Osiągniecia 2017/2018

"MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Michał Woźniak, Zuzanna Owczarek, Amelia Draga i Cezary Makarowicz wzięli udział w  II KONKURSIE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO. Konkurs odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Na początku zarówno uczniowie
jak i zgromadzeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski,  przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców Liceum  oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego skutecznym metodom nauki języka angielskiego, przeprowadzonego przez dr Beatę Kouhan.

Uczniowie rywalizowali z drużynami z Gimnazjum w Pomorsku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach oraz Szkoły Podstawowej w Kargowej. Wszystkie zespoły odpowiadały na pytania z zakresu filmu, sportu, kultury i sztuki oraz gramatyki języka angielskiego. Nasi zdolni poligloci okazali się bezkonkurencyjni i wygrali konkurs!  Laureaci otrzymali zwycięski puchar oraz tytuł "Mistrza Języka Angielskiego".  Wszyscy uczestnicy zmagań   finałowych  zostali uhonorowani nagrodami rzeczowym oraz dyplomami uczestnictwa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Występy w finałach konkursu recytatorskiego

Amelia Kubiak z kl. 5 b i Hubert Anuszkiewicz z klasy III C wystąpili w finałach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finały  odbyły się: 25.04 w Żaganiu (dla grupy klas 4-6) i 27.04.2018 r. w Międzyrzeczu (dla grupy klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum). Konkurencja była bardzo duża, gdyż w przesłuchaniach wzięło udział odpowiednio po 50 i 40 najlepszych recytatorów w województwie. Nasi przedstawiciele zaprezentowali swoje teksty bardzo udanie, wzięli też udział w warsztatach teatralnych. Gratulujemy bardzo dobrych występów!

Sukces w konkursie plastycznym

Uczeń klasy 6 b - Maciej Białoń zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Polska to moja ojczyzna". Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy. Na konkurs wpłynęło 800 prac. W grupie wiekowej klas IV-VI należało wykonać komiks o tematyce patriotycznej związanej ze Świętem Niepodległości.

Nasz uczeń odebrał nagrodę 25.04.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Opiekunem konkursu plastycznego w naszej szkole była Pani Bożena Wołek.

Konkurs na prezentację multimedialną

Irena Sendlerowa - bohaterka, która w czasie II Wojny Światowej uratowała tysiące żydowskich dzieci - była tematem prezentacji multimedialnych przygotowywanych przez uczniów klas 6 i 7 w ramach zajęć informatycznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Kurowską-Hoły.  Postać, której rok obecnie obchodzimy, okazała się mało znana wśród młodzieży, ale dzięki realizacji zadania działalność I. Sendlerowej została przybliżona.

Najciekawsze prace wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Jury konkursowe dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie ciekawych prezentacji.Autorami najbardziej kraetywnych pomysłów są:

1. Julia Urbanowicz - kl. 7b (film)

2. Bogusława Kaźmierczak - kl. 7a

3. Oskar Stroiński - kl. 7b

Wyróżnienia: Anastazja Malajka, Dominik Sołtysiak, Izabela Zmuda.Gratulujemy!

Boguslawa Kazmierczak.pdf

Dominik Soltysiak.pdf

Iza Zmuda.pdf

Oskar Stroinski.pdf

Anastazja Malajka.pdf

Sukces na etapie powiatowym konkursu recytatorskiego

Rada Artystyczna  przyznała nominacje do finału wojewódzkiego dwojgu uczniów z naszej szkoły: Amelii Kubiak z klasy 5 b SP i Hubertowi Anuszkiewiczowi z klasy III A PG. Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Paciejewski (kl. 3 b) i Hanna Mleczak (kl. 6 b). Całej reprezentacji naszej szkoły serdecznie gratulujemy udanych występów, a nominowanym życzymy powodzenia na finale wojewódzkim. Zapraszamy do GALERII.

Zdjęcia - Piotr Kubiak.

Sukces w gminnym konkursie recytatorskim

Nasza reprezentacja wzięła udział w eliminacjach  gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego "Pro Arte", które odbył się 5.04.2018 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście wywalczyli awans do eliminacji powiatowych we wszystkich kategoriach. Gminę Babimost w Nowogrodzie Bobrzańskim dn. 10.04.2018 r reprezentować będą:

1 grupa wiekowa  (klasy I-III): Aleksandra Kuc, Krzysztof Paciejewski;
2 grupa wiekowa  (klasy IV-VI):Amelia Kubiak, Hanna Mleczak;
3 grupa wiekowa  (klasy VII oraz II i III gimnazjum): Hubert Anuszkiewicz, Hanna Krawczuk.

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom! Trzymamy kciuki za udane występy w Nowogrodzie Bobrzańskim:)

 

Awans do finału konkursu przedmiotowego

Z radością informujemy, że awans do finału konkursu przedmiotowego z jęzka polskiego otrzymała Anastazja Malajka z klasy 7b. Opiekunką naszej zdolnej uczennicy jest Pani Agnieszka Weimann. Gratulujemy!

Konkurs geograficzno-biologiczny

W marcu 2018 r. odbył się szkolny konkurs geograficzno-biologiczny, kórego celem było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań geograficzno-biologicznych uczniów, pobudzanie uczniów do twórczego myślenia oraz przygotowanie uczniów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Tematyka konkursu obejmowała wiedzę m.in. o środowisku przyrodniczym naszego kraju oraz wiedzę o miastach, województwach i regionach Polski.

W konkursie brali udział uczniowie klas III gimnazjum

Wyłoniono trzech laureatów:

    1. Amelia Draga I miejsce

    2. Cezary Kaczmarek II miejsce

    3. Cezary Makarowicz III miejsce
Gratulujemy !

Mistrzowie Intelektu 2018

W pierwszym w naszej szkole konkursie gry w "Activity Junior", który odbył się 21.03.2018 r., wzięło udział 12 klas. Po emocjonujących i zaciętych rozgrywkach na słowa, pantomimy i rysunki, a przede wszystkim na kreatywność i inteligencję tytuł Mistrzów Intelektu Szkoły Podstawowej w Babimoście 2018 zdobyła kl. II B. Wicemistrzami zostali uczniowie klasy 6 A. Nagrodą był puchar przechodni, dyplom, a na dodatek okazały tort. Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

Kolejny finalista

 Cezary Kaczmarek z kl. III C gimnazjum awansował do finału wojewódzkiego konkursu z historii. Ucznia przygotowuje p. Ewa Muńko. Serdecznie gratulujemy:)

Finalistka konkursu przedmiotowego

Z radością informujemy, że Amelia Draga awansowała do finału wojewódzkiego konkursu z geografii. Uczennicę przygotowuje p. Monika Maksimczyk. Gratulujemy:)

Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
    Szkoła Podstawowa w Babimoście
    ul. Żwirki i Wigury 3
    66-110 Babimost
  • tel., fax: 68 351 2155
    tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć