• Składka na Radę Rodziców

   

  Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020  – 40,00 zł.

  Wpłat można dokonywać u wychowawców klas lub bezpośrednio na konto:
  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Babimoście

  BS Siedlec o/ Babimost 43 9660 0007 0005 1927 2000 0010

   

  W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę.

 • Otwarcie miasteczka ruchu drogowego

   

   

   

   

  Naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – przedstawiciele firmy IKEA Industry: pani Paulina Wolska, pan Wiktor Dec oraz pan Tomasz Grześkowiak.  Okazja też była niezwykła – otwarcie miasteczka ruchu drogowego. Dzięki wsparciu finansowemu przez firmę IKEA Industry naszego projektu Bezpieczni na drodze, na dawnym boisku szkolnym powstało miasteczko, dzięki któremu już od najmłodszych lat nasi uczniowie będą nabywać i doskonalić umiejętność bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno w ruchu pieszym, jak i rowerowym. Dofinansowanie w wysokości 10.000 zł pozwoliło na wykonanie miasteczka, szkoła ze środków własnych dokupiła znaki drogowe.

  Pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz oraz goście przecięli symboliczną wstęgę i otworzyli miasteczko, a potem byli obserwatorami lekcji pokazowej przygotowanej przez panią Monikę Maksimczyk z udziałem uczniów z klasy 6b. Uczniowie przypomnieli, jak musi być wyposażony rower, a następnie ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne w zakresie stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

  Następnie przedstawiciele firmy IKEA Industry udali na do klasy 8a na lekcję edukacji dla bezpieczeństwa, podczas której pani Elżbieta Ignatowska uczyła ósmoklasistów, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli ćwiczyć praktycznie te szczególnie ważne umiejętności, ponieważ dzięki dofinansowaniu z firmy IKEA Industry projektu Ratujemy, bo umiemy szkoła zakupiła nowoczesne fantomy do nauki resuscytacji, a także ćwiczeniowy defibrylator do przywracania akcji serca. Dofinansowanie w wysokości 5.000 zł pozwoliło na zakup cennych pomocy, dzięki którym uczniowie nabywają umiejętności ratowania ludzkiego życia.

  Dziękujemy dyrekcji i pracownikom firmy IKEA Industry za wsparcie finansowe oraz miłą wizytę w Szkole Podstawowej w Babimoście.

  Zapraszamy do GALERII.

   

 • Dzień Kropki

  W poniedziałek i we wtorek uczniowie klas 1-3 wezmą udział w organizowanych przez bibliotekę szkolną obchodach Międzynarodowego Dnia  Kropki – święta kreatywności, odwagi i zabawy.

  Plan spotkań z "Kropką":

  Poniedziałek: 1 lekcja - kl. 2a, 2 lekcja - kl. 1b, 3 lekcja - kl. 1a, 4 lekcja - kl. 2b.

  Wtorek: 1 lekcja - 3b, 2 lekcja - 3a.

  Zachęcamy uczniów klas  1-3 do założenia ubrań w kropki.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - fotorelacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Na dworze "królowej" w pełnym złocie!

   

  W rewelacyjnym stylu wystartował w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce w kategorii młodzików nasz utalentowany sprinter Cezary Łazowy. Na ostatnich zawodach szkolnych Czarek pokazał się, przy pięknym dopingu swoich młodszych koleżanek z klas piątych, ze swojej jak najlepszej strony. Najpierw Czarek  wygrał eliminacje na dystansie 100m. W finale, pomimo słabego „wyjścia” z bloków startowych nie miał sobie równych, zdobywając tytuł mistrza województwa lubuskiego z rekordowym wynikiem 11,39s (nowy rekord szkoły podstawowej na 100m). Po dekoracji medalowej na 100m przyszedł czas na kolejny pojedynek. Tym razem Czarek  rywalizował na dystansie 300m. I tutaj również nikt z całego  województwa lubuskiego nie był w stanie zaskoczyć naszego złotego medalisty . Czarek wbiegł  w swojej  serii na metę jako pierwszy z czasem 37,77s. W kolejnych seriach biegu nie było lepszych rezultatów, co oznaczało, że nasz sprinter zdobył drugi złoty medal.     W tym miejscu warto dodać, że nasz  tegoroczny najlepszy lekkoatleta jest rekordzistą szkoły na czterech sprinterskich dystansach 100 m- 11,39s, 200m – 23, 93s, 300m- 36,71s, 400m – 56,s. Na co dzień nasz podwójny złoty medalista LOM w lekkiej atletyce jest zawodnikiem „Nadodrza” Powodowo, gdzie pod czujnym okiem trenera Artura Walczaka pięknie rozwija swój lekkoatletyczny talent z dużymi szansami na medal mistrzostw Polski w LA, które odbędą się na jesień. Już dzisiaj życzymy Czarkowi samych zwycięstw i nowych „życiówek”.

  Przed finałem wojewódzkim młodzików odbyły się pierwsze mistrzostwa województwa lubuskiego w trójboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas piątych, które rocznikowo powinny być w klasie czwartej: Zofia Szczeszek, Natalia Poźniak, Jagoda Urbanowicz, Maria Sołtysik, Patrycja Groszek i Weronika Gulak. Dziewczynki zaliczyły bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Po ambitnej walce zajęły ostatecznie wysokie czwarte miejsce w województwie lubuskim, gromadząc łącznie 436 punktów.

   

 • Spektakl pt. "Gdzie diabeł nie może, tam..."

  W kolejnym spektaklu zespołu „Jorik” nawiązano do ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska”, jednak w przedstawieniu pojawia się również scena z diabelską szefową przyuczającą do zawodu stażystów. Zamiast karczmy pojawia się restauracja „Bella Roma”, w której przesiaduje Twardowski, szukając chwili spokoju. Nie jest mu dane go zaznać, bo do lokalu przybywają nie tylko czarty z Mefistofelesem, ale też urocza rodzina bohatera.

  Inscenizację zaprezentowano 14 czerwca 2019r. Wystąpili w niej: Michał Truszkowski (jako Twardowski), Kacper Jarysz (Mefistofeles), Emanuela Król (diabelska szefowa), Tomasz Bielawski (szef kuchni), Hania Krawczuk (bramkarz Tony), Kacper Wójcik, Bartek Rakowski i Maciej Białoń (stażyści piekielni), Sara Treffkorn i Hania Mleczak (licealistki na wagarach), Julia Golar (pani Twardowska). Na scenie zadebiutowali też piątoklasiści: Natalia Poźniak, Wiktor Framm, Szymon Podolszański (urocze dzieci Twardowskiego) oraz gościnnie Kaja Kosicka (kelnerka), Miłosz Framm (ksiądz).

  W imieniu zespołu dziękujemy za każdą pomoc w przygotowaniu spektaklu. Zapraszamy do GALERII.

 • Gwarowy "Kopciuszek"

  13 czerwca w sali GOK zasiedli uczniowie babimojskiej szkoły, by przyjrzeć się losom nietypowego Kopciuszka oraz by poznać elementy regionalnej gwary, piosenki i przyśpiewki. Zostały one zaprezentowane w lekki i zabawny sposób, w sam raz na upalny  dzień. Na scenie podziwialiśmy Klaudię Nowak, Alicję Kolendowicz, Julię Różycką, Kaję Gasztyk, Zuzannę Szofer, Nikolę Similak, Natalię Kliks, Natalię Szulc, Oskara Stroińskiego i Kacpra Jarysza.  Fankami regionalnego zespołu były Marta Bannach, Kaja Kosicka, Paulina Fabiś, Wiktoria Skalska i Hanna Krawczuk. Spektakl przygotowały p.Barbara Kubaś i Monika Maksimczyk, przy pomocy p. Andrzeja Gaertnera.

 • Kolejny sukces w konkursie plastycznym

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Departament Infrastruktury i Komunikacji Zespołu Portu Zielona Góra/Babimost ogłosiły konkurs na projekt plastyczny „Odlotowa maskotka lotniska”.

  Na konkurs nadesłano 261 prac z województwa lubuskiego. Komisja wybrała 3 prace, wśród których znalazła się też praca Marii Krajewskiej z babimojskiej szkoły.

  Nagrodami za zajęcie pierwszego i drugiego  miejsca były iPhone i iPad firmy Apple. Maria Krajewska zdobyła wyróżnienie, za które nagrodą jest bilet lotniczy do Warszawy.

  Marysi gratulujemy sukcesu!

  Opiekun plastyczny:

  B. Wołek

 • Sukcesy w konkursie "Powiat Zielonogórski pędzlem i obiektywem"

  Z okazji 20- lecia Powiatu  Zielonogórskiego został zorganizowany konkurs pod nazwą Powiat Zielonogórski pędzlem i obiektywem. Nasi uczniowie wykonali piękne prace, które komisja konkursowa doceniła, przyznając: 1 miejsce Marcie Bannach, 2 miejsce Bartoszowi Rakowskiemu,  3 miejsce Hannie Krawczuk. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7.06,2019 r. w sali widowiskowej dawnego Zboru Kalwińskiego. Zwycięzcom gratulujemy.                                Opiekun: Bożena Wołek

 • Brązowo na " dworze królowej sportu"

   

  Dużym sukcesem zakończył się wyjazd reprezentacji naszej szkoły do Żar na drużynowe m istrzostwa województwa lubuskiego w szkolnej lidze lekkoatletycznej chłopców. Trzynastoosobowa reprezentacja z Babimostu zakończyła finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży na trzecim stopniu podium, zdobywając tym samym  brązowy medal. Radość naszych reprezentantów ze zdobycia brązowych medali była ogromna, zwłaszcza, że udało pokonać się wielu lekkoatletów ze szkół sportowych. Babimojscy lekkoatleci z najstarszych klas  naszej szkoły zdobyli łącznie 1240 punktów. Na ten rezultat złożyły się osiągnięcia poszczególnych zawodników:

  1. Cezary Łazowy - w biegu na 300m - 37,62s ( nowy rekord szkoły ośmioklasowej oraz aktualnie szósty wynik w Polsce).

  2. Amadeusz Michalski, Miłosz Framm, Bartosz Kremer i Cezary Łazowy w biegu 4x100m  - 49,30s.

  3. Kacper Jarysz - w biegu na 100m - 12,58s.

  4. Michał Zińczuk w skoku w dal - 5,47m

  5. Bartosz Kremer w skoku w dal - 5,44m

  6. Nikodem Karman - w pchnięciu kulą ( 5kg) - 9,59m

  7. Przemysław Judt w rzucie dyskiem ( 1kg) - 32,59m

  8. Miłosz Framm w biegu na 100m - 13,09s.

  9. Amadeusz Michalski w biegu na 100m - 13,14s.

  10. Gawroński Nikodem w biegu na 1000m - 3;09,31min.

  11. Karol Fritsche w biegu na 1000m - 3;10, 42min.

  12. Jakub Kaczmarek w biegu na 600m - 1;46,41 min.

  13. Oskar Szewczyk w biegu na 300m - 44,60s.

  14. Oskar Stroiński w biegu na 1000m - 3;33,73 min.

   

  Ogromne gratulacje dla wszystkich medalistów, którzy już  w tym roku opuszczają mury naszej szkoły.

 • Sukcesy w konkursie plastycznym

  W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze dnia 31.05.2019 r. miało miejsce spotkanie laureatów Wojewódzkiego  Konkursu Ekologicznego, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pod hasłem „Dbam o piękno mego domu – Ziemi” - ,,Nasze krajobrazy".         
   Z babimojskiej szkoły finalistkami zostały: Julia Golar z klasy VII b ,Marta Bannach z kl.III A PG , Alicja Grobys kl.Vb , Małgorzata Stasik kl.VI a , Emilia Nowak i Amelia Kubiak z klasy Vb. Spotkanie upłynęło  w miłej atmosferze  wśród dżwięków muzyki i poezji. Uroczystość połączona była z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowanego przez Lubuskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wystawę prac konkursowych można oglądać w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. GALERIA ZDJĘĆ

 • Piknik klas 1-3 z okazji Dnia Dziecka

 • Wycieczka do Świnoujścia, Międzyzdrojów i Peenemunden

  Wycieczka do Świnoujścia, Międzyzdrojów i Peenemunden

  W dniach 23-24 maja klasy: 5a, 5c i 6a wraz z wychowawczyniami przeżyły wielką wycieczkową przygodę w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Peenemunden.

  Na wyspie Wolin w Wiosce Wikingów staliśmy się dawnymi wojownikami.

  W Świnoujściu liczyliśmy stopnie wchodząc na najwyższą latarnię morską w Polsce. Tam też doświadczyliśmy ciężkiej, pruskiej musztry w Forcie Gerharda.

  Na złocistej plaży w Międzyzdrojach przy zachodzie słońca udało nam się znaleźć bursztyny, natomiast wczesnym rankiem spacerowaliśmy i puszczaliśmy samoloty.

  W Peenemunden zwiedziliśmy największą niemiecką tajemnicę z czasów II wojny światowej: ośrodek, który produkował rakiety V1 i V2, a zaraz po nim okręt podwodny U461. W sali zabaw Phanomenta stanęliśmy wewnątrz bańki mydlanej, zdobywaliśmy szczyty na ściance wspinaczkowej, za pomocą dźwigni podnieśliśmy samochód. A podczas przeprawy promowej mocno trzymaliśmy czapki:)

  Mieliśmy piękną, niemal letnią pogodę i dużo radości. Taki też nastrój, mnóstwo kolorowych wspomnień późnym wieczorem przywieźliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.

 • Portrety naszych kochanych mam:)

  Portrety naszych kochanych mam:)

  Każda mama jest dla swojego dziecka naj - piękniejsza, co widać na portretach namalowanych przez uczniów klas 1-3 pod kierunkiem ich wychowaw - czyń.  Wystawę prac można obejrzeć na parterze szkoły. Zapraszamy i życzymy naszym Mamom dużo radości każdego dnia!

 • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

  W finale tegorocznego konkursu mitologicznego „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Podczas niełatwej rywalizacji po drugim zadaniu na czoło wysunęły się dziewczęta Ewa Michalak, Jagoda Urbanowicz i Dominika Woźniak. Jednak na drodze do ich szczęścia stanął labirynt zagadek. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trudno było zatem szybko rozstrzygnąć, kto otrzyma zwycięski laur. Wobec imponującej wiedzy wszystkich uczestników zdecydowała o tym dogrywka.

  Na zaszczytnym III miejscu uplasowali się: Nikodem Rakowski, Jakub Rybarski i Kamil Siatka. II honorowe miejsce zajęły Ewa Michalak, Jagoda Urbanowicz i Dominika Woźniak. Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Joanna Jamuła, Natalia Poźniak i Michał Mnich.

  Gratulacje dla rywalizujących uczniów! Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród - statuetki i słodkości.

  Organizatorki konkursu:

  Wioletta Wernerowska

  Ewelina Wozińska

 • Nasi uczniowie w Doebern

  Nasi uczniowie w Doebern

  W dniach 13 – 17 maja 2019 r. w ramach trwającej już od wielu lat współpracy polsko–niemieckiej, 18 osobowa grupa uczniów z klas 6, 7 i 8 pod opieką pani Anny Prządki i pani Aleksandry Michalskiej gościła w Niemczech. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języków obcych podczas rozmów z uczniami klasy 7 szkoły ponadpodstawowej (Oberschule „Germanus Theiss”), a przy okazji zwiedzić kilka ciekawych miejsc na terenie Niemiec. Uczniowie naszej partnerskiej szkoły z Doebern pokazali nam hutę szkła „Cristalica”, Park Mużakowski i zamek w Bad Muskau, muzeum rzemiosł w miejscowości Sagar oraz Planetarium i zabytki w Cottbus. Mieliśmy również wspólne ognisko oraz dyskotekę, na których poznaliśmy rodziców naszych nowych znajomych. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dobrze się bawili i co najważniejsze, nawiązali nowe przyjaźnie, które mamy nadzieję zachowają się przez długi czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wymiany.

  Projekt ten otrzymał dotację  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), międzynarodowej organizacji utworzonej przez rządy obu krajów. Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodych Polaków i NIemców. Pobyt w kraju sąsiada ma niepodważalny wpływ na rozwój młodych ludzi, a w szczególności na kompetencje międzykulturowe.

 • Cyberprzemoc

 • Spotkanie z policjantami

  Przedstawiciele  Posterunku Policji w Babimoście  pan Piotr Czuba i pani Daria Puchalska odwiedzili uczniów naszej szkoły w ramach programu LUPO.

  Podczas spotkania z uczniami klas siódmych poruszono temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przekazane informacje miały przybliżyć wiedzę na temat konsekwencji prawnych,  jakie ponosi nieletni za popełnione przestępstwa, czy wykroczenia oraz algorytm postępowania policji w przypadku ujawnienia osoby nieletniej przejawiającej symptomy demoralizacji.

  W trakcie zajęć szeroko omówiono pojęcie demoralizacji, czynu zabronionego oraz przedstawiono środki wychowawcze i poprawcze, które policja czy sąd rodzinny i nieletnich  może zastosować wobec osoby nieletniej. Pouczyli o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Uczniowie chętnie zadawali pytania.

  Na zakończenie spotkania przypomniano uczniom jak skutecznie prowadzić rozmowę w sytuacji, gdy ktoś namawia ich do popełnienia przestępstwa czy wykroczenia oraz uświadomiono im wpływ popełnienia czynu zabronionego na ich dalsze, dorosłe życie.

 • Sukcesy w "Matematycznym Kangurze"

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć