Osiągnięcia 2018/2019

Nauka

Ilustracją do popularnego idiomu „Storm in a teacup” (burza w szklance wody) nasza uczennica Julia Ludowicz wywalczyła 3 miejsce w kategorii kl. 7-8 SP w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym „Idiom...Ink”. Konkurs polegał na zilustrowaniu dowolnego angielskiego idiomu w dosłowny sposób. Dnia 13.12.2018 r. uczennicy wręczono dyplom i zestaw upominków. Gratulujemy!
Koordynacją konkursu w naszej szkole zajęły się pani Anna Prządka i pani Bożena Wołek.

***************************************************************************************************

Nasza uczennica, Małgorzata Stasik, odniosła sukces w Międzynarodowym Konkursie MAST pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat" zorganizowanym pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Na konkurs nadesłano 4 tysiące prac z 666 szkół z Polski i z 17 szkół polonijnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czech. Nagrodzono prace ze szkoły polonijnej na Brooklinie w Nowym Jorku, ze szkoły w Trzyńcu w Czechach oraz ze Szkoły Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Blackburn w Wielkiej Brytanii.
Wśród nagrodzonych prac z Polski znalazła się też praca plastyczna naszej uczennicy z babimojskiej szkoły - Małgosi Stasik. Gratulujemy wielkiego sukcesu! - opiekun konkursu - Bożena Wołek.

Nagrodzona ilustracja do "Legendy o Złotej Kaczce".

.................................................................................................................

Konkurs na prezentacje multimedialne

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Najlepszą okazała się prezentacja poświęcona Lechowi Wałęsie przygotowana przez klasę 8 B.

Drugie miejsce przyznano klasie III B PG za prezentację o Andrzeju Sapkowskim.

Andrzej Sapkowski KL.III B.pdf

Trzecie miejsce zajęła kl. III A PG prezentacją postaci Janiny Ochojskiej.

Janina Ochojska kl.III A.pdf