• "Śpiąca Królewna"

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli 7.02.3018 r. przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna" przygotowanie przez krakowski teatr "Art.-Re". Podczas spektaklu dzieci wspólnie przeżywały losy księżniczki Aurory, tańczyły z wróżką, a przede wszystkim zobaczyły, że dobro, miłość i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło. Dziękujemy aktorom za piękne przedstawienie:)

  "Śpiąca Królewna" - Obrazek 1

  "Śpiąca Królewna" - Obrazek 2

  "Śpiąca Królewna" - Obrazek 3

 • Kanapki klasy 4 b

  Godzina wychowawcza w klasie 4 b poświęcona została na skomponowanie smacznych i zdrowych kanapek. Przygotowanie  pysznego śniadania było też dobrą zabawą.

  Kanapki klasy 4 b - Obrazek 1

 • Jak nie zarazić się WSZAWICĄ

  Jak nie zarazić się WSZAWICĄ - Obrazek 1

 • Kolejny finalista

   Cezary Kaczmarek z kl. III C gimnazjum awansował do finału wojewódzkiego konkursu z historii. Ucznia przygotowuje p. Ewa Muńko. Serdecznie gratulujemy:)

 • Finalistka konkursu przedmiotowego

  Z radością informujemy, że Amelia Draga awansowała do finału wojewódzkiego konkursu z geografii. Uczennicę przygotowuje p. Monika Maksimczyk. Gratulujemy:)

   

 • Rocznica Wyzwolenia Babimostu

  Z okazji rocznicy Wyzwolenia Babimostu uczniowie klas trzecich SP pod kierunkiem p. Aliny Kozubal, p. Bernardety Mikołajczak, p. Małgorzaty Piechaczek oraz muzyka p. Andrzeja Gaertnera przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. "Babimost - nasze miasto". Jaś Wędrowniczek był przewodnikiem po Babimoście, pokazał nam ciekawe miejsca i zachchęcał do zwiedzania. Jednocześnie można było wrócić do historii i dowiedzieć się skąd wzięła się nazwa Babimost.

 • Spotkanie z policjantami

  W dniu 23 stycznia 2018 r. uczniowie klas 7a i 7b Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami -  sierżant Darią Puchalską oraz starszym sierżantem Piotrem Czubą na temat: "Odpowiedzialność prawna nieletnich".

  W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami z zakresu czynów zabronionych oraz przejawów demoralizacji, a także z problematyką postępowania z nieletnimi, naruszającymi normy prawne i możliwymi do zastosowania środkami wychowawczymi.  Omówione zostały też zagrożenia występujące w środowisku nieletnich oraz poruszono kwestię odpowiedzialności prawnej nieletniego w sytuacji popełnienia czynu niezgodnego z prawem.

  Spotkanie z policjantami - Obrazek 1

  Spotkanie z policjantami - Obrazek 2

  Tekst i zdjęcia - Barbara Kubaś.

 • Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu - Obrazek 1

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu - Obrazek 2

 • "Dzieci z Bullerbyn"

  "Dzieci z Bullerbyn" to arcydzieło literatury dziecięcej, książka na której wychowały się kolejne pokolenia. Pełna ciepła i niebanalnego poczucia humoru, przedstawia szczęśliwe i pełne przygód dzieciństwo mieszkańców małej wioski. Z pozoru jest to prosta historyjka widziana oczami ośmioletniej Lisy. Tak naprawdę jednak "Dzieci z Bullerbyn" są piękną opowieścią o dzieciństwie, marzeniach i beztrosce.

  W konkursie ze znajomości życia bohaterów książki wzięło udział dwadzieścioro uczniów klas trzecich naszej szkoły. Najlepszymi znawcami powieści Astrid Lindgren okazali się:

  1. miejsce - Marcel Misiak kl. 3c
  2. miejsce - Jakub Cyl kl. 3 c
  3. miejsce - Wiktoria Adamska kl. 3b, Krzysztof Paciejewski kl. 3b, Zuzanna Olender kl. 3 c, Iga Heyduk kl. 3a.

  Gratulujemy!
  Nagrodami dla zwycięzców będą  pięknie wydane „Elementarze tradycji Regionu Kozła”.

  "Dzieci z Bullerbyn" - Obrazek 1

 • Konkurs fotograficzny

  Na konkurs fotograficzny "Magia Świąt Bożego Narodzenia" zorganizowany przez bibliotekę szkolną swoje zdjęcia zgłosiło dziesięcioro uczniów. Fotografie przedstawiają wiele magicznych chwil, oddają nastrój tych wyjątkowych świąt i urok bożonarodzeniowych dekoracji.

  Jury postanowiło przyznać 2 równorzędne pierwsze miejsca Marcie Bannach i Dominikowi Sołtysiakowi. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki, a zwycięzcy powerbanki. Gratulujemy:)

  GALERIA ZDJEĆ

 • Przedstawienie i licytacje na WOŚP

   
   Nasza szkoła również w tym roku włączyła się w pomaganie potrzebującym w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas finału w niedzielę 14.01.2018 r. zaprezentowaliśmy przedstawienie ukazujące, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy naprawdę grała i będzie grała wszędzie i zawsze. Odbyły się też atrakcyjne licytacje  m.in. na:       voucher na rodzinną sesję zdjęciową w profesjonalnym studiu fotograficznym „Waldemar Heit Fotografia” w Zbąszyniu.

  W przedstawieniu wystąpili: Julia Golar, Emma Król, Kacper Jarysz, Daria Jankowiak, Remigiusz Jeż, Hubert Anuszkiewicz, Tomasz Bielawski, Aleksander Sołtysik, Sara Treffkorn, Hanna Mleczak, Kacper Żołądkiewicz, Jakub Piwecki, Jakub Piter, Maciej Białoń, Mia Mleczak.
  Poniżej fragmenty przedstawienia sfilmowane przez Wiktorię Fiołkę.

 • Jasełka

  W grudniu  2017 r.uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka pt. "A światłość w ciemności świeci". Tegoroczne jasełka nawiązywały do początków - historii budowania pierwszych szopek i przedstawień, które zainicjował w XIII św. Franciszek z Asyżu. Stąd pojawienie się na scenie  postaci św. Franciszka i św. Klary oraz licznych zwierzątek z którymi Franciszek umiał rozmawiać.
   W inscenizacji udział wzięło 49 uczniów, którzy od października regularnie spotykali się na próbach pod kierunkiem katechetki H. Griny. Swój udział w tym przedsięwzięciu miał też ks. Paweł Opłatkowski, który zajął się strojami do przedstawienia oraz pani B. Wołek i pan D. Drosik, którzy przygotowali rekwizyty.
  Jasełka zostały przedstawione kilka razy -  na Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych, dla całej społeczności szkolnej oraz w uroczystość Epifanii w kościele parafialnym.

  Galeria zdjeć

  Tekst - Halina Grina, Film - Bartosz Heyduk, Zdjęcia - Wiesław Zięba.

   

 • Podsumowanie projektu młodych eksperymentatorów

  Udział uczniów kl. 3a w projekcie "Gdy po lekcjach eksperymentujesz, swoją przyszłość w mig zbudujesz" wpłynął bardzo wyraźnie na wzrost kompetencji umiejętności i postaw. Grupa 5.5PW-AK uczestnicząc w zajęciach "Zrozumieć Świat - zajęcia z przyrody poprzez eksperyment" oraz grupa 27.5MR-AK uczestnicząc w zajęciach "Matematyczne zmagania - zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne poprzez eksperyment " uczniowie wykorzystywali dostępne pomoce. To pozwoliło im nyć kreatywnymi i tworzyć poprzez doświadczenia coś nowego, co dało wiele radości i zadowolenia. Wpłynęło to również na podniesienie wyników w nauce. Można powiedzieć, że Świat stał sie im bardziej przyjazny, bliższy oraz bardziej zrozumiały. Dzieci bardzo żałowały, że czas projektu dobiegł końca.

  Tekst i zdjęcie - Alina Kozubal.

 • "Duolingo"

  Od września roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście korzystają z jednej z najpopularniejszych platform językowych na świecie -  Duolingo. Warto wiedzieć, że obecnie platformy Duolingo używa około 50 milionów ludzi na całym świecie! Co zapenia jej taką popularność? Przede wszystkim jest ona darmowa, zawiera pokaźną ilość zróżnicowanych ćwiczeń oraz dostępna jest zarówno w wersji na komputer stacjonarny jak i w formie aplikacji na telefon. Ogromną zaletą platformy jest fakt, iż uczniowie przerabiają materiał w dowolnym, dopasowanym do siebie tempie i od razu otrzymują informację zwrotną o swoich postępach.  Co więcej - platforma przypomina  grę.  Uczestnicy  zbierają punkty i odznaki za osiągnięcia  oraz po wykonaniu określonych zadań przechodzą  do kolejnych, wyższych poziomów. Na kolejnych etapach zadania są coraz trudniejsze, a uczniowie przyswajają nowe słownictwo i struktury gramatyczne. Dzieki temu dzieci są zmotywowane do dalszego korzystania z platformy, a poziom ich umiejętności językowych stopniowo wzrasta.

  Oto uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów do tej pory:

  Miejsce

  Imię i nazwisko

  Liczba punktów

  Klasa

  1.

  Zuzanna Filipczak

  7715

  6a

  2.

  Ewa Michalak

  5710

  4c

  3.

  Bartek Kupiec

  3263

  5b

  4.

  Mateusz Brudło

  2683

  6a

  5.

  Klaudia Kędziora

  2595

  5b

  6.

  Oliwia Pietraszewska

  2575

  6a

  7.

  Dawid Piosik

  2543

  4c

  8.

  Amelia Kubiak

  2185

  5b

  9.

  Marta Brudło

  2158

  4b

  10.

  Emilia Nowak

  2023

  5b

   

  Tekst: A. Wołek

 • List do królowej Elżbiety II

  Przed świętami Bożego Narodzenia klasa 6 a napisała list do Elżbiety II – królowej Wielkiej Brytanii. Dzieci opowiedziały królowej o Polsce, opisały Babimost i naszą szkołę. Złożyły również życzenia świąteczne i noworoczne.  Projekt, udekorowany przepięknymi rysunkami oraz zdjęciem całej klasy, został wysłany do Anglii na początku grudnia. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętnie brali udział w przedsięwzięciu. Celem projektu była aktywizacja dzieci oraz pokazanie im, że umiejętność komunikowania się w języku angielskim jest nie tylko niezbędna w dzisiejszych czasach, ale też niesie ze sobą wiele nowych możliwości.

  List do królowej Elżbiety II - Obrazek 1

  List do królowej Elżbiety II - Obrazek 2

  Tekst i zdjęcia : Anna Wołek

 • Klasa 3a piekła rogale

  Pełni wrażeń wróciliśmy z wycieczki do Poznania zorganizowanej 5 grudnia 2017 r. z inicjatywy p. Ewy Heyduk, mamy Igi. W muzeum rogali uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku rogali marcińskich połączonych z degustacją. Przyglądaliśmy się pokazowi ręcznego wytwarzania cukierków i lizaków. Atrakcją była podróż pociągiem i przejażdżka tramwajem.

  Więcej zdjęć...

  Tekst i zdjecia  - Alina Kozubal

 • Jest taki dzień...

 • "Szkolny Reporter" na grudzień

 • Nasz stragan na jarmarku bożonarodzeniowym

  Podczas dorocznego jarmarku bożonarodzeniowego dużym zainteresowaniem cieszyły się piękne dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Babimoście. Urocze gimnazjalistki jako śnieżynki rozdawały wigilijne sianko przygotowane w trakcie zajęć świetlicowych. Nasi uczniowie wystąpili też na scenie, prezentując gwiazdkowe piosenki. Wesołych Świąt!

  Nasz stragan na jarmarku bożonarodzeniowym - Obrazek 1

 • WYNIKI KONKURSU „KARTKA ŚWIĄTECZNA W JĘZYKU ANGIELSKIM LUB NIEMIECKIM”

  W dniu 18 grudnia br. zostały ocenione prace konkursowe „Kartka Świąteczna w języku angielskim lub niemieckim”. W konkursie uczestniczyły dzieci  i młodzież naszej szkoły .

  Lista nagrodzonych poniżej:

  w kategorii I  – uczniowie z klas 1-3 SP

  I miejsce: Nataniel Sołtysiak kl. 1a

  II miejsce: Jakub Wojtkowiak kl.1b

  III miejsce: Anastazja Fabiś kl. 1b

  wyróżniono: Dawid Żołądkiewicz kl. 1b, , Liliana Waligórska kl. 1a, Maksymilian Czerwiński kl. 3b,  Patrycja Konieczek kl. 3c

   

  w kategorii II – uczniowie z klas 4-6

  I miejsce: Hanna Mleczak kl. 6b

  II miejsce: Mateusz Krawiec kl. 6b

  III miejsce: Wiktor Grasza kl. 4b

  wyróżniono: Zuzanna Filipczak kl. 6a

   

  w kategorii III – uczniowie z klas 7 , II-III gimnazjum

  I miejsce: Liwia Nędziak kl. IIA

  II miejsce: Marta Bannach kl. IIA

  III miejsce: Szymon Mokry kl. IIB

  wyróżniono: Karolina Kubiak KL. IIIA, Kinga Benysek kl. IIIA, Weronika Fabiś kl. IIB

   

  Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za piękne i pomysłowe prace.

  Organizatorzy:

  Nauczyciele języków obcych

  Najładniejsze kartki...

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć