• Medale w finale wojewódzkim w LA

• Bardzo dobry występ zaliczyli nasi najstarsi lekkoatleci - juniorzy młodsi z klas trzecich gimnazjalnych, którzy w bardzo okrojonym składzie ( ze względu na odbywające się 29 maja 2018 roku bierzmowanie) pojechali do Zielonej Góry na finał wojewódzki  w lekkiej atletyce. Nasze gimnazjum reprezentowało  czworo trzecioklasistów, z czego dwoje wywalczyło dwa brązowe medale. Pierwsza ze zdobycia brązowego medalu cieszyła się Kasia Długosz, która potwierdziła, że należy do czołówki województwa lubuskiego w rzucie dyskiem rzucając na odległość 21,71 m ( w ubiegłym roku Kasia wywalczyła medal srebrny w kategorii młodziczek). Drugi z brązowego medalu cieszył się Dominik Bartczak, który w swojej koronnej konkurencji w biegu na 100m przebiegł ten dystans w czasie 11,76s. Warto dodać, że właśnie w tej konkurencji Dominik jest aktualnym rekordzistą gimnazjum - 11,75s.
                    Gratulacje dla medalistów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Kasi i Dominika, a także braci Andrzeja i Aleksandra Czeskich, którzy przebiegli w finale dystans 800m, zajmując miejsca poza pierwszą dziesiątką.

Tekst i zdjecia - Justyna Przygocka.
      • Sukces naszych unihokeistów w Elblągu na OIMS

• Dzięki dużej determinacji  zawodników oraz ich rodziców nasi unihokeiści w ostatni weekend majowy reprezentowali województwo lubuskie, gminę Babimost oraz naszą szkołę na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej    w unihokeju na zawodach w Elblągu. Babimojszczanie przegrywając tylko jedno spotkanie ze znanym sobie dobrze przeciwnikiem  z SP4 z Zielonki udowodnili kolejny raz, że należą do czołówki kraju i wrócili na Ziemię Lubuską  z brązowym medalem na piersi. W ciągu dwóch dni nasi zawodnicy rozegrali łącznie 7 spotkań:

SP Babimost – Gim Subkowy                0:0

SP Babimost – PG Łambinowice           3:0

SP Babimost – SP Nowy Targ                4:0

SP Babimost – SGSE Gorzów                 1:0

SP Babimost – Gim Przykona                6:1

SP Babimost – SP 4 Zielonka                 0:3

Mecz o brązowy medal

SP Babimost – SP 1 Sanok          3:1

Dodatkowym wyróżnieniem dla drużyny z Babimostu była nagroda indywidualna dla kapitana i lidera naszego zespołu Nikodema Gawrońskiego, którego uznano MVP całego turnieju w kategorii gimnazjów.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu, ich rodziców oraz klubu Fenomen, którzy wspólnie przygotowali i sfinansowali wyjazd na tak prestiżową imprezę.

Drużyna z naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Nikodem Gawroński (kapitan), Miłosz Gról, Dominik Bartczak, Andrzej Czeski, Aleksander Czeski, Oskar Stroiński, Oskar Szewczyk, Kacper Jarysz, Aleksander Sołtysik, Mariusz Forelle.

Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

• Wyróżnienie dla Nikodema Gawrońskiego

• Utalentowany sportowo uczeń naszego gimnazjum, Nikodem Gawroński, został wyróżniony przez Starostę Powiatu Zielonogórskiego pana Dariusza Wróblewskiego całorocznym stypendium sportowym. Stypendium takie przyznawane jest uzdolnionym zawodnikom, którzy mają w swoim dorobku sportowym medale co najmniej na poziomie mistrzostw Polski.

Takie właśnie osiągnięcia zanotował na swoim koncie Nikodem Gawroński, który wraz ze swoimi kolegami z naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Fenomen" wywalczył w zeszłym sezonie  dwa medale mistrzostw Polski w unihokeju: złoty w kategorii juniorów młodszych (U-16) w Gdyni oraz srebrny  w kategorii juniorów  (U- 19) w Łochowie.

Ponadto od października nasz uzdolniony  unihokeista objęty został szkoleniem Kadry Narodowej juniorów i przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w 2019 roku w Kanadzie. Warto dodać, że Nikodem będzie wówczas jeszcze uczniem naszego gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi jego osiągnięć,życząc mu wytrwałości oraz  dalszych sukcesów w sporcie i w  nauce.

Takie same stypendia  od Starosty Powiatu otrzymali również starsi koledzy Nikodema, absolwenci naszej szkoły: Dominik Piątyszek i Dawid Szefner. Im również z całego serca gratulujemy!

Tekst i zdjęcia -  Justyna i Marek Przygoccy

• Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018

• Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy  unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
        Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp.

Tydzień później, w pierwszy weekend majowy, juniorzy młodsi ( U-16) zmagali się w finałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Łochowie za Warszawą. I tutaj podobnie, jak starsi koledzy z klubu, po rozegraniu kilkunastu pojedynków eliminacyjnych,ćwierćfinałowych i połfinałowych babimojscy unihokeiści stoczyli pięć pojedynków, zdobywając  srebrny medal MP. Ogromne gratulacje dla naszych zawodników, ich rodziców, sponsorów i trenerów!

Nikodem Gawroński - najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi Fenomena - srebrni medaliści Mistrzostw Polski w Łochowie.

Zdjęcie na górze strony: juniorzy starsi Fenomena - brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Gorzowie.

Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.