• Niech żyje bal!

  Tradycyjną zabawą karnawałową zakończyli uczniowie klas 1-3 pierwsze półrocze nauki. Barwnie i pomysłowo przebrane dzieci wirowały w rytmie muzyki przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Najmłodsi wspaniale się bawili, co ukazują zdjecia w GALERII.

   

 • Bezpieczne ferie - rady dla dzieci i rodziców

  Bezpieczne ferie - rady dla dzieci i rodziców

  Już niedługo ferie. Jeśli wierzyć meteorologom, to możemy liczyć na wesołe zabawy na śniegu i lodzie. Pamiętajmy, aby były również bezpieczne!

  Przypominamy o kilku ważnych zasadach:

  ·  Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych; 

  ·  W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami; 

  ·  Nie doczepiajmy sanek do samochodu; 

  ·  Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby; 

  ·  Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.

  ·  Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.

  ·  Bądźmy widoczni na drodze.

  ·  Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.

  ·  Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.

  ·  Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

  ·  W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.

  Udanego wypoczynku!

 • Ważne dla uczniów kończących szkołę!

 • Ferie w szkole:)

  Ferie w szkole:)
 • Zbiórka dla zwierząt w potrzebie

  Zbiórka dla zwierząt w potrzebie - Obrazek 1

  Drodzy miłośnicy czworonogów!
  Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w zbiórce przedmiotów dla Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Samorząd szkolny zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które będą zbierane w ramach akcji:
  karma sucha i mokra dla psów i szczeniaków, karma sucha i mokra dla kotów i kociąt, podkłady higieniczne 60x90 cm, koce, ręczniki, poszewki, prześcieradła, kołdry bez pierza, smycze powyżej 2m i szelki dla psów średnich, rękawiczki nitrylowe, pampersy rozmiary od 1 do 6, chusteczki dla dzieci, płatki kosmetyczne, gąbki do naczyń, papier toaletowy, papier do drukarki A4. Rzeczy dla czworonogów w potrzebie prosimy przynosić do sali 38.
  Nie pozostańmy obojętni na los bezdomnych zwierząt. Pamiętajmy, że dobro wraca ze zdwojoną siłą!
  Samorząd Szkolny

   

   

 • Wreszcie spadł śnieg!

  Wreszcie spadł śnieg!

  Wyczekiwany przez dzieci śnieg dostarczył dziś wszystkim wiele radości i okazji do zabawy. Zapraszamy do GALERII.

 • Certyfikat projektu "Cybernauci"

  Certyfikat projektu "Cybernauci"
 • Radosnych Świąt!

  Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku od codziennej nauki i pracy, a w nowym roku wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń życzy dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej w Babimoście.
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkań wigilijnych w klasach  oraz migawek filmowych z dnia opłatkowego:
   


   
 • Wyniki konkursu na najciekawszą kartkę świąteczną

  Wyniki konkursu na najciekawszą kartkę świąteczną

  14 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać się umiejętnościami w konkursie plastyczno-językowym. Owocem starań są piękne kartki świąteczne z życzeniami w dwóch językach: niemieckim i angielskim.

  Kategoria klas 1-3 SP:
  I miejsce - Katarzyna Stasik
  II miejsce - Gabrysia Ciołek
  III miejsce - Kinga Mruk
  Wyróżnienia - Nataniel Sołtysiak, Julia Konieczna  i Iga Grobys

  Kategoria klas 4-7 SP:

  I miejsce - Kacper Żołądkiewicz
  II miejsce - Sara Treffkorn
  III miejsce - Dominika Woźniak

  Kategoria klas 8 SP oraz III PG:
  I miejsce - Liwia Nędziak
  II miejsce - Oskar Stroiński
  III miejsce - Wiktoria Fiołka

  wyróżnienie - Natalia Bocian

  Zwycięzcy otrzymują dyplomy oraz nagrody.
  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! Nauczyciele języków obcych zapraszają do GALERII.

   

 • Złoto i srebro w finale wojewódzkim LOM w unihokeju!!!

  Złoto i srebro w finale wojewódzkim LOM w unihokeju!!!
  Tegoroczne finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju zakończyły się dwoma medalami, wywalczonymi przez uczniów naszej szkoły. Czternastego  grudnia w sali szkoły podstawowej w Brójcach nasi najstarsi unihokeiści  16  raz z rzędu   wywalczyli mistrzostwo województwa lubuskiego w unihokeju w kategorii szkół gimnazjalnych, pokonując kolejno : 
  Babimost - Międzylesie    9:0
  Babimost - Brójce             4:2
  Babimost - Maszewo        8:1
  Babimost - Gorzów           2:0
  Podsumowując sukcesy naszych zawodników warto wspomnieć, że czasie  funkcjonowania   gimnazjów  babimojszczanie wywalczyli łącznie 19 medali ( w tym 17 złotych i 2 srebrne). Do zdobycia złotego medalu w tym roku szkolnym przyczynili się następujący uczniowie : Nikodem Gawroński ( kapitan zespołu), Oskar Stroiński, Oskar Szewczyk, Kacper Jarysz, Bartosz Kremer, Mateusz Rakowski, Mariusz Forelle ( bramkarz), Aleksander Sołtysik ( bramkarz), Kamil Nyga, Mateusz Brudło i Filip Wołek. 
  Trzy dni później w hali Olimpia w Babimoście do rozgrywek finałowych w unihokeju przystąpiły nasze dziewczęta, które w okrojonym składzie ( ze względu na chorobę Klaudii Grąs i złamaną rękę Weroniki Jagos ) wywalczyły dla naszej szkoły srebrny medal ( w historii gimnazjum 9 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy) mistrzostw  województwa lubuskiego, uzyskując w trakcie turnieju następujące rezultaty:
  Babimost - SP1 Gorzów   11:0
  Babimost - Brójce              5:2
  Babimost - Bobrowice       1:0
  Babimost - Międzylesie     3:4
  Srebrna drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Nikola Brajer ( kapitan zespołu - 1 bramka, 2 asysty), Dobrosława Piwecka - 9 bramek i 1 asysta, Marta Bannach - 5 bramek i 4 asysty, Paulina Fabiś - 3 bramki i 1 asysta, Julia Tomaszewska - 1 bramka, 1 asysta, Kaja Kosicka - 3 asysty, Alicja Kolendowicz - 1 bramka i 5 asyst, Izabela Zmuda ( bramkarka), Wiktoria Skalska ( bramkarka), Julia Chorobińska, Oliwia Pietraszewska.
  Do finału wojewódzkiego w unihokeju awansowali również nasi najmłodsi zawodnicy z klas piątych i czwartych, którzy po bardzo dobrej grze wywalczyli  V- VI miejsce. Biorąc pod uwagę bardzo młody wiek chłopców ( w składzie drużyny nie mieliśmy zawodników z klas VI ), można prognozować, iż w przyszłym roku szkolnym powalczą oni w tej kategorii wiekowej o medal mistrzostw  województwa. Skład drużyny chłopców młodszych : Beniamin  Schuster ( kapitan zespołu), Jakub Grześkowiak, Jakub Rybarski, Aleksander Kargul, Szymon Szulc, Patryk Borek ( bramkarz), Dawid Piosik, Krystian Heyduk, Igor Melson, Hubert Jensz, Wiktor Framm, Kamil Kondracki i Jacek Wołek. Wszystkim drużynom  oraz ich trenerom serdecznie gratulujemyżycząc dalszych sukcesów.
   
  Złoto i srebro w finale wojewódzkim LOM w unihokeju!!! - Obrazek 1
  Złoto i srebro w finale wojewódzkim LOM w unihokeju!!! - Obrazek 2
  Justyna i Marek Przygoccy
 • Maskotki klas piątych

  Maskotki klas piątych

  W późnojesienną szarość dni dużo słońca i uśmiechu wnieśli uczniowie klas 5, którzy na lekcjach techniki uszyli maskotki- warzywa i owoce. Wykonane prace posłużyły dodatkowo jako pomoc w przeprowadzeniu zajęć w klasach 4 dotyczących zdrowego  żywienia.

  Maskotki klas piątych - Obrazek 1

  Maskotki klas piątych - Obrazek 2

  Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

 • Konkurs młodych tłumaczy

  Konkurs młodych tłumaczy - Obrazek 1

  7 grudnia, pod okiem pani Aleksandry Michalskiej i pani Agnieszki Gaertner, odbył się w naszej szkole konkurs młodych tłumaczy. Każda klasa wytypowała dwoje uczniów, którzy zmagali się z tym wyzwaniem. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Klasy 4-5 SP oraz 6-7 SP tłumaczyły zdania o tematyce patriotycznej i geograficznej z języka polskiego na angielski i angielskiego na polski. Klasy 8 SP-3 PG tłumaczyły zdania o tej samej tematyce, jednak tekst był w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
  W kategorii klas 4-5 SP wygrali uczniowie klasy 4b - Maksymilian Czerwiński i Krzysztof Paciejewski, w kategorii klas 6 -7 SP zwyciężyli uczniowie klasy 7b - Sara Treffkorn i Mateusz Krawiec, a w kategorii klas 8 SP-3 PG najlepsi okazali się reprezentanci klasy 3A - Aleksandra Modrzyk i Michał Truszkowski.
  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Nagroda za "burzę w szklance wody"

  Nagroda za "burzę w szklance wody"

  Ilustracją do popularnego idiomu „Storm in a teacup” (burza w szklance wody) nasza uczennica Julia Ludowicz wywalczyła 3 miejsce w kategorii kl. 7-8 SP w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym „Idiom...Ink”. Konkurs polegał na zilustrowaniu dowolnego angielskiego idiomu w dosłowny sposób. Dnia 13.12.2018 r. uczennicy wręczono dyplom i zestaw upominków. Gratulujemy!
  Koordynacją konkursu w naszej szkole zajęły się pani Anna Prządka i pani Bożena Wołek.

  Nagroda za "burzę w szklance wody" - Obrazek 1

   

 • Idą, idą święta!

  Idą, idą święta!

  Różnorodne, pomysłowe i pięknie wykonane dekoracje bożonarodzeniowe można było obejrzeć przy wejściu do szkoły. Prace te są dziełem naszych uczniów (a czasami też ich rodziców). Już za kilka dni będą ozdobą wygilijnych stołów w wielu babimojskich domach. Zapraszamy do GALERII.

 • "Wielcy Rodacy"

  "Wielcy Rodacy"

  W naszej szkole 10.12.2018 r. odbyło się niezwykle emocjonujące i dynamiczne widowisko artystyczne pt. "Wielcy Rodacy". Podczas spotkania, które łączyło naukę i zabawę nie zabrakło śpiewu oraz poezji. Nasi uczniowie z entuzjazmem brali udział w krótkich scenkach historycznych, np. związanych z walką Polaków z zaborcami i w licznych konkursach, w których nagrodami były słodkości. Przedstawienie przebiegało w bardzo miłej atmosferze czego dowodem są zdjęcia zamieszczone w naszej GALERII.

  Spotkanie zorganizowały: Bożena Wołek i Ewa Muńko. Zdjęcia - Wiesław Zięba.

 • Przedstawienie "Królewna Śnieżka"

  Przedstawienie "Królewna Śnieżka"

  Szkolny Klub Europejski przy  Szkole Podstawowej w Babimoście oraz kółko teatralne przy GOK-u, pod opieką Pani  Jolanty Reimann, już po raz kolejny, jak co roku,  zabrali publiczność w wspaniałą podróż do krainy bajki, aby przed Świętami Bożego Narodzenia napełnić ich serca miłością i wrażliwością.

  Tym razem było to przedstawienie pt. „ Królewna Śnieżka i siedmiu wesołych krasnoludków”.  Baśń ta zwraca uwagę przede wszystkim na niszczącą siłę zazdrości i zawiści. Macocha, zazdrosna o swoją urodę, zawistna wobec każdej kobiety, która mogła okazać się ładniejsza od niej, zniszczyła samą siebie. Bo zazdrość niszczy zazdrośnika, popycha go do strasznych czynów, nie daje chwili spokoju. A morał ostateczny? Nie bądź zawistny ani zazdrosny. Kochaj ludzi, bądź dobry!


  Wspaniała gra aktorska uczniów, przepełnione humorem dialogi oraz niepowtarzalna sceneria miała za zadanie zaskoczyć, rozbawić i wzruszyć publiczność. Chcemy, aby przesłanie o powierzchownej ocenie człowieka dotarło głęboko do serc ludzkich, szczególnie w tak ważnym dla nas czasie przedświątecznym. Sztuka ta nawiązuje także do wrażliwości ludzkiej, wspomina o tym, że najważniejsze jest osobowość , charakter człowieka, a nie uroda i majątek.

  Piękne stroje, wspaniała dekoracja oraz muzyka jest też zasługą cudownych ludzi dobrej woli i rodziców, którzy swoim zaangażowaniem wsparli nasze przedstawienie i są wzorem dla swoich dzieci oraz przykładem ludzi twórczych i służących pomocą. Pełna sala świadczy zawsze o zaletach naszej inicjatywy i wierności naszej publiczności nie tylko z Babimostu.

  Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy do GALERII.

  Tekst - Jolanta Reimann.

   

   

   

   

 • Sukces w międzynarodowym konkursie

  Sukces w międzynarodowym konkursie

  Nasza uczennica, Małgorzata Stasik, odniosła sukces w Międzynarodowym Konkursie MAST pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat" zorganizowanym pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
  Na konkurs nadesłano 4 tysiące prac z 666 szkół z Polski i z 17 szkół polonijnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czech. Nagrodzono prace ze szkoły polonijnej na Brooklinie w Nowym Jorku, ze szkoły w Trzyńcu w Czechach oraz ze Szkoły Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Blackburn w Wielkiej Brytanii.
  Wśród nagrodzonych prac z Polski znalazła się też praca plastyczna naszej uczennicy z babimojskiej szkoły - Małgosi Stasik. Gratulujemy wielkiego sukcesu! - opiekun konkursu - Bożena Wołek.

  Sukces w międzynarodowym konkursie - Obrazek 1

  Sukces w międzynarodowym konkursie - Obrazek 2

  Nagrodzona ilustracja do "Legendy o Złotej Kaczce".

 • Trzeci finał wojewódzki naszych unihokeistów!

  Trzeci finał wojewódzki naszych unihokeistów!
  3 grudnia  w hali Olimpia odbyły się kolejne, szkolne zmagania naszych unihokeistów. Tym razem w półfinale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali najstarsi chłopcy z naszej szkoły, którzy od kilkunastu lat wiodą prym w naszym województwie, nieprzerwanie zdobywając tytuł mistrzów Ziemi Lubuskiej. Nasi reprezentanci rozegrali łącznie pięć pojedynków, pokazując rywalom swój wysoki kunszt techniczny. Pokonali kolejno następujące zespoły:
  SP Babimost - SP Świdnica      5:0
  SP Babimost - SP Maszewo     8:1
  SP Babimost - SP2 Nowa Sól  10:1
  SP Babimost - SP10 Żary         6:0
  i w meczu finałowym o pierwsze miejsce spotkali się z Zespołem Edukacyjnym numer 1 z Zielonej Góry, pokonując rywali 13:0.
  Najlepiej punktującymi zawodnikami w naszej drużynie byli: Nikodem Gawroński - 21 bramek i 15 asyst, Oskar Szewczyk - 10 bramek i  10 asyst, Kacper Jarysz - 7 bramek i 6 asyst, Mateusz Brudło - 2 bramki, Mateusz Rakowski - 1 bramka i 1 asysta, Oskar Stroiński - 1 bramka, Bartosz Kremer - 1 bramka, Aleksander Sołtysik ( bramkarz) - 1 asysta.
  Nasza drużyna  chłopców wygrywając półfinał wojewódzki awansowała tym samym do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14 grudnia w szkole podstawowej w Brójcach. Życzymy naszym unihokeistom  złotego medalu!!!
  Tekst i zdjęcie - Justyna i Marek Przygoccy.
 • Prezenty od Mikołaja:)

  Prezenty od Mikołaja:)
  Fotorelacja z pracowitej wizyty Mikołaja i jego świty w naszej szkole.
 • Wizyta w "Akademii Pana Kleksa"

  Wizyta w "Akademii Pana Kleksa"

  Listopadowy spektakl  pt. „Akademia Pana Kleksa”  skłoniła nas do wyjazdu do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Na przedstawienie to pojechali aktorzy z Klubu Europejskiego oraz uczniowie klas czwartych, którzy to z Panem Kleksem powinni być za pan brat. Dynamika postaci oraz kolorowi i ciekawi bohaterowie oraz ich historie zaciekawiły i  zawładnęły sercami naszych uczniów.  Aktorzy nasi wrócili pełni wrażeń i pozytywnych emocji, ale też wielu spostrzeżeń ,jeżeli chodzi o grę aktorską. Wszyscy przy tym świetne się bawili.

  Tekst - Jolanta Reimann. Zdjęcia - Teatr Lubuski i Ewelina Wozińska

  Wizyta w "Akademii Pana Kleksa" - Obrazek 1

  Wizyta w "Akademii Pana Kleksa" - Obrazek 2

  Wizyta w "Akademii Pana Kleksa" - Obrazek 3

  Wizyta w "Akademii Pana Kleksa" - Obrazek 4

  Wizyta w "Akademii Pana Kleksa" - Obrazek 5

  Wizyta w "Akademii Pana Kleksa" - Obrazek 6
  ......................................................................................................................................................................................................................

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć