• Dzień Spódnicy

  Dzień Spódnicy (i elegancji), obchodzony na całym świecie 30 października, po raz pierwszy obchodzono również w naszej szkole. Uczennice w odświętnych spódniczkach i chłopcy w eleganckich koszulach zasłużyli na zwolnienie od pytania.
  Szkolne korytarze wyglądały jak wybiegi na pokazach mody. Niektórzy potraktowali tę inicjatywę samorządu szkolnego z przymrużeniem oka wzbudzajac szczególne zainteresowanie i brawa za odwagę. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku:)

  Więcej zdjęć...

   

 • Muzyka musicalowa na koncercie filharmoników

  Rozpoczęliśmy nowy sezon koncertów filharmonicznych. Dnia 30.10.2017 r. uczniowie klas IV –VII uczestniczyli w koncercie tercetu z Filharmonii Zielonogórskiej. Tematyką była muzyka musicalowa.  Artyści zapoznali słuchaczy z pojęciem „musical”  i zaprezentowali muzykę do utworu „Czarnoksiężnik z Krainy Ozz” oraz „Skrzypek na dachu”. Uczniowie klas młodszych również wysłuchali utworów z musicalu o Dorotce poszukującej swego domu w Krainie Ozz.

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Biblioteka Szkoły Podstawowej w Babimoście w październiku zaproponowała uczniom kilka konkursów i zabaw majacych na celu popularyzację czytelnictwa oraz wykazanie się pomysłowością, wiedzą i poczuciem humoru. Oto wyniki konkursów:

  -konkurs na zakładkę do książki:

  I miejsce – Oskar Stroiński, Julia Ludowicz, Hanna Krawczuk
  II miejsce – Hanna Łukaszewska, Amelia Kubiak

  III miejsce – Natalia Ludowicz, Mateusz Krawiec
  WYRÓŻNIENIA: Hanna Mleczak, Zofia Szczeszek, Zuzanna Szczeszek, Dominik Sołtysiak
  , Natalia Wołodkiewicz
  Zakładki zostały wykonane na zajęciach plastycznych pod kierunkiem p. Bożeny Wołek.

  -konkurs czytelniczy dla fanów „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”:

  I miejsce – Zuzanna Gulgowska
  II miejsce – Klaudia Kędziora i Maksymilian Czerwiński
  III miejsce – Michał Grocholski  i Amelia Kubiak

  -konkurs - zabawia „Wpisz w dymek, co mówią do nas zwierzęta na plakatach”

  I miejsce – Zuzanna Gulgowska 6b
  II miejsce – Gabriela Majsner 7a

  III miejsce - Natalia Kliks 7a  i Małgorzata Stasik 5 a

  Oprócz tego książki o sporcie i popularnonaukowe "wyszły" do uczniów na korytarz szkolny, gdzie zainteresowani mogli je obejrzeć i wypożyczyć.

  Zwycięzcy konkursów otrzymają  nagrody na najbliższym apelu szkolnym i pochwały do dziennika:)

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Obrazek 1

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Obrazek 2

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Obrazek 3

 • Dary jesieni

  Jesień na dobre zagościła nie tylko w parku, ale także w holu naszej szkoły, gdzie  najmłodsi uczniowie  wraz z wychowawczyniami przygotowali wystawę prezentującą dary jesieni. Więcej zdjęć:)

 • "Opatrunek na ratunek"

  Zapraszany do udziału w kolejnej edycji akcji "Opatrunek na ratunek" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

  W misyjnych przychodniach i szpitalach brakuje dosłownie wszystkiego. A do takich zgłaszają się wszyscy, których nie stać na płatne leczenie w państwowych szpitalach czy przychodniach. Dlatego każdy bandaż czy plaster są na wagę złota.

  Co zbieramy?

  - bandaże zwykłe i elastyczne,

  - plastry opatrunkowe (wszystkie rozmiary),

  - rękawiczki gumowe;

  - wata, lignina,

  - kompresy, gazy (jałowe i niejałowe),

  - igły i strzykawki.

  Do kiedy?

  Zbiórka potrwa do końca listopada br.

  Gdzie przynosić?

  Do sali 38 (do Pani Kaczmarskiej) lub do wychowawców klas.


   

  Za włączenie się w akcję i wszelką pomoc z góry dziękujemy!


   

 • Podziękowanie za szczoteczki

  W imieniu Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w niedawno zakończoną akcję "Kup Pan szczotkę". Zebrane szczoteczki i pasty zostały wysłane do siedziby fundacji, a stamtąd trafią do afrykańskich dzieci.

  Samorząd Uczniowski

 • Przedstawienie teatralne

  Uczniowie klas  1-3 obejrzeli dziś przedstawienie pt. "Kaczka Cudaczka" przygotowane przez Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa.

  Przedstawienie teatralne - Obrazek 1

  Przedstawienie teatralne - Obrazek 2

  Przedstawienie teatralne - Obrazek 3

 • Wyniki konkursu fotograficznego

  Młodzi fotografowie  biorący udział w konkursie pt. "Jak spędzam czas wolny na Babimojszczyźnie" pokazali na swoich zdjęciach jak ciekawie i różnorodnie można spędzać czas wolny w naszym regionie. Malownicze jeziora, lasy i pola, dobra infrastruktura sportowa, ścieżki rowerowe czy place zabaw. Każdy z 18 uczestników pokazał najciekawsze miejsca w swojej miejscowości lub urocze zakątki, gdzie można szukać wytchnienia po pracowitym dniu. Na Babimojszczyźnie nie sposób się nudzić!

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce – Wiktoria Muńko
  II miejsce – Marta Bannach, Olaf Bannach
  III miejsce – Wiktoria Fiołka, Julia Kocur, Malwina Sikora, Amadeusz Młynarczak

  Wyróżnienia – Julia Hylak, Amelia Melnik, Wiktoria Rakowska, Agata Ceglarek, Hubert Niemiec (wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu). Gratulujemy:)

  Obejrzyj zdjęcia zgłoszone na konkurs!

  Osoby wyróżnione i nagrodzone otrzymają okolicznościowe kubki i publikacje naszego stowarzyszenia oraz wezmą udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Lecha Kozubala.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • My też byliśmy w Planetarium i Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

  My też byliśmy w Planetarium i Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze - Obrazek 1

  Zdjęcia - Elżbieta Zdunek.

 • Wycieczka do planetarium

  W piątek, 29 września, czterdziestoosobowa grupa przyrodników z naszej szkoły odwiedziła Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Podczas tej wyprawy każdy z uczniów mógł się poczuć jak prawdziwy odkrywca. Naukowych wyzwań w Centrum Przyrodniczym było bardzo wiele. Ciekawe eksperymenty, iluzje optyczne, kreatywne klocki to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Później udaliśmy się do planetarium, gdzie każdy mógł się przekonać, ile ważyłby na poszczególnych planetach (i Księżycu) naszego Układu Słonecznego. Najbardziej atrakcyjną była masa naszego ciała na Księżycu. Do zważenia na Ziemi jakoś brakowało chętnych. Następnym punktem programu był bardzo ciekawy seans filmowy "Ziemia, Księżyc i Słońce. Film wyświetlany był na specjalnej  dziesięciometrowej kopule, a my leżeliśmy w wygodnych fotelach, podziwiając niezmierzone głębie kosmosu. 
  Jak bardzo udana była nasza wycieczka, możemy zobaczyć na zdjęciach z wyprawy. Organizatorem pobytu w Zielonej Górze była Dyrekcja naszej szkoły, pyszne bułki i inne smakołyki przygotowały panie Kucharki, kierownikiem wycieczki był pan Wojciech Jaroszek, opiekunami pani Iwona Firlej-Prętka i pan Wiesław Zięba.
  ZDJĘCIA Z WYCIECZKI
  Tekst i zdjęcia - Wiesław Zieba.
 • Legitymacje szkolne w roku szkolnym 2017/2018

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  29.09.2017 r. jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Nasza szkoła również włączyła sie w tę inicjatywę. Uczniowie klas drugich i trzecich  słuchali czytanych przez wychowawczynie fragmentów książek. Sami również czytali urywki opowieści: "Oto jest Kasia" - M. Jaworczakowej, "Jak to ze lnem było" M.Konopnickiej i "Baltic. Pies, który płynął na krze" - B. Gawryluk. Pierwszoklasiści mieli dziś swoje pierwsze spotkanie z biblioteką, gdzie poznali książkę "Maja na tropie jaja" R. Witka.

  Zachęcamy rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom, nawet, gdy już potrafią czytać. Wspólne głośne czytanie buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa, niezwykle stymuluje rozwój mózgu, przynosi ogromną wiedzę ogólną, rozbudowuje słownictwo. Życzymy wielu miłych chwil z książką:)

   OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 1

   OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 2

   OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 3

   OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 4

   OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 5

 • Harcerski Bieg Terenowy

  W sobotę dnia 23.09.2017 r. na Linach spotkali się uczestnicy V Harcerskiego Biegu Terenowego. Spotkanie zainspirowane było zbliżającą się 100 rocznicą Powstania Wielkopolskiego. Wśród dzieci i młodzieży z Kargowej i Wielichowa byli też uczniowie z klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Babimoście. Gry terenowe, w których wzięła udział młodzież, miały na celu przypomnienie faktów z historii walk powstańców w naszym regionie. Kończące imprezę ognisko było okazja do rozmów i bliższego poznania się zarówno młodych uczestników jak i ich opiekunów.

  Harcerski Bieg Terenowy - Obrazek 1

  Tekst i zdjęcia - Bożena i Anna Wołek.

 • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 22.09.2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Wiktora Olender (klasa IIIA), a jej zastępcą Wiktora Judt (klasa IIIA). Frekwencja wyniosła 79%. Gratulujemy!

 • Dominik Bartczak finalistą Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce!

  Trzecioklasista naszego gimnazjum Dominik Bartczak został finalistą Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbędą się w najbliższy weekend      23-24 września w Białej Podlaskiej. Dominik zaliczył świetny start podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw lekkoatletycznych we Wrocławiu w dniu  9 września, startując w dwóch konkurencjach: w biegu na 100m i w biegu na 300m. W obu tych konkurencjach Dominik poprawił  swoje rekordy życiowe, ustanawiając tym samym nowe rekordy gimnazjum: w biegu na 100m – 11,75s i w biegu na 300m – 38,26s. Na podstawie tak znakomitych rezultatów zakwalifikowano ucznia naszego gimnazjum do Mistrzostw Polski. Już w najbliższy weekend wszyscy trzymamy kciuki za naszego kolegę!

  Ogromne brawa i gratulacje dla Dominika!!!!!

  Dominik Bartczak finalistą Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce! - Obrazek 1

  Dominik Bartczak finalistą Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce! - Obrazek 2

 • Rusza III edycja Akcji „Kup Pan szczotkę!”

  W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

  To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

  Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy –  aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

  Co zbieramy? Co zbieramy?

  Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.

  Dla kogo?

  Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

  Jak Wasze dary dotrą do dzieci?

  Zabiorą je ze sobą nasi wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wyślemy do Afryki pocztą drogą morską.

   

   Nasza szkoła drugi raz przyłącza się do akcji. W poprzednim roku szkolnym  wykazaliście się ogromną ofiarnością, na którą liczymy i tym razem!

  Szczotki i pasty zbieramy do 6 października w sali 38 lub u wychowawców.

                                                                       Samorząd uczniowski

 • 15.09.2017

  Moduł Sport i rekreacja został zmodyfikowany

 • Ślubowanie pierwszoklasistów - film i zdjęcia

  Zdjęcia - Marzena Zuza-Sołtysiak
   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  Galeria

  I oto dzisiaj 4 września o godzinie 8.45 zabrzmiał pierwszy dzwonek, dając sygnał, że rozpoczął się nowy rok szkolny. Nowy rok w nowej szkole – Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Babimoście. Serdecznie przywitani zostali wszyscy uczniowie, licznie przybyli na inaugurację roku rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Do społeczności szkolnej przycięci zostali najmłodsi – 41 pierwszoklasistów, którzy po złożeniu uroczystego ślubowania, tradycyjnie przez panią dyrektor zostali pasowani na uczniów. Po apelu w klasach czekały na nich liczne niespodzianki i słodkości przygotowane przez rodziców i wychowawczynie – panią Sabinę Kędziorę i panią Elżbietę Zdunek.

  W pozostałych klasach szkoły podstawowej uczyć się będzie 215 uczniów, a w oddziałach gimnazjalnych – 107 uczniów.

  Wszyscy uczniowie korzystać będą z nieodpłatnie udostępnianych przez bibliotekę szkolną podręczników i materiałów ćwiczeniowych. Ponadto w klasach pierwszych, czwartych i siódmych wdrażana będzie nowa podstawa programowa. Uczniowie klas 2-7 szkoły podstawowej do końca roku kalendarzowego, czyli do ferii świątecznych będą brać udział w zajęciach projektowych Gdy po lekcjach eksperymentujesz, swoją przyszłość w mig zbudujesz. W ramach tego projektu podczas wakacji szkoła nasza doposażona została w pomoce dydaktyczne do matematyki i przedmiotów przyrodniczych za kwotę blisko 20.000 zł oraz nowoczesny sprzęt wspomagający proces dydaktyczny w postaci laptopa, tablicy interaktywnej oraz kamery cyfrowej do pracowni przyrodniczo-biologicznej za kwotę prawie 10.000 zł.

  Pani dyrektor przypomniała też wszystkim uczniom o zasadach obowiązujących w szkole odnośnie wyglądu i ubioru uczniów, dając im dwa tygodnie na dostosowanie się do przyjętych zapisów w statucie szkoły. Następnie życzyła wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był pasjonującą przygodą odkrywania świata, rozwijania swoich talentów i pasji, a nauczycielom i rodzicom wielu powodów do dumy i satysfakcji.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć