Osiągniecia 2017/2018

Wyróżnienie dla Nikodema Gawrońskiego

Utalentowany sportowo uczeń naszego gimnazjum, Nikodem Gawroński, został wyróżniony przez Starostę Powiatu Zielonogórskiego pana Dariusza Wróblewskiego całorocznym stypendium sportowym. Stypendium takie przyznawane jest uzdolnionym zawodnikom, którzy mają w swoim dorobku sportowym medale co najmniej na poziomie mistrzostw Polski.

Takie właśnie osiągnięcia zanotował na swoim koncie Nikodem Gawroński, który wraz ze swoimi kolegami z naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Fenomen" wywalczył w zeszłym sezonie  dwa medale mistrzostw Polski w unihokeju: złoty w kategorii juniorów młodszych (U-16) w Gdyni oraz srebrny  w kategorii juniorów  (U- 19) w Łochowie.

Ponadto od października nasz uzdolniony  unihokeista objęty został szkoleniem Kadry Narodowej juniorów i przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w 2019 roku w Kanadzie. Warto dodać, że Nikodem będzie wówczas jeszcze uczniem naszego gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi jego osiągnięć,życząc mu wytrwałości oraz  dalszych sukcesów w sporcie i w  nauce.

Takie same stypendia  od Starosty Powiatu otrzymali również starsi koledzy Nikodema, absolwenci naszej szkoły: Dominik Piątyszek i Dawid Szefner. Im również z całego serca gratulujemy!

Tekst i zdjęcia -  Justyna i Marek Przygoccy

Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018

Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy  unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp.

Tydzień później, w pierwszy weekend majowy, juniorzy młodsi ( U-16) zmagali się w finałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Łochowie za Warszawą. I tutaj podobnie, jak starsi koledzy z klubu, po rozegraniu kilkunastu pojedynków eliminacyjnych,ćwierćfinałowych i połfinałowych babimojscy unihokeiści stoczyli pięć pojedynków, zdobywając  srebrny medal MP. Ogromne gratulacje dla naszych zawodników, ich rodziców, sponsorów i trenerów!

Nikodem Gawroński - najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi Fenomena - srebrni medaliści Mistrzostw Polski w Łochowie.

Zdjęcie na górze strony: juniorzy starsi Fenomena - brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Gorzowie.

Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.