie gratulujemy. Nagrodą jest gra w kręgle w naszej kręgielni.

   

   

 • Spotkanie z historią

  Spotkanie z historią

  Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe "Komandor" w osobie Pana Sebastiana Dragi zaprosiło 8.06.2018 r. uczniów naszej szkoły na spotkanie z historią. Młodzież zapozanła sie z mobilnym muzeum - zabytkowym samochodem, w którym wyeksponowano różnorodne militaria. Dziękujemy Panu Sebastianowi za bardzo ciekawą prezentację.
  Zdjęcia - Wiesław Zięba.

  Galeria...

 • Turniej szachowy

  Turniej szachowy

  12 czerwca 2018 r. po raz trzeci odbył się  Szkolny Turniej Szachowy imienia Dobrosułka.  Udział w turnieju wzięli uczniowie klas drugich i trzecich.

  Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Pietrusiewicz. Uczniowie rozegrali sześć partii szachowych. Sędzią głównym był Pan Marcin Paciejewski, któremu ardzo dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju. Sędziami pomocniczymi były Panie Sabina Kędziora, Elżbieta Kurowska-Hoły i Elżbieta Zdunek.

  W kategorii dziewcząt zwyciężyła  Amelia Strzempek.
  Drugie miejsce zajęła Anita Chmielak.

  Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Dembowskiej.
  Zwyciężczynie są uczennicami klasy III a.

  W kategorii chłopców zwyciężył Maksymilian Czerwiński,
  drugie miejsce zajął Krzysztof Paciejewski.

  Na trzecim miejscu uplasował się Michał Długosz.
  Maks i Krzyś to uczniowie klasy IIIb natomiast Michał jest uczniem klasy IIIa.

  Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.
  Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych nagród dla zwycięzców oraz Pani Dyrektor za ufundowanie upominków dla każdego uczestnika.

  GALERIA...

  Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.

 • Propagujemy zdrowe odżywianie

  Propagujemy zdrowe odżywianie

  Nasz projekt nosi tytuł  „Jak zdrowo się odżywiać?”

  Celem było propagowanie zdrowego stylu życia i wskazywanie korzyści z prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej.

  W dzisiejszych czasach coraz modniejsze są diety, ćwiczenia i póki wykorzystujemy je w odpowiedni sposób, to bardzo zdrowa moda.

  W czasie realizacji projektu wykonałyśmy kartony przedstawiające  sylwetki, przyczyny i skutki chorób związanych z odżywianiem, takich jak otyłość i anoreksja oraz z prawidłową sylwetką.

  W klasach drugich i trzecich gimnazjum zorganizowałyśmy zajęcia poświęcone zdrowemu stylowi życia, do których przygotowałyśmy prezentację.

  W klasach drugich  gimnazjum przeprowadziłyśmy test dotyczący zdrowego stylu życia, w którym:

  I miejsce zajął Nikodem Gawroński (kl. 2B)

  II miejsce zajęła Wiktoria Lehmann (kl. 2B)

  III miejsce zajęła Kaja Kosicka (kl. 2C)

  Dla klas od 6 SP do 3 PG zorganizowałyśmy konkurs fotograficzny pt. „Mój zdrowy tydzień”.  Dostarczono nam bardzo ładne zdjęcia, za co dziękujemy.

  I miejsce zajęła Wiktoria Fiołka (kl. 7a)

  II miejsce zajęła Julia Ludowicz (kl. 7b)

  III miejsce zajęła Zuzanna Filipczak (kl. 6a)

  W klasach trzecich gimnazjum odbyły się anonimowe ankiety.

  29.05.2018 r. podsumowałyśmy nasz projekt całodniowym stoiskiem w holu szkoły.
  Aby skosztować zdrowych przekąsek, zabrać wodę lub wypić szklankę 100% soku trzeba było rozwiązać krzyżówkę. Najlepiej wypadli:

  I miejsce Julia Hylak (kl. 2B)

  II miejsce Aleksander Sołtysik (kl. 7a)

  III miejsce Kacper Jarysz (kl. 2C)

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.

  ZDROWY STYL ŻYCIA - PROJEKT.pdf

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 1

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 2

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 3

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 4

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 5

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 6

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 7

  Projekt wykonany przez: Emanuelę Król, Darię Jankowiak, Weronikę Jagos, Nikolę Brajer i Julię Tomaszewską  z klasy II B pod opieką Pana Jarosława Jankowiaka.

  Tekst i zdjęcia - Emanuela Król.

   

 • Otrzymaliśmy certyfikat „Lepsza Szkoła”

  Otrzymaliśmy certyfikat „Lepsza Szkoła” - Obrazek 1

  Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła” 2017/2018 i otrzymała certyfikat.

  W ramach projektu szkoła:

  • mierzyła poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego,

  • analizowała osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami pozostałych uczestników programu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć