Sport i rekreacja

Lekkoatleci szkoły podstawowej z medalami !!!

W czwartek 14 września br. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w XXIII Zawodach Lekkoatletycznych im. Mariana Frasza, które odbyły się w Zbąszyniu. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie osiągając bardzo dobre wyniki, pobijając przy tym kilka rekordów życiowych. Reprezentacja złożona z 11 zawodników zdobyła 6 medali, a wśród medalistów znaleźli się uczniowie, którzy naszą szkołę w zawodach lekkoatletycznych z powodzeniem reprezentowali już w zeszłym roku szkolnym. Wspomnieć trzeba, że utrudnione zadanie mieli zwłaszcza uczniowie siódmej klasy, którzy rywalizowali z uczniami gimnazjum, a mimo to wywalczyli trzy z sześciu medali:

Wiktoria Fiołka - srebrny medal w biegu na 400m,

Cezary Łazowy - srebro w biegu na 800m i brąz w biegu na 100m - oboje przegrywali rywalizację tylko z trzecioklasistami.

Wśród uczniów młodszych klas medale zdobyli:

Małgorzata Stasik - srebrny medal w biegu na 600m,

Bartosz Rakowski - brązowy medal w biegu na 600m,

Hanna Mleczak - brązowy medal w biegu na 300m

Dodać należy, że odnotowaliśmy jeszcze wysokie miejsca Kingi Rajskiej, która w biegu na 600m zajęła 4 miejsce, a w biegu na 60 m była szósta oraz Bartosza Dolskiego, który w sprincie na 60m był piąty.

Gratulujemy dobrego startu naszym zawodnikom!

Opiekunem reprezentacji był pan Adam Grzesiak.