Osiągniecia 2017/2018

Sport

Medale w finale wojewódzkim w LA

Bardzo dobry występ zaliczyli nasi najstarsi lekkoatleci - juniorzy młodsi z klas trzecich gimnazjalnych, którzy w bardzo okrojonym składzie ( ze względu na odbywające się 29 maja 2018 roku bierzmowanie) pojechali do Zielonej Góry na finał wojewódzki  w lekkiej atletyce. Nasze gimnazjum reprezentowało  czworo trzecioklasistów, z czego dwoje wywalczyło dwa brązowe medale. Pierwsza ze zdobycia brązowego medalu cieszyła się Kasia Długosz, która potwierdziła, że należy do czołówki województwa lubuskiego w rzucie dyskiem rzucając na odległość 21,71 m ( w ubiegłym roku Kasia wywalczyła medal srebrny w kategorii młodziczek). Drugi z brązowego medalu cieszył się Dominik Bartczak, który w swojej koronnej konkurencji w biegu na 100m przebiegł ten dystans w czasie 11,76s. Warto dodać, że właśnie w tej konkurencji Dominik jest aktualnym rekordzistą gimnazjum - 11,75s.
            Gratulacje dla medalistów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Kasi i Dominika, a także braci Andrzeja i Aleksandra Czeskich, którzy przebiegli w finale dystans 800m, zajmując miejsca poza pierwszą dziesiątką.
 
Tekst i zdjecia - Justyna Przygocka.

Sukces naszych unihokeistów w Elblągu na OIMS

Dzięki dużej determinacji  zawodników oraz ich rodziców nasi unihokeiści w ostatni weekend majowy reprezentowali województwo lubuskie, gminę Babimost oraz naszą szkołę na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej    w unihokeju na zawodach w Elblągu. Babimojszczanie przegrywając tylko jedno spotkanie ze znanym sobie dobrze przeciwnikiem  z SP4 z Zielonki udowodnili kolejny raz, że należą do czołówki kraju i wrócili na Ziemię Lubuską  z brązowym medalem na piersi. W ciągu dwóch dni nasi zawodnicy rozegrali łącznie 7 spotkań:

SP Babimost – Gim Subkowy                0:0

SP Babimost – PG Łambinowice           3:0

SP Babimost – SP Nowy Targ                4:0

SP Babimost – SGSE Gorzów                 1:0

SP Babimost – Gim Przykona                6:1

SP Babimost – SP 4 Zielonka                 0:3

Mecz o brązowy medal

SP Babimost – SP 1 Sanok          3:1

Dodatkowym wyróżnieniem dla drużyny z Babimostu była nagroda indywidualna dla kapitana i lidera naszego zespołu Nikodema Gawrońskiego, którego uznano MVP całego turnieju w kategorii gimnazjów.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu, ich rodziców oraz klubu Fenomen, którzy wspólnie przygotowali i sfinansowali wyjazd na tak prestiżową imprezę.

Drużyna z naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Nikodem Gawroński (kapitan), Miłosz Gról, Dominik Bartczak, Andrzej Czeski, Aleksander Czeski, Oskar Stroiński, Oskar Szewczyk, Kacper Jarysz, Aleksander Sołtysik, Mariusz Forelle.

Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

Wyróżnienie dla Nikodema Gawrońskiego

Utalentowany sportowo uczeń naszego gimnazjum, Nikodem Gawroński, został wyróżniony przez Starostę Powiatu Zielonogórskiego pana Dariusza Wróblewskiego całorocznym stypendium sportowym. Stypendium takie przyznawane jest uzdolnionym zawodnikom, którzy mają w swoim dorobku sportowym medale co najmniej na poziomie mistrzostw Polski.

Takie właśnie osiągnięcia zanotował na swoim koncie Nikodem Gawroński, który wraz ze swoimi kolegami z naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Fenomen" wywalczył w zeszłym sezonie  dwa medale mistrzostw Polski w unihokeju: złoty w kategorii juniorów młodszych (U-16) w Gdyni oraz srebrny  w kategorii juniorów  (U- 19) w Łochowie.

Ponadto od października nasz uzdolniony  unihokeista objęty został szkoleniem Kadry Narodowej juniorów i przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w 2019 roku w Kanadzie. Warto dodać, że Nikodem będzie wówczas jeszcze uczniem naszego gimnazjum.

         Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi jego osiągnięć,życząc mu wytrwałości oraz  dalszych sukcesów w sporcie i w  nauce.

         Takie same stypendia  od Starosty Powiatu otrzymali również starsi koledzy Nikodema, absolwenci naszej szkoły: Dominik Piątyszek i Dawid Szefner. Im również z całego serca gratulujemy!

 

 

Tekst i zdjęcia -  Justyna i Marek Przygoccy

Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018

Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy  unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp. 

 

        Tydzień później, w pierwszy weekend majowy, juniorzy młodsi ( U-16) zmagali się w finałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Łochowie za Warszawą. I tutaj podobnie, jak starsi koledzy z klubu, po rozegraniu kilkunastu pojedynków eliminacyjnych,ćwierćfinałowych i połfinałowych babimojscy unihokeiści stoczyli pięć pojedynków, zdobywając  srebrny medal MP. Ogromne gratulacje dla naszych zawodników, ich rodziców, sponsorów i trenerów!

Nikodem Gawroński - najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi Fenomena - srebrni medaliści Mistrzostw Polski w Łochowie.

Zdjęcie na górze strony: juniorzy starsi Fenomena - brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Gorzowie.

Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
    Szkoła Podstawowa w Babimoście
    ul. Żwirki i Wigury 3
    66-110 Babimost
  • tel., fax: 68 351 2155
    tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć