• Fotorelacja z festynu

  Fotorelacja z festynu

  Wielkie zaangażowanie wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców  i pracowników szkoły znalazło swój finał w postaci festynu z okazji 100-Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Prezentujemy pierwszą część zdjęć z tej udanej imprezy. We wtorek zamieścimy kolejne zdjecia. Zapraszamy do GALERII.

 • "W drodze do Niepodległej"

  "W drodze do Niepodległej"

  Już w środę 7 listopada 2018 r. rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie wystąpili w spektaklu pt. "W drodze do Niepodległej". Ukazywał on m. in.przyczyny i skutki zaborów, walki powstańcze, zsyłkę na Sybir, a także czasy II wojny światowej. Zwieńczeniem przedstawienia było zaśpiewanie "Murów" J. Kaczmarskiego. W inscenizacji wystąpili: Maciej Białoń, Tomek Bielawski, Hanna Mleczak, Bartek Rakowski, Sara Treffkorn, Kacper Żoładkiewicz (kl. 7b), Kamil Nyga, Mateusz Rakowski (kl. 7a),  Przemysław Judt, Bartek Kremer, Michał Truszkowski (kl. 3a), Karol Fritsche, Ola Brzostek, Daria Jankowiak, Emanuela Król (kl. 3b), Kacper Jarysz (kl. 3c), Hanna Krawczuk (kl. 8b). Zapraszamy do GALERII.
  Program przygotowali: Wioletta Wernerowska, Ewelina Wozińska, Aleksandra Michalska (rekwizyty) i Andrzej Gaertner (nagłośnienie).

 • Trzy złote medale unihokeistów w mistrzostwach powiatu zielonogórskiego

  Trzy złote medale unihokeistów w mistrzostwach powiatu zielonogórskiego

           W ostatnich dniach października,  w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, rozegrano w naszej hali "Olimpia" cztery turnieje unihokeja, w których wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Pierwszy turniej zorganizowany został dla chłopców w ramach Igrzysk dzieci ( U-13). Nasi reprezentanci wywalczyli II miejsce, zdobywając tym samym srebrne medale. W kolejnych trzech turniejach unihokeja brylowali już tylko uczniowie naszej szkoły, pokonując zdecydowanie swoich rywali ze Sulechowa, Nowego Kramska, Nowogrodu Bobrzańskiego i ze  Świdnicy. Najbardziej imponujące wyniki osiągali zawodnicy  z najstarszych klas pokonując np. zespół sulechowskiej "jedynki" 33:0 (w kategorii chłopców) i 17:0 (w kategorii dziewcząt). Wszystkim drużynom i ich trenerom gratulujemy awansu do półfinałów wojewódzkich, życząc sukcesów w dalszych rozgrywkach.

  Trzy złote medale unihokeistów w mistrzostwach powiatu zielonogórskiego - Obrazek 1

  Trzy złote medale unihokeistów w mistrzostwach powiatu zielonogórskiego - Obrazek 2

  Trzy złote medale unihokeistów w mistrzostwach powiatu zielonogórskiego - Obrazek 3

  Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek  Przygoccy.

 • Listy do Turcji

  Listy do Turcji

  Z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Penfriends from Cambridge, a tym samym nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze szkołą Diltas Private Primary School z Konya w Turcji. Zadaniem dzieci było napisanie listu do kolegi lub koleżanki z Turcji. Pod czujnym okiem swoich opiekunów: Patrycji Stajkowskiej i Anny Prządki dzieci wykonały przepiękne prace, które zachwycają różnorodnością i pomysłowością. Nasi uczniowie opisali w listach siebie i swoje zainteresowania, naszą szkołę oraz przedstawili najważniejsze informacje o Polsce. Prace udkorowały ślicznymi rysunkami i zdjęciami. Listy zostaną wysłane w ciągu najbliższych kilku dni. Dzieci z niecierpliwością oczekują już na odpowiedzi swoich nowych przyjaciół. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie to zaowocuje nawiązaniem długoletnich znajomości oraz rozwinięciem umiejętności językowych naszych podopiecznych. Liczymy na to, że korespondencja z rówieśnikami z innych krajów poszerzy horyzonty naszych uczniów oraz jeszcze bardziej zmotywuje ich do nauki języka angielskiego. Najciekawsze prace można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

  Listy do Turcji - Obrazek 1

  Listy do Turcji - Obrazek 2

  Listy do Turcji - Obrazek 3

  Koordynator  przedsięwzięcia: Anna Prządka

 • Magia czy prawa fizyki?

  Uczniowie klasy 3a  bawili się w naukowców.  Poprzez doświadczenia i eksperymenty  odpowiadali na pytania:
  - do czego służy magnes?

  - czy powietrze jest magiczne?
  - jakie kolory ma światło? .
   Wszyscy byli bardzo podekscytowani wynikami  przeprowadzonych badań.

  ........................................................................................................................................................................
  ........................................................................................................................................................................

  Magia czy prawa fizyki? - Obrazek 1

  Magia czy prawa fizyki? - Obrazek 2

  Magia czy prawa fizyki? - Obrazek 3

  Magia czy prawa fizyki? - Obrazek 4

  Magia czy prawa fizyki? - Obrazek 5

 • Piękne ilustracje do baśni

  Piękne ilustracje do baśni

  Uczniowie naszej szkoły przygotowali projekty okładek do ulubionych baśni i legend na konkurs pt. "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat". Wśród różnorodnych technik plastycznych i pomysłów najciekawsze okazały się prace: Małgosi Stasik, Amelii Kubiak, Ewy Michalak, Zuzi Matysiak, Oliwii Pietraszewskiej, Patrycji Wechczyńskiej, Bartka Rakowskiego i Nikoli Litwy.
  Zapraszamy do GALERII.
  Do etapu ogólnopolskiego zostały wytypowane prace: Małgosi Stasik, Amelii Kubiak, Zuzanny Matysiak i Patrycji Wechczyńskiej. Autorkom życzymy powodzenia.
  Opiekunem konkursu jest pani Bożena Wołek.

 • Wycieczka do Poznania

  Wycieczka do Poznania

  Uczniowie z klas VIa, VI b i V b wraz z opiekunkami: Bożeną Wołek, Patrycją Stajkowską i Anną Prządką odwiedzili dnia 19.10.2018 r. Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.Czekała tam na nas ciekawa wystawa przygotowana z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.Uczniowie obejrzeli też film o żołnierzach walczących o wolność i niepodległość Polski. Nastepnie podziwiali poznański ratusz i zabudowę starego miasta. Wycieczkę umiliła też wizyta w galerii handlowej Stary Browar. Zapraszamy do GALERII.

 • Niezwykła lekcja historii

  Niezwykła lekcja historii

  15 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem, z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  tematem przewodnim lekcji było „Od powstania listopadowego, do odzyskania niepodległości”. Uczniowie  mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały mundury oraz uzbrojenie z tego okresu czasu. Dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli wziąć udział w plebiscycie czy też zostać rekrutami w Legionach Piłsudskiego. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny. Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „złote” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną. Zapraszamy do GALERII.

  Lekcję zorganizowały Panie Ewa Muńko i Bożena Wołek. Zdjęcia - Wiesław Zięba.

 • Spotkanie z "Kotem w butach"

  Spotkanie z "Kotem w butach"

  Naszą szkołę odwiedzili dnia 16.10.2018 r. aktorzy Teatru ART-RE z Krakowa z przedstawieniem „Kot w butach”. Dzieci świetnie się bawiły współtworząc spektakl: łapały kuropatwy, gotowały zupę dla króla i tańczyły na przyjęciu weselnym. Poznały też wartość przyjaźni i wsparcia w trudnych sytuacjach. Dziękujemy artystom za dobrą zabawę!

  Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 1

  Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 2

  Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 3

  Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 4

 • Słodziaki zachęcają do czytania

  Słodziaki zachęcają do czytania

  Zabawne Słodziaki opanowały bibliotekę szkolną i zaprosiły wszystkich uczniów klas 1-3 na spotkania, podczas których dzieci poznawały zwierzęta oraz ich przygody opisane w książce „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Podczas zajęć w bibliotece uczniowie rozwiązywali też łamigłówki związane z bohaterami książki, natomiast w domu czytają codziennie po 10 minut, wyrabiając tym samym nawyk czytania. Organizatorem akcji jest  sieć sklepów Biedronka, której dziękujemy za ufundowanie maskotek i książek. Więcej zdjęć w GALERII.

 • Mistrzowie powiatu w czołówce województwa !

  Mistrzowie powiatu w czołówce województwa !
              Bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze z naszej szkoły, którzy w miniony poniedziałek wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych w Babimoście. Ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły złożona głównie z klas trzecich gimnazjum nie miała sobie równych deklasując wszystkich rywali z naszego powiatu. Zdobywając złoty medal nasi chłopcy uzyskali tym samym awans do zawodów finałowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, rozgrywanych ponownie na obiektach Olimpii w Babimoście w czwartek 4 października. Tym razem rywalizacja, jak przystało na finał wojewódzki, stała na   zdecydowanie  wyższym poziomie. Biegacze pokonywali dystans około 1200 metrów,  przekazując sobie kolejno pałeczkę sztafetową. Reprezentanci naszej szkoły dali z siebie wszystko i zajęli wysokie szóste miejsce  w województwie lubuskim spośród 14  startujących drużyn ( mistrzów 14 powiatów). Złota drużyna z powiatu zielonogórskiego wystartowała w następującym składzie: Nikodem Gawroński, Miłosz Framm,  Cezary Łazowy, Amadeusz Michalski, Karol Fritsche, Bartosz Kremer, Jakub Kaczmarek i Kacper Czuba. W finale wojewódzkim zamiast Bartosza Kremera wystartował Kacper Jarysz. Spośród naszych biegaczy najlepsze rezultaty czasowe w obu biegach uzyskali : Cezary Łazowy, Nikodem Gawroński, Miłosz Framm i Kacper Jarysz. Serdeczne gratulacje dla całej ośmioosobowej  drużyny !
  Mistrzowie powiatu w czołówce województwa ! - Obrazek 1
 • Wystawa książek o historii Polski

  Wystawa książek o historii Polski

  Licznym zbiorem pięknych, kolorowych, a przede wszystkim ciekawych książek o historii Polski pochwaliła się 2.10.2018 r. nasza biblioteka. Do zapoznania się z księgozbiorem zachęcali  goście z odległych epok, a wystawie towarzyszyła muzyka patrotyczna. Zapraszamy do wypożyczania:) GALERIA ZDJĘĆ.

   

 • Dzień Chłopaka w kl. 7b

  Dzień Chłopaka w kl. 7b
 • Gorący doping naszych kibiców

  Gorący doping naszych kibiców

  Uczniowie naszej szkoły kibicowali reprezentacjom Polski i Szkocji dziewcząt w piłce nożnej do lat 17 podczas meczu, który odbył się 21.09.2018 r. na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Zapraszamy do GALERII.

 • Na ludową nutę

  Na ludową nutę

  Na ludową nutę - Obrazek 1

  Na ludową nutę - Obrazek 2

  Kapela koźlarska "Drajka" w składzie: Adam Knobel - kozioł weselny i Karolina Kocik - skrzypce spotkała się 26.09.2018 r. z uczniami naszej szkoły. Adam, który jest naszym absolwentem, a obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Poznaniu bardzo ciekawie opowiadał o historii i budowie kozła. Młodzi muzycy w iście wirtuozerski sposób zagrali na tych tradycyjnych w naszym regionie instrumentach. Bardzo dziękujemy za koncert:)

   

 • Plener malarski

  Plener malarski

  20 września, w piękne jesienne popołudnie, zorganizowany został w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości szkolny plener malarski pod hasłem „Babimojszczyzna, nasza mała ojczyzna”. Dziewczęta młodsze i starsze wymieniając się doświadczeniami  oraz farbami malowały urokliwe zakątki naszego miasteczka. Mile i twórczo spędzony czas zaowocował pracami wykonanymi różnorodnymi technikami.

  Plener malarski - Obrazek 1

  Plener malarski - Obrazek 2

  Opiekun pleneru – Bożena Wołek

 • Pokaz baniek mydlanych

  Pokaz baniek mydlanych

  Bańki mydlane - od maleńkich po gigantyczne - zobaczyli uczniowie klas 1-3 podczas pokazu zaprezentowanego 24.09.2018 r. Ulotne bańki dostarczyły dzieciom wiele radości.

  Pokaz baniek mydlanych - Obrazek 1

  Pokaz baniek mydlanych - Obrazek 2

  Pokaz baniek mydlanych - Obrazek 3

 • Logowanie do dziennika elektronicznego

  Szanowni Państwo,

  od 1 września 2018, w celu zalogowania się do rozwiązania LIBRUS Synergia, należy na stronie https://portal.librus.pl/ skorzystać z opcji "Zaloguj jako" w prawym górnym rogu, a następnie wybrać odpowiednią grupę użytkowników – w tym przypadku "Rodzic lub uczeń".

  Na stronie portalu LIBRUS Rodzina, który wyświetli się po wykonaniu powyższych czynności, zalogowanie do aplikacji może następować na dwa sposoby:

  1. Korzystając z widżetu po prawej stronie. Proszę mieć przy tym na uwadze, że logowanie w tym widoku następuje przy użyciu danych dostępowych do Konta LIBRUS (a nie do dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia). W tym samym miejscu istnieje również możliwość utworzenia Konta LIBRUS oraz powiązania go z kontem w LIBRUS Synergii. Szczegółowa instrukcja zakładania Konta LIBRUS oraz powiązania go z rozwiązaniem LIBRUS Synergia, została opisana w artykule dostępnym pod adresem: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jak-zalozyc-konto-librus-szybka-instrukcja-dla-rodzicow-i-uczniow. Szczegółowe informacje dotyczące Konta LIBRUS oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania z nim związane znajdują się w Pomocy, dostępnej pod adresem https://konto.librus.pl/pomoc  

  2. Rozwijając menu "LIBRUS Synergia", dostępne na górze strony, a następnie wybierając opcję "Zaloguj". W formularzu logowania należy wprowadzić dane dostępowe do aplikacji LIBRUS Synergia. 
  Szczegóły dotyczące sposobu logowania na portalu LIBRUS Rodzina zostały opisane w artykule dostępnym pod adresem: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/abc-logowania-do-systemu-synergia.

 • Przedstawienie dla najmłodszych

  Zabawne przygody rudowłosej dziewczynki pt. "Pipi Skarpetka" obejrzeli dnia 18.09.2018 r. uczniowie klas 1-3. Dzieci wspóltworzyły spektakl i bawiły się razem z aktorami, poznając jednocześnie zasady bezpieczeństwa. Dziękujemy krakowskim artystom za wspólną zabawę.

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 1

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 2

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 3

  Przedstawienie dla najmłodszych - Obrazek 4

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć