• Na dworze "królowej" w pełnym złocie!

   

  W rewelacyjnym stylu wystartował w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce w kategorii młodzików nasz utalentowany sprinter Cezary Łazowy. Na ostatnich zawodach szkolnych Czarek pokazał się, przy pięknym dopingu swoich młodszych koleżanek z klas piątych, ze swojej jak najlepszej strony. Najpierw Czarek  wygrał eliminacje na dystansie 100m. W finale, pomimo słabego „wyjścia” z bloków startowych nie miał sobie równych, zdobywając tytuł mistrza województwa lubuskiego z rekordowym wynikiem 11,39s (nowy rekord szkoły podstawowej na 100m). Po dekoracji medalowej na 100m przyszedł czas na kolejny pojedynek. Tym razem Czarek  rywalizował na dystansie 300m. I tutaj również nikt z całego  województwa lubuskiego nie był w stanie zaskoczyć naszego złotego medalisty . Czarek wbiegł  w swojej  serii na metę jako pierwszy z czasem 37,77s. W kolejnych seriach biegu nie było lepszych rezultatów, co oznaczało, że nasz sprinter zdobył drugi złoty medal.     W tym miejscu warto dodać, że nasz  tegoroczny najlepszy lekkoatleta jest rekordzistą szkoły na czterech sprinterskich dystansach 100 m- 11,39s, 200m – 23, 93s, 300m- 36,71s, 400m – 56,s. Na co dzień nasz podwójny złoty medalista LOM w lekkiej atletyce jest zawodnikiem „Nadodrza” Powodowo, gdzie pod czujnym okiem trenera Artura Walczaka pięknie rozwija swój lekkoatletyczny talent z dużymi szansami na medal mistrzostw Polski w LA, które odbędą się na jesień. Już dzisiaj życzymy Czarkowi samych zwycięstw i nowych „życiówek”.

  Przed finałem wojewódzkim młodzików odbyły się pierwsze mistrzostwa województwa lubuskiego w trójboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas piątych, które rocznikowo powinny być w klasie czwartej: Zofia Szczeszek, Natalia Poźniak, Jagoda Urbanowicz, Maria Sołtysik, Patrycja Groszek i Weronika Gulak. Dziewczynki zaliczyły bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Po ambitnej walce zajęły ostatecznie wysokie czwarte miejsce w województwie lubuskim, gromadząc łącznie 436 punktów.

   

 • Spektakl pt. "Gdzie diabeł nie może, tam..."

  W kolejnym spektaklu zespołu „Jorik” nawiązano do ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska”, jednak w przedstawieniu pojawia się również scena z diabelską szefową przyuczającą do zawodu stażystów. Zamiast karczmy pojawia się restauracja „Bella Roma”, w której przesiaduje Twardowski, szukając chwili spokoju. Nie jest mu dane go zaznać, bo do lokalu przybywają nie tylko czarty z Mefistofelesem, ale też urocza rodzina bohatera.

  Inscenizację zaprezentowano 14 czerwca 2019r. Wystąpili w niej: Michał Truszkowski (jako Twardowski), Kacper Jarysz (Mefistofeles), Emanuela Król (diabelska szefowa), Tomasz Bielawski (szef kuchni), Hania Krawczuk (bramkarz Tony), Kacper Wójcik, Bartek Rakowski i Maciej Białoń (stażyści piekielni), Sara Treffkorn i Hania Mleczak (licealistki na wagarach), Julia Golar (pani Twardowska). Na scenie zadebiutowali też piątoklasiści: Natalia Poźniak, Wiktor Framm, Szymon Podolszański (urocze dzieci Twardowskiego) oraz gościnnie Kaja Kosicka (kelnerka), Miłosz Framm (ksiądz).

  W imieniu zespołu dziękujemy za każdą pomoc w przygotowaniu spektaklu. Zapraszamy do GALERII.

 • Gwarowy "Kopciuszek"

  13 czerwca w sali GOK zasiedli uczniowie babimojskiej szkoły, by przyjrzeć się losom nietypowego Kopciuszka oraz by poznać elementy regionalnej gwary, piosenki i przyśpiewki. Zostały one zaprezentowane w lekki i zabawny sposób, w sam raz na upalny  dzień. Na scenie podziwialiśmy Klaudię Nowak, Alicję Kolendowicz, Julię Różycką, Kaję Gasztyk, Zuzannę Szofer, Nikolę Similak, Natalię Kliks, Natalię Szulc, Oskara Stroińskiego i Kacpra Jarysza.  Fankami regionalnego zespołu były Marta Bannach, Kaja Kosicka, Paulina Fabiś, Wiktoria Skalska i Hanna Krawczuk. Spektakl przygotowały p.Barbara Kubaś i Monika Maksimczyk, przy pomocy p. Andrzeja Gaertnera.

 • Kolejny sukces w konkursie plastycznym

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Departament Infrastruktury i Komunikacji Zespołu Portu Zielona Góra/Babimost ogłosiły konkurs na projekt plastyczny „Odlotowa maskotka lotniska”.

  Na konkurs nadesłano 261 prac z województwa lubuskiego. Komisja wybrała 3 prace, wśród których znalazła się też praca Marii Krajewskiej z babimojskiej szkoły.

  Nagrodami za zajęcie pierwszego i drugiego  miejsca były iPhone i iPad firmy Apple. Maria Krajewska zdobyła wyróżnienie, za które nagrodą jest bilet lotniczy do Warszawy.

  Marysi gratulujemy sukcesu!

  Opiekun plastyczny:

  B. Wołek

 • Sukcesy w konkursie "Powiat Zielonogórski pędzlem i obiektywem"

  Z okazji 20- lecia Powiatu  Zielonogórskiego został zorganizowany konkurs pod nazwą Powiat Zielonogórski pędzlem i obiektywem. Nasi uczniowie wykonali piękne prace, które komisja konkursowa doceniła, przyznając: 1 miejsce Marcie Bannach, 2 miejsce Bartoszowi Rakowskiemu,  3 miejsce Hannie Krawczuk. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7.06,2019 r. w sali widowiskowej dawnego Zboru Kalwińskiego. Zwycięzcom gratulujemy.                                Opiekun: Bożena Wołek

 • Brązowo na " dworze królowej sportu"

   

  Dużym sukcesem zakończył się wyjazd reprezentacji naszej szkoły do Żar na drużynowe m istrzostwa województwa lubuskiego w szkolnej lidze lekkoatletycznej chłopców. Trzynastoosobowa reprezentacja z Babimostu zakończyła finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży na trzecim stopniu podium, zdobywając tym samym  brązowy medal. Radość naszych reprezentantów ze zdobycia brązowych medali była ogromna, zwłaszcza, że udało pokonać się wielu lekkoatletów ze szkół sportowych. Babimojscy lekkoatleci z najstarszych klas  naszej szkoły zdobyli łącznie 1240 punktów. Na ten rezultat złożyły się osiągnięcia poszczególnych zawodników:

  1. Cezary Łazowy - w biegu na 300m - 37,62s ( nowy rekord szkoły ośmioklasowej oraz aktualnie szósty wynik w Polsce).

  2. Amadeusz Michalski, Miłosz Framm, Bartosz Kremer i Cezary Łazowy w biegu 4x100m  - 49,30s.

  3. Kacper Jarysz - w biegu na 100m - 12,58s.

  4. Michał Zińczuk w skoku w dal - 5,47m

  5. Bartosz Kremer w skoku w dal - 5,44m

  6. Nikodem Karman - w pchnięciu kulą ( 5kg) - 9,59m

  7. Przemysław Judt w rzucie dyskiem ( 1kg) - 32,59m

  8. Miłosz Framm w biegu na 100m - 13,09s.

  9. Amadeusz Michalski w biegu na 100m - 13,14s.

  10. Gawroński Nikodem w biegu na 1000m - 3;09,31min.

  11. Karol Fritsche w biegu na 1000m - 3;10, 42min.

  12. Jakub Kaczmarek w biegu na 600m - 1;46,41 min.

  13. Oskar Szewczyk w biegu na 300m - 44,60s.

  14. Oskar Stroiński w biegu na 1000m - 3;33,73 min.

   

  Ogromne gratulacje dla wszystkich medalistów, którzy już  w tym roku opuszczają mury naszej szkoły.

 • Sukcesy w konkursie plastycznym

  W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze dnia 31.05.2019 r. miało miejsce spotkanie laureatów Wojewódzkiego  Konkursu Ekologicznego, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pod hasłem „Dbam o piękno mego domu – Ziemi” - ,,Nasze krajobrazy".         
   Z babimojskiej szkoły finalistkami zostały: Julia Golar z klasy VII b ,Marta Bannach z kl.III A PG , Alicja Grobys kl.Vb , Małgorzata Stasik kl.VI a , Emilia Nowak i Amelia Kubiak z klasy Vb. Spotkanie upłynęło  w miłej atmosferze  wśród dżwięków muzyki i poezji. Uroczystość połączona była z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowanego przez Lubuskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wystawę prac konkursowych można oglądać w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. GALERIA ZDJĘĆ

 • Piknik klas 1-3 z okazji Dnia Dziecka

 • Wycieczka do Świnoujścia, Międzyzdrojów i Peenemunden

  Wycieczka do Świnoujścia, Międzyzdrojów i Peenemunden

  W dniach 23-24 maja klasy: 5a, 5c i 6a wraz z wychowawczyniami przeżyły wielką wycieczkową przygodę w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Peenemunden.

  Na wyspie Wolin w Wiosce Wikingów staliśmy się dawnymi wojownikami.

  W Świnoujściu liczyliśmy stopnie wchodząc na najwyższą latarnię morską w Polsce. Tam też doświadczyliśmy ciężkiej, pruskiej musztry w Forcie Gerharda.

  Na złocistej plaży w Międzyzdrojach przy zachodzie słońca udało nam się znaleźć bursztyny, natomiast wczesnym rankiem spacerowaliśmy i puszczaliśmy samoloty.

  W Peenemunden zwiedziliśmy największą niemiecką tajemnicę z czasów II wojny światowej: ośrodek, który produkował rakiety V1 i V2, a zaraz po nim okręt podwodny U461. W sali zabaw Phanomenta stanęliśmy wewnątrz bańki mydlanej, zdobywaliśmy szczyty na ściance wspinaczkowej, za pomocą dźwigni podnieśliśmy samochód. A podczas przeprawy promowej mocno trzymaliśmy czapki:)

  Mieliśmy piękną, niemal letnią pogodę i dużo radości. Taki też nastrój, mnóstwo kolorowych wspomnień późnym wieczorem przywieźliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.

 • Portrety naszych kochanych mam:)

  Portrety naszych kochanych mam:)

  Każda mama jest dla swojego dziecka naj - piękniejsza, co widać na portretach namalowanych przez uczniów klas 1-3 pod kierunkiem ich wychowaw - czyń.  Wystawę prac można obejrzeć na parterze szkoły. Zapraszamy i życzymy naszym Mamom dużo radości każdego dnia!

 • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

  W finale tegorocznego konkursu mitologicznego „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Podczas niełatwej rywalizacji po drugim zadaniu na czoło wysunęły się dziewczęta Ewa Michalak, Jagoda Urbanowicz i Dominika Woźniak. Jednak na drodze do ich szczęścia stanął labirynt zagadek. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trudno było zatem szybko rozstrzygnąć, kto otrzyma zwycięski laur. Wobec imponującej wiedzy wszystkich uczestników zdecydowała o tym dogrywka.

  Na zaszczytnym III miejscu uplasowali się: Nikodem Rakowski, Jakub Rybarski i Kamil Siatka. II honorowe miejsce zajęły Ewa Michalak, Jagoda Urbanowicz i Dominika Woźniak. Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Joanna Jamuła, Natalia Poźniak i Michał Mnich.

  Gratulacje dla rywalizujących uczniów! Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród - statuetki i słodkości.

  Organizatorki konkursu:

  Wioletta Wernerowska

  Ewelina Wozińska

 • Nasi uczniowie w Doebern

  Nasi uczniowie w Doebern

  W dniach 13 – 17 maja 2019 r. w ramach trwającej już od wielu lat współpracy polsko–niemieckiej, 18 osobowa grupa uczniów z klas 6, 7 i 8 pod opieką pani Anny Prządki i pani Aleksandry Michalskiej gościła w Niemczech. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języków obcych podczas rozmów z uczniami klasy 7 szkoły ponadpodstawowej (Oberschule „Germanus Theiss”), a przy okazji zwiedzić kilka ciekawych miejsc na terenie Niemiec. Uczniowie naszej partnerskiej szkoły z Doebern pokazali nam hutę szkła „Cristalica”, Park Mużakowski i zamek w Bad Muskau, muzeum rzemiosł w miejscowości Sagar oraz Planetarium i zabytki w Cottbus. Mieliśmy również wspólne ognisko oraz dyskotekę, na których poznaliśmy rodziców naszych nowych znajomych. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dobrze się bawili i co najważniejsze, nawiązali nowe przyjaźnie, które mamy nadzieję zachowają się przez długi czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wymiany.

  Projekt ten otrzymał dotację  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), międzynarodowej organizacji utworzonej przez rządy obu krajów. Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodych Polaków i NIemców. Pobyt w kraju sąsiada ma niepodważalny wpływ na rozwój młodych ludzi, a w szczególności na kompetencje międzykulturowe.

 • Cyberprzemoc

 • Spotkanie z policjantami

  Przedstawiciele  Posterunku Policji w Babimoście  pan Piotr Czuba i pani Daria Puchalska odwiedzili uczniów naszej szkoły w ramach programu LUPO.

  Podczas spotkania z uczniami klas siódmych poruszono temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przekazane informacje miały przybliżyć wiedzę na temat konsekwencji prawnych,  jakie ponosi nieletni za popełnione przestępstwa, czy wykroczenia oraz algorytm postępowania policji w przypadku ujawnienia osoby nieletniej przejawiającej symptomy demoralizacji.

  W trakcie zajęć szeroko omówiono pojęcie demoralizacji, czynu zabronionego oraz przedstawiono środki wychowawcze i poprawcze, które policja czy sąd rodzinny i nieletnich  może zastosować wobec osoby nieletniej. Pouczyli o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Uczniowie chętnie zadawali pytania.

  Na zakończenie spotkania przypomniano uczniom jak skutecznie prowadzić rozmowę w sytuacji, gdy ktoś namawia ich do popełnienia przestępstwa czy wykroczenia oraz uświadomiono im wpływ popełnienia czynu zabronionego na ich dalsze, dorosłe życie.

 • Sukcesy w "Matematycznym Kangurze"

 • I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

   I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

  10 maja 2019 roku  odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych oraz z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku.   

  Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury  krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

  W konkursie  brało udział osiem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami:

  Miejsce 1.

  Uczniowie z klasy 7 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku: Tomasz Juszczak, Agata Zamolska oraz Jacek Skrzypek (opiekunowie – panie Kamila Komar oraz Patrycja Stajkowska)

  Miejsce 2.

  Uczniowie z klasy 7b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście: Sara Treffkorn, Hanna Mleczak, Mateusz Krawiec (opiekunowie – panie Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska)

  Miejsce 3.

  Uczniowie z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku: Agata Ceglarek, Oskar Eckert, Amadeusz Młynarczak (opiekunowie – panie Kamila Komar oraz Patrycja Stajkowska)

  Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody sfinansowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Nadleśnictwo Babimost. Puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z Nowego Kramska. Nagrodę  tę wręczała zastępca Burmistrza Babimostu pani Genowefa Materna.

  Konkurs umilili uczniowie klasy 5b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, którzy pod kierunkiem pani Jolanty Reimann przygotowali przedstawienie w języku niemieckim.

  Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.

  I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – pani Anna Prządka, pani Agnieszka Gaertner, pani Aleksandra Michalska, pani Jolanta Reimann oraz pani Patrycja Stajkowska. 

  Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

 • Wycieczka do stolicy Wielkopolski - Poznania

  Wycieczka do stolicy Wielkopolski - Poznania

          10 maja uczniowie klasy IIa, IIb i IIIa wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski - Poznania. Zwiedzaliśmy Stare Miasto, gdzie o godzinie 12.00 zobaczyliśmy symbol Poznania "trykające się" na wieży ratuszowej koziołki. Na Starym Rynku zrobiliśmy też zakupy. Pamiątki będą nam przypominały wizytę w pięknym Poznaniu.
          Następnie odwiedziliśmy Blubry, czyli poznańskie legendy w 6D. W tym miejscu doświadczliśmy legend wszystkimi zmysłami. Zmęczeni i głodni odwiedziliśmy Mc' Donalda.  Z apetytem spożyliśmy "niezdrowe" jedzenie. Na koniec wybraliśmy się do Poznańskiej Palmiarni. W podróży po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych przeżywaliśmy zachwyt nad pięknem natury.               Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Babimostu.  Zapraszamy do GALERII.
  Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.

 • Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie!

  Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie!
  Wielką przygodę życia przeżywa uczeń naszej szkoły Nikodem Gawroński, który wraz ze swoim trenerem klubowym p. Markiem Przygockim,  pełniącym jednocześnie rolę  trenera  Kadry Narodowej, przebywa aktualnie w kanadyjskim mieście Halifax, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów (U-19) w unihokeju mężczyzn. Nasza polska reprezentacja rozegrała już dwa mecze grupowe: pierwszy ze Stanami Zjednoczonymi, który zakończył się wysokim zwycięstwem Polaków 10:3. Warto w tym miejscu dodać, że  pierwszą  bramkę dla Polski strzelił Nikodem Gawroński, drugą bramkę zdobył kolega klubowy - absolwent naszego gimnazjum Dawid Szefner, a najlepszym zawodnikiem całego spotkania wybrano kolejnego absolwenta naszego gimnazjum bramkarza Dominika Piątyszka za fenomenalną grę w bramce. Drugim rywalem naszych reprezentantów była Japonia, która po zaciętej walce uległa Polakom 2:3. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Dawid Szefner, którego uznano najlepszym zawodnikiem meczu z Japonią. Kolejnym rywalem Polski będzie Rosja, z którą Polacy zmierzą się w piątek o godzinie 15 czasu polskiego. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, życzą im samych zwycięstw w pozostałych spotkaniach na Mistrzostwach Świata.
  Na zdjęciu powyżej  reprezentanci babimojskiego "Fenomena" na Mistrzostwach Świata w Kanadzie.
   
  Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie! - Obrazek 1
  Kadra Polski z Polonią kanadyjską w Halifax.
   
  Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie! - Obrazek 2
  Kadra Polski podczas aklimatyzacji.
   
  Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie! - Obrazek 3
  Dominik Piątyszek podczas odbioru nagrody za najlepszego zawodnika meczu z USA.
   
  Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie! - Obrazek 4
  Radość Nikodema Gawrońskiego po zdobyciu pierwszej bramki w meczu z USA.
   
  Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie! - Obrazek 5
  Dawid Szefner podczas odbioru nagrody za najlepszego zawodnika meczu z Japonią.
   
  Tekst i zdjęcia - Marek Przygocki.
 • Komunikat

  Komunikat

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  Czas strajku był trudnym okresem dla nas wszystkich, dlatego też pragniemy serdecznie podziękować za okazane nam wyrozumiałość  i cierpliwość.

  Strajk nie został zakończony, lecz zawieszony, gdyż nasze postulaty nie zostały zrealizowane. Nadal domagamy się:

  • wzrostu nakładów na edukację do 5 proc. PKB,
  • odchudzenia podstaw programowych (w tym lekki tornister),
  • kształcenia umiejętności zamiast nauki pamięciowej,
  • zmniejszenia biurokracji w szkołach,
  • zwiększenia autonomii szkół i nauczycieli,
  • wzrostu wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty.

  W trosce o dobro uczniów, rodziców, pracowników oświaty, lepszą szkołę postanowiliśmy kontynuować protest, rezygnując z  działań wykraczających poza zakres naszych podstawowych obowiązków.

                                                                Nauczyciele placówek oświatowych

  gminy Babimost

 • Informacja o rekrutacji uczniów spoza obwody szkoły

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć