• Konkurs "Mannequin Challenge"

  Biblioteka szkolna organizuje konkurs związany z ogólnopolską akcją
  „Jak nie czytam. Jak czytam” organizowaną dnia 8.06.2018 r.

  Konkurs skierowany jest do wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Babimoście ( w tym oczywiście klas gimnazjalnych!). Zadaniem konkursowym jest nakręcenie filmiku w formie Mannequin Challenge – najpopularniejszej ostatnio zabawy, polegającej na nagrywaniu komórką scenek, podczas których biorący w nich udział ludzie zastygają w pozach niczym manekiny. Uczestnicy powinni mieć w ręku książki lub czytniki e-booków.
  Podkład dźwiękowy stanowić będzie  piosenka Black Beatle hip-hopowego duetu Rae Sremmurd.

  Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest godzina w kręgielni. Zapraszamy do udziału. Filmy dostarczamy do biblioteki do 11.06.2018 r.
  Szczegóły w bibliotece szkolnej.

 • Z pisarzem przez świat

  Z pisarzem przez świat

  Wiele zabawnych przygód przeżyli uczniowie klas trzecich SP podczas spotkania z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. Odbywając podróże po Afryce, Azji i Oceanie Atlantyckim wspólnie z bohaterami książek poznańskiego globtrotera dowiedzieli się jak pasjonujące jest zwiedzanie świata. Opowieści wzbogacały liczne rekwizyty, ciekawe zdjęcia,  a nawet odgłosy dzikich zwierząt. Nasz gość zachęcał młodych słuchaczy do realizacji swoich marzeń. Spotkanie zorganizowane zostało 13.04.2018 r. przez bibliotekę szkolną we współpracy z Publiczną Biblioteką w Babimoście. GALERIA ZDJĘĆ.

 • W iTeatrze prawdziwe wzruszenia

  W iTeatrze prawdziwe wzruszenia

  W iTeatrze prawdziwe wzruszenia - Obrazek 1

  Uczniowie klas piątych z zapartym tchem  obejrzeli w piątek 13.04.2018 r. spektakl  na podstawie omawianej aktualnie lektury pt. "Chłopcy z Placu Broni"  Ferenca Molnara. Spektakl był transmitowany przez Internet na żywo z Teatru Pinokio w Łodzi.

  Nad głowami świszczą pociski słów. Ktoś komuś wypowiada wojnę. Jeden przeciw drugiemu. Nieustannie toczą się małe i duże wojny. Trwa wielkie zawłaszczanie. Moje-Twoje. Po której jesteś stronie? I czy w ogóle musisz być po czyjejś stronie? Place zabaw, boiska, podwórka stają się polem bitwy. Nie ma czasu na refleksję. Wśród okrzyków nie słychać głosów rozsądku, nie słychać propozycji dialogu. W bitewnym hałasie nie słychać dziecięcej wrażliwości, zabawy i radości.

  Plac, o który toczy się walka to przestrzeń, w której każdy chce być zwycięzcą, gdzie realizują się instynkty walki i obrony. Wszystko po to, by zaspokoić głód własności, tożsamości i społecznej przynależności. W „Chłopcach z Placu Broni” tematom walki, bohaterstwa i ofiary, kształtującym wyobraźnie i postawy młodego odbiorcy, towarzyszą rodzące się podziały, wrogość i zawężenie optyki, będące efektem ubocznym powstających w grupie norm i ideologii. Głównym zadaniem spektaklu jest uchwycenie momentu, w którym instynkty i systemy wartości zaczynają przejmować kontrolę nad zbiorowością.

  Realizacja spektaklu jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży 2017” oraz Urzędu Miasta Łodzi. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

  Tekst i zdjęcie: Teatr PINOKIO w Łodzi.

  W iTeatrze prawdziwe wzruszenia - Obrazek 2

 • Niezwykła lekcja

  Niezwykła lekcja

  Dzisiejsza lekcja języka polskiego w klasie 5a była szczególna, gdyż odwiedził nas niezwykły gość – Amelia Kubiak, uczennica klasy 5b. Ponieważ przygotowujemy się do recytacji fragmentów Ani z Zielonego Wzgórza, Amelia, która w tym roku po raz kolejny będzie reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego,  wystąpiła w roli eksperta. Najpierw po mistrzowsku wyrecytowała fragment naszej lektury, a potem opowiadała o swoich doświadczeniach z pracą nad tekstem literackim. Mówiła, jak uczyć się go na pamięć, jak ćwiczyć dykcję, jak powtarzać. Wreszcie – jak radzić sobie ze stresem, aby nie zjadł nas podczas występu. Amelia przekonywała nas również, że liczne występy przed publicznością dają jej większą pewność siebie i ułatwiają chociażby odpowiedź ustną przed nauczycielem i klasą.

  Bardzo dziękujemy Amelii za niezwykle ekspresyjną prezentację przygody Ani Shirley z myszą oraz cenne wskazówki doświadczonej recytatorki. Przy okazji gratujemy kolejnego sukcesu.

  Poniżej przemyślenia uczestników tej ciekawej lekcji – uczennic klasy 5a.

  Dzięki temu, że Amelia przyszła zaprezentować nam prozę i odpowiedzieć na parę pytań, już wiem, jak skutecznie uczyć się jakiegoś tekstu na pamięć. Wiem, że nie powiem tak idealnie, jak Amelka, ale za to mam wskazówki od niej. Na pewno muszę codziennie powtarzać wybrany tekst chociażby 15 minut. Muszę również starać się nie myśleć o stresie, w miarę moich możliwości patrzeć na widownię i recytując okazywać głosem, kiedy dzieje się w tekście jakaś akcja.

                                                                                                Marta

  Dzięki Amelii nauczyłam się, jak dobrze uczyć się tekstu na pamięć – nie należy „wkuwać” na siłę, lecz powoli się go uczyć i powtarzać. Na pewno dowiedziałam się, jak można radzić sobie ze stresem. Amelka pokazała mi, jak pięknie recytować, że należy zwracać uwagę na głośność, dykcję oraz zmianę głosu w odpowiednim momencie.

                                                                                                Agata

  Niezwykła lekcja - Obrazek 1

  Niezwykła lekcja - Obrazek 2

  Niezwykła lekcja - Obrazek 3

  Niezwykła lekcja - Obrazek 4

  Niezwykła lekcja - Obrazek 5

  Tekst i zdjecia - Ewa Pietrusiewicz.

 • Sprawdzian trzecioklasistów

  Sprawdzian trzecioklasistów

  Uczniowie klas trzecich SP napisali w dniach 11-12.04.2018 r.  "Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty", który ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. W pierwszym dniu rozwiązywali zadania z zakresu edukacji polonistycznej, a w drugim z edukacji matematycznej. Pierwszy egzamin trzecioklasiści mają za sobą. Życzymy im dobrych wyników! Zapraszamy do GALERII.

 • Wiosenne impresje kl. 1 a

  Wiosenne impresje kl. 1 a

  Uczniowie klasy 1 a wykazali się uzdolnieniami plastycznymi przygotowując prace plastyczne pod kierunkiem swojej wychowawczyni Sabiny Kędziory. Gratulujemy efektu!

  Wiosenne impresje kl. 1 a - Obrazek 1

 • Zajęcia szachowe

  Zajęcia szachowe

  W tym roku szkolnym kontynuowane są zajęcia szachowe w najmłodszych klasach. Dostarczają dzieciom sporo emocji, rozwijają i wzmacniają wiele przydatnych życiowo umiejętności takich jak: pewność siebie, przewidywanie konsekwencji swoich działań, logiczne myślenie i pamięć. Prezentujemy migawki z zajęć w kl. 2 a prowadzonych przez Panią Sabinę Kędziorę.

   

 • Sukces na kolejnym etapie konkursu recytatorskiego

  Sukces na kolejnym etapie konkursu recytatorskiego

  Rada Artystyczna  przyznała nominacje do finału wojewódzkiego dwojgu uczniów z naszej szkoły: Amelii Kubiak z klasy 5 b SP i Hubertowi Anuszkiewiczowi z klasy III A PG. Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Paciejewski (kl. 3 b) i Hanna Mleczak (kl. 6 b). Całej reprezentacji naszej szkoły serdecznie gratulujemy udanych występów, a nominowanym życzymy powodzenia na finale wojewódzkim. Zapraszamy do GALERII.

  Zdjęcia - Piotr Kubiak.

 • "Ze zdrowiem na ty"

  "Ze zdrowiem na ty"
   9 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście miał miejsce występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas III PG pod kierunkiem p. Moniki Maksimczyk, p. Barbary Kubaś i p. Andrzeja Gaertnera. 
  Grupa przedszkolaków oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli inscenizacje wierszy o tematyce zdrowotnej, zaśpiewali i zatańczyli z artystami. Dowiedzieli się dzięki temu, jak zdrowo żyć. GALERIA zdjęć.
  Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

   

 • Jak skutecznie się uczyć i planować czas

  Jak skutecznie się uczyć i planować czas

  Klasy III,IV,V,VI i VII szkoły podstawowej uczestniczyły w cyklu warsztatów prowadzonych przez Panią Dorotę Handkę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulechowie.

  Uczniowie dowiedzieli się, co pomaga w nauce oraz co zrobić, aby nauka była przyjemniejsza i trwała krócej. Uświadomili sobie, że gdy ma się problemy z jakimś przedmiotem lub tematem, to warto poprosić o pomoc rodzica, wychowawcę, nauczyciela lub pedagoga.

   

  A oto kilka ogólnych wskazówek:

   

  • słuchaj tego, co mówi na lekcji nauczyciel

  • powtarzaj materiał z lekcji wkrótce po powrocie ze szkoły,

  • systematyczne odrabiaj lekcje, co pomaga utrwalić materiał

  • po szkole odpocznij i np. zjedz coś, połóż się na chwilę lub posłuchaj muzyki

  • staraj się uczyć w miejscu, gdzie jest cicho i nikt Ci nie przeszkadza

  • jeśli uczysz się materiału np. na klasówkę, warto najważniejsze rzeczy do zapamiętania zaznaczyć w jakiś szczególny sposób, np. wypisz je na kartce DUŻYMI LITERAMI,użyj kolorowych długopisów, podkreśl lub zapisz w punktach

  • jeśli lubisz się uczyć w większej grupie, np. z kolegami i koleżankami z klasy, możecie też wzajemnie odpytywać się z zapamiętanego materiału.

   

  Jak skutecznie się uczyć i planować czas - Obrazek 1

   

  Jak skutecznie się uczyć i planować czas - Obrazek 2

   

  Jak skutecznie się uczyć i planować czas - Obrazek 3

   

  Teks i zdjęcia - Barbara Kubaś.

 • Sukces w konkursie recytatorskim

  Sukces w konkursie recytatorskim

  Nasza reprezentacja wzięła udział w eliminacjach  gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego "Pro Arte", które odbył się 5.04.2018 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście wywalczyli awans do eliminacji powiatowych we wszystkich kategoriach. Gminę Babimost w Nowogrodzie Bobrzańskim dn. 10.04.2018 r reprezentować będą:

  1 grupa wiekowa  (klasy I-III): Aleksandra Kuc, Krzysztof Paciejewski;
  2 grupa wiekowa  (klasy IV-VI):Amelia Kubiak, Hanna Mleczak;
  3 grupa wiekowa  (klasy VII oraz II i III gimnazjum): Hubert Anuszkiewicz, Hanna Krawczuk.

  Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom! Trzymamy kciuki za udane występy w Nowogrodzie Bobrzańskim:)

  Sukces w konkursie recytatorskim - Obrazek 1

  Sukces w konkursie recytatorskim - Obrazek 2

  Sukces w konkursie recytatorskim - Obrazek 3

  Sukces w konkursie recytatorskim - Obrazek 4

 • Rekrutacja do klasy I

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Babimoście przypomina, że zgodnie z harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2018/2019, rodzice którzy zgłosili dziecko do klasy pierwszej szkoły podstawowej, zobowiązani są do potwierdzenia w sekretariacie szkoły do 6 kwietnia 2018 r. (piątek) woli podjęcia nauki przez dziecko w szkole, w postaci pisemnego oświadczenia. Oświadczenia dostępne są w sekretariacie szkoły.

 • Awans do finału konkursu przedmiotowego

  Z radością informujemy, że awans do finału konkursu przedmiotowego z jęzka polskiego otrzymała Anastazja Malajka z klasy 7b. Opiekunką naszej zdolnej uczennicy jest Pani Agnieszka Weimann. Gratulujemy!

 • Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych

  Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych

  Biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby uczniów klas III gimnazjum, przed którymi poważna i trudna decyzja wyboru kierunku dalszego kształcenia i szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych.

  W marcu odbyły się w naszej szkole Prezentacje Szkół Średnich, w sumie odwiedziło nas 11 szkół ponadgimnazjalnych z naszej okolicy.

  Nasi uczniowie mogli zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną, zasadami rekrutacji, poznać wymagania poszczególnych szkół a także porozmawiać z przedstawicielami tych szkół zarówno z uczniami jak i nauczycielami.

  Szkoły przygotowały foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowały eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole. Prezentacje urozmaicone były występami, pokazami praktycznych umiejętności, rozmowami, ulotkami.

   

  Naszymi gośćmi były następujące szkoły:

   

  1.Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu (http://www.tlrogoziniec.pl/)

  2.Zespół Szkół Technicznych w Zielonej Górze (http://www.mojaszkola.pl/)

  3.Zespół Szkół Nr 1 w Zbąszyniu (http://zs2zbaszyn.pl/)

  4.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zbąszynku (http://ckziu.zbaszynek.pl/)

  5.Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze (http://www.zszpbo.zgora.pl/)

  6.Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze (http://www.zsek.zgora.pl/)

  7.Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie (http://www.zszwolsztyn.pl/)

  8.Zespół Szkół Budowlanych w Zielonej Górze (http://budowlanka.zgora.pl/)

  9.Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie (http://www.liceumwolsztyn.pl/)

  10.Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie (http://www.zsritpowodowo.pl/)

  11.Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze (https://zseis.zgora.pl/)

   

   

  Mamy nadzieję, że prezentacje pomogły niezdecydowanym w podjęciu decyzji.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

  GALERIA

   

  Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych - Obrazek 1

  Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych - Obrazek 2

  Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych - Obrazek 3

  Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych - Obrazek 4

  Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych - Obrazek 5

 • Dni otwarte szkół ponadgimnazjalnych

  Dni otwarte szkół ponadgimnazjalnych

  W dniu 20.03.2018 r. uczniowie gimnazjalnych klas trzecich wraz z wychowawcami wybrali się na dni otwarte do sulechowskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie.

  Podczas dnia otwartego w liceum ogólnokształcącym nasza młodzież miała okazję zobaczyć szkołę, dowiedzieć się jak wygląda nauka  w klasach: humanistycznej, biologiczno-chemicznej, politechnicznej i wojskowej.

  Uczestnicząc w "Festiwalu Zawodów" w CKZiU uczniowie poznali  kształcenie w  technikach: żywienia i usług gastronomicznych, ekonomicznym, handlowym, hotelarstwa, informatycznym, logistycznym, mechatronicznym oraz w szkole branżowej.

  Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

  Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie (http://www.losulechow.pl/)

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie (http://cksulechow.pl/)

   

   

   

   

 • Warsztaty związane z doradztwem zawodowym

  Warsztaty związane z doradztwem zawodowym

  W marcu doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulechowie Pani Edyta Śniadecka przeprowadzała w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas III gimnazjum.

  Celem warsztatów było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania ścieżki swojej kariery i trafnego podejmowania decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszej nauki.

  Po warsztatach z doradztwa zawodowego młodzież gimnazjum wie jak ważne jest nabywanie i rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, kształtowanie właściwych relacji społecznych i jak poznania aktualnego rynku pracy. Doradca zawodowy starał się również uświadomić uczniom, że wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej nie jest jednorazowym wydarzeniem, a procesem, który dokonuje się przez całe życie.

   

  Warsztaty związane z doradztwem zawodowym - Obrazek 1

   

   

 • Konkurs geograficzno-biologiczny

   Konkurs geograficzno-biologiczny

  W marcu 2018 r. odbył się szkolny konkurs geograficzno-biologiczny, kórego celem było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań geograficzno-biologicznych uczniów, pobudzanie uczniów do twórczego myślenia oraz przygotowanie uczniów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

  Tematyka konkursu obejmowała wiedzę m.in. o środowisku przyrodniczym naszego kraju oraz wiedzę o miastach, województwach i regionach Polski.

  W konkursie brali udział uczniowie klas III gimnazjum

  Wyłoniono trzech laureatów:

      1. Amelia Draga I miejsce

      2. Cezary Kaczmarek II miejsce

      3. Cezary Makarowicz III miejsce
  Gratulujemy !

   Konkurs geograficzno-biologiczny - Obrazek 1

   

 • "Jaś i drzewo fasolowe"

  "Jaś i drzewo fasolowe"

  Najmłodsi uczniowie obejrzeli 27.03.2018 r. przedstawienie teatralne zrealizowane na podstawie znanej baśni angielskiej pt.
  "Jaś i drzewo fasolowe".
  Spektakl ten to barwna opowieść, która przybliża młodym widzom atmosferę panującą na wsi. Dzieci mogą zapoznać się ze zwierzętami gospodarskimi, a także z tym, co daje nam ziemia: z warzywami i zbożami.  Przedstawienie uczy również, jak ważne w życiu są takie wartości, jak miłość, zdrowie oraz rodzina.

   

  "Jaś i drzewo fasolowe" - Obrazek 1

 • Konkurs recytatorski

  Konkurs recytatorski

  Po eliminacjach szkolnych do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego "Pro Arte", które odbyły się w naszej szkole w piątek 23.03.2018 r., nominowani do udziału w etapie  gminnym zostali następujący uczniowie:

  1 grupa wiekowa  (klasy I-III):Anastazja Antończak, Aleksandra Kuc, Krzysztof Paciejewski;
  2 grupa wiekowa  (klasy IV-VI):Amelia Kubiak, Hanna Mleczak, Sara Treffkorn;
  3 grupa wiekowa  (klasy VI oraz II i III gimnazjum): Hubert Anuszkiewicz, Hanna Krawczuk, Anastazja Malajka.

  Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  Konkurs recytatorski - Obrazek 1

  Konkurs recytatorski - Obrazek 2

  Konkurs recytatorski - Obrazek 3

  Konkurs recytatorski - Obrazek 4

  Konkurs recytatorski - Obrazek 5

 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny

  Uczniowie naszej szkoły wykonali komiksy o tematyce patriotycznej na konkurs plastyczno-historyczny pt. "Polska to moja Ojczyzna" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległosci. Patronat nad konkursem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Anna Polak.  GALERIA PRAC

  Prace zostały przygotowanie pod kierunkiem Pani Bożeny Wołek.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć