Projekty edukacyjne

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowano w naszej szkolne projekty czytelnicze, których podstawą były nowe książki. Nowości cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów i były bardzo inspirujące, o czym świadczą plakaty oraz prezentacje zamieszczone poniżej. Projekt „Poczta pantoflowa” powstał w klasie 4b  pod opieką p. K. Kurowiak. Opiekunką projektu klas szóstych „Wynalazki, które zmieniły świat” jest p. B. Wołek. Uczniowie kl. 2a SP pod kierunkiem p. A. Kozubal zrealizowali projekt pt. „Kochane kociaki”. Klasa 3a SP (wych. S. Kędziora)  poznawała tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia w Szwecji na podstawie książki pt. Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren.

Tydzień filmowy

LINIA

W ramach realizacji projektu „Jak posługiwać się Internetem, żeby pomagał nam w nauce?” grupa uczniów z gimnazjum w składzie: Oliwia Dolska i Sebastian Skierecki przygotowała bazę stron internetowych dla gimnazjum, dotyczących różnych przedmiotów szkolnych.

Baza stron internetowych dla gimnazjalistów

Bądź bezpieczny w Internecie
W ramach realizacji projektu „Bądź bezpieczny w Internecie” grupa uczniów z gimnazjum w składzie: Magdalena Kubicka, Monika Krieger, Klaudia Spiralska, Agata Gorockiewicz i Jakub Zmuda przeprowadzili wśród uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ankietę na temat bezpieczeństwa w Internecie. Na podstawie wyników ankiety i zgromadzonych przez siebie materiałów przygotowali prezentację.

Bądź bezpieczny w Internecie

LINIA

Projekt edukacyjny klas II – „Kosmetyki”

Jak zdrowo się odżywiać-prezentacja 2014

Jak zdrowo się odżywiać

LINIA

Serial, sitcom, opera mydlana. Co ludzie najchętniej oglądają?

Czy warto pić mleko?

BABIMOST W MALARSTWIE I OBIEKTYWIE

LINIA
Jak zmieniła się moda na przestrzeni wieków (Power Point)

Jak zmieniła się moda na przestrzeni wieków (PDF)

Imiona nadawane w Babimoście – dawniej i dziś

TELETURNIEJ LEKTUR

Dnia 27 kwietnia 2012 odbył się w naszej szkole teleturniej na temat lektur dla klas 4-6 szkoły podstawowej, który został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego. Przygotowały go uczennice klasy II D PG ? Wiktoria Listek, Anna Nowak, Monika Szewczyk pod opieką p. Anny Mężyńskiej – Boboryko. Najlepsi okazali się uczniowie: Ewa Chybin, Anna Brzostek, Natalia Golar z klasy 6b, Jakub Zmuda, Julia Gawrońska, Paweł Maksimczyk z klasy 5b, Paweł Aleksandrów, Jędrzej Stasik, Mateusz Kosicki z klasy 4b. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone książkami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Tekst – Anna Mężyńska-Boboryko. Zdjęcia – Jolanta Reimann.

TRZYMAJ FORMĘ

W ramach realizacji projektu „Trzymaj formę” grupa uczniów z gimnazjum w składzie: Paulina Buchcik, Patrycja Henc, Natalia Heppel, Karolina Sołtysiak, Łukasz Muszalski, Eryk Malajka, Szymon Kosicki i Wojciech Zbieralski zaproponowała uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej różne formy aktywnego wypoczynku. Dziewczęta prowadziły aerobik, a chłopcy sztafetę na wesoło.

Tekst i zdjęcia – Dominika Pawluk

DZIEŃ ZIEMI

11 maja 2012 r. obchodziliśmy spóźniony Dzień Ziemi. Imprezę zorganizowały grupy projektowe pod przewodnictwem opiekunów samorządu uczniowskiego. Tego dnia odbył się konkurs ekologiczny, konkurs na najlepszą rzeźbę z odpadów oraz pokaz mody ekologicznej. Grupa projektowa w składzie: Natalia Tomczyk, Ewa Lubczyńska, Dominika Belczyk, Alina Kałuża pod opieką p. Małgorzaty Kaczmarskiej poprowadziła kampanię przeciw nadużywaniu wulgaryzmów pt. „Nie chlap! – stop wulgaryzmom”. Nagrody za konkursy sponsorowała Rada Rodziców.

Więcej zdjęć w galerii.

Tekst – Małgorzata Kaczmarska. Zdjęcie – Wiesław Zięba.