• Sukcesy w konkursie plastycznym

  Sukcesy w konkursie plastycznym

  Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zarząd Regionu Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górzez z okazji 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Tematem XXIV edycji konkursu pod hasłem „Dbam o Piękno Mego Domu Ziemi” był „Świat pełen kolorów”.
  Spotkanie laureatów tego konkursu odbyło się 1.06.2018 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wśród uczniów z całego województwa nagrodzone zostały nasze młode artystki: Magdalena Mańczak i Ola Radzińska z klas gimnazjalnych oraz Amelia Kubiak i Hanna Mleczak ze szkoły podstawowej. Zwycięzcom gratulujemy!

  Galeria zdjęć...

  Tekst i zdjęcia – Bożena Wołek.

 • Wyniki konkursu przyrodniczego

  Wyniki konkursu przyrodniczego

  Konkurs  Przyrodniczy

   

  1 z 10

   

  Wyniki finału konkursu

   

  Nawiązując do obchodów  Dnia Ziemi  22 maja 2018 r. już po raz kolejny odbył się finał szkolnego konkursu przyrodniczego „1  z  10”  dla uczniów gimnazjum.
  Tematem przewodnim było:
   „ZDROWE ŚRODOWISKO – ZDROWY CZŁOWIEK”

   

  Do finału zakwalifikowały się następujące osoby:

   

  1.  Zioła  Bartosz             kl. II a
  2.  Król  Emanuela          kl. II b
  3.  Hylak  Julia                kl. II b
  4.  Lehmann Wiktoria     kl. II b
  5.  Judt  Przemysław       kl. II a
  6.  Gawroński  Nikodem kl. II b
  7.  Janeczek  Paweł          kl. II c
  8.  Kremer  Bartosz         kl. II a
  9.  Nędziak  Liwia          kl. II a
  10.  Jarysz  Kacper           kl. II c
  11.  Fritsche  Karol            kl. II b
    

  W finale zwyciężyła Wiktoria Lehmann,
  przed Bartoszem Ziołą i   Nikodemem Gawrońskim.

   

  Konkurs prowadziły uczennice z klasy II b: Daria Jankowiak, Andżelika Piwecka i Amelia Melnik.

   

  Gratulacje dla zwycięzców i finalistów!

  GALERIA...

   

  J. Jankowiak

   

 • Wycieczka do "Skokoloco"

  Wycieczka do "Skokoloco"

  Dnia 29.05.2018 r. klasa 2 a miło spędziła czas w Parku Trampolin – Skokoloco w Zielonej Górze. Wszyscy  mogli sprawdzić swoje umiejętności  na trampolinach oraz ruchomym torze przeszkód. Okazało się, że nie wszystkie  zadania były łatwe, jednak  każdy  dobrze się bawił, pomimo trudności z jakimi musiał się zmierzyć. Po dwugodzinnej zabawie zmęczeni,  ale zadowoleni  pojechaliśmy do  Mc Donalda, gdzie każdy samodzielnie wybierał i kupował coś smacznego.

  Galeria...

  Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

 • Dzień Sportu

  Dzień Sportu

  30 maja uczniowie klas najmłodszych spędzili dzień na placu zabaw. Rozpoczęliśmy od biwakowania na kocykach i w namiotach przyniesionych przez uczniów oraz biesiadowania. Każdy przyniósł słodkie co nieco, a Rada Rodziców przygotowała dla każdego ucznia zdrowe przekąski. W ten upalny dzień świeża woda i jabłuszko pokrzepiły wszystkich.

  Następnie uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Pana Adama. Chętni mogli się sprawdzić  w chodzeniu na szczudłach, biegach sprinterskich i skoku w dal.

  Na zakończenie uczniowie wzmocnili swoje siły drobnymi upominkami przygotowanymi przez rodziców.

  Takich dni chcemy więcej :)

  Galeria zdjęć...

  Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.

 • Babimojska Gra Uliczna

  Babimojska Gra Uliczna

  Z okazji  Dnia Dziecka po raz pierwszy zorganizowano Babimojską Grę Uiczną, podczas której uczestnicy musieli rozszyfrować  wskazówki  oraz rozwiązać szereg, jak się okazało nie tak trudnych, zadań, bo nawet najmłodsi uczniowie klas IV i V dobrze sobie z nimi poradzili. Szlak wędrówki wiódł przez różne miejsca naszego miasta. W określonych punktach stali „strażnicy” z łamigłówkami, zagadkami lub wyzwaniami.  Dzieci i młodzież m. in.  określali kolory tęczy, przypisywali duchownych do wyznań, układali wiersze, pokazali umiejętności matematyczne,  a nawet „pomagali jeźdźcom dosiąść koni”. Oprócz inteligencji i błyskotliwości mieli szansę poznać nieco historii Babimostu (przy dwóch figurach na rynku) oraz  zdobyć szlify żołnierskie podczas musztry. Specjalne podziękowania dla Pana Marka Kuca, Pana Witolda Sypniewskiego,  absolwenta naszej szkoły Oskara Piweckiego oraz gimnazjalistów i nauczycieli pomagających przy organizacji.

  Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami,  bo okazali się wytrwali i błyskotliwi, i przede wszystkim świetnie się bawili.  Wyniki rywalizacji ogłosimy w poniedziałek.
  Gra została przygotowana przez Panie: Ewelinę Wozińską, Aleksandrę Michalską i Wiolettę Wernerowską.

                                     Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie!

  Galeria zdjęć...

  Rymowanka o wiośnie autorstwa klasy 7B:

  "Wyrwaliśmy się ze szkolnej ławy,
  żeby dotknąć świeżej trawy.
  Pachną kwiaty, słońce świeci,
  a my cieszymy się jak małe dzieci."

   

 • Sukces naszych unihokeistów w Elblągu na OIMS

  Sukces naszych unihokeistów w Elblągu na OIMS

  Dzięki dużej determinacji  zawodników oraz ich rodziców nasi unihokeiści w ostatni weekend majowy reprezentowali województwo lubuskie, gminę Babimost oraz naszą szkołę na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej    w unihokeju na zawodach w Elblągu. Babimojszczanie przegrywając tylko jedno spotkanie ze znanym sobie dobrze przeciwnikiem  z SP4 z Zielonki udowodnili kolejny raz, że należą do czołówki kraju i wrócili na Ziemię Lubuską  z brązowym medalem na piersi. W ciągu dwóch dni nasi zawodnicy rozegrali łącznie 7 spotkań:

  SP Babimost – Gim Subkowy                0:0

  SP Babimost – PG Łambinowice           3:0

  SP Babimost – SP Nowy Targ                4:0

  SP Babimost – SGSE Gorzów                 1:0

  SP Babimost – Gim Przykona                6:1

  SP Babimost – SP 4 Zielonka                 0:3

  Mecz o brązowy medal

  SP Babimost – SP 1 Sanok          3:1

  Dodatkowym wyróżnieniem dla drużyny z Babimostu była nagroda indywidualna dla kapitana i lidera naszego zespołu Nikodema Gawrońskiego, którego uznano MVP całego turnieju w kategorii gimnazjów.

  Ogromne gratulacje dla całego zespołu, ich rodziców oraz klubu Fenomen, którzy wspólnie przygotowali i sfinansowali wyjazd na tak prestiżową imprezę.

  Drużyna z naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Nikodem Gawroński (kapitan), Miłosz Gról, Dominik Bartczak, Andrzej Czeski, Aleksander Czeski, Oskar Stroiński, Oskar Szewczyk, Kacper Jarysz, Aleksander Sołtysik, Mariusz Forelle.

  Sukces naszych unihokeistów w Elblągu na OIMS - Obrazek 1

  Sukces naszych unihokeistów w Elblągu na OIMS - Obrazek 2

  Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

 • Jak styl życia wpływa na aktywność dobową nastolatka?

 • "Co jest trendy?"

  "Co jest trendy?"

  W poszukiwaniu trendów na wiosnę 2018 najpierw przejrzałyśmy zdjęcia z najważniejszych  światowych pokazów, a później zajrzałyśmy na Instagram. Modelki, stylistki i blogerki już noszą rzeczy, które będą hitami. Na ich profilach bez problemu znajdą się fotografie z przezroczystymi botkami, intensywnymi bluzkami, czy swetrami. Czy te ubrania znajdą miejsce też w Waszych szafach? Sprawdźcie.

  PROJEKT EDUKACYJNY.pdf

  Projekt przygotowały: Kaja Kosicka, Paulina Fabiś, Wiktoria Skalska i Klaudia Grąs.

 • Jedzmy zdrowo!

 • Wycieczka do Torunia i okolic

  Wycieczka do Torunia i okolic

  Toruń jest często odwiedzany przez wycieczki uczniów z naszej szkoły. Również w tym roku, w dniach 21-23 maja, uczniowie klas czwartych i piątych wybrali się do tego pięknego grodu nad Wisłą. Tak uczniowie klasy 4b: Jagoda U., Weronika G., Jakub G., Zuzia M. i Marta B. wspominają wycieczkę:

  "Pierwszym celem naszej wyprawy był Inowrocław, gdzie zwiedziliśmy tężnie solankowe. Są to drewniane konstrukcje o długości 300 metrów. Po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka. Nasycone jodem powietrze ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. W Inowrocławiu zwiedziliśmy też planetarium, a wieczorem obejrzeliśmy spektakl „Grające fontanny Cosmopolis”.

  Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach papierniczo-drukarskich. Kolejną atrakcją było zwiedzanie  „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy” z licznymi eksponatami, których można było dotykać, eksperymentować i tym samym poznawać prawa fizyki.
  Dzień trzeci poświecony był zwiedzaniu Torunia, a w nim Muzeum Toruńskiego Piernika. Mogliśmy własnoręcznie przygotować, a potem schrupać te aromatyczne smakołyki. Najbardziej podobała nam się toruńska Starówka i piękny ratusz. Atrakcji było mnóstwo, więc wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni.”
  Zaporaszamy do galerii...

  Zdjęcia - Patrycja Stajkowska.

 • Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju!

  Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju!

  Worek z medalami LOM otworzyli najstarsi chłopcy z naszej szkoły, zdobywając 10 maja we własnej hali „Olimpia”  tytuł mistrzów województwa lubuskiego w unihokeju. Nasi szkolni unihokeiści mając na swoim koncie 2 medale klubowych Mistrzostw Polski nie mieli sobie równych w zawodach szkolnych wygrywając wysoko z wszystkimi rywalami z całego województwa lubuskiego. W meczu finałowym o złoty medal pokonali SP10 z Zielonej Góry  11:1. Najlepiej punktującym zawodnikiem z naszej szkoły we wszystkich rozgrywkach na różnych etapach został kapitan naszej drużyny Nikodem Gawroński.

           Cztery dni później na rozgrywki finałowe LOM w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej pojechały do Brójec dziewczęta z klas gimnazjalnych. Nie chcąc być gorsze od swoich szkolnych kolegów dziewczyny zaprezentowały się   z bardzo dobrej strony, pokazując swój warsztat wyuczonych zagrań unihokejowych. Nie przegrywając żadnego meczu zdobyły dla szkoły kolejny złoty medal, pokonując w finałowym meczu dziewczęta z Maszewa 3:0.

           Na kolejne szczęśliwe chwile wystarczyło poczekać tylko dwa dni, kiedy  ponownie  w naszej hali rozgrywaliśmy finał wojewódzki dziewcząt młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. Tym razem młodsze dziewczynki wspierane gromkim dopingiem swoich bliskich i kolegów wywalczyły brązowy medal LOM. Radość była przeogromna, zwłaszcza, że dla większości dziewcząt jest to pierwszy medal zdobyty w finale wojewódzkim.

  Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju! - Obrazek 1

  Na zdjęciu: Aleksander Czeski, Dominik Bartczak, Miłosz Gról, Andrzej Czeski, Nikodem Gawroński, Kacper Jarysz, Oskar Szewczyk, Aleksander Sołtysik, Mariusz Forelle, Karol Pazoła, Oskar Stroiński.

  Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju! - Obrazek 2

  Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju! - Obrazek 3

  Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju! - Obrazek 4

  Na zdjęciu: Julia Chorobińska, Oliwia Pietraszewska, Marika Szewczyk, Małgorzata Stasik, Amelia Kubiak, Marta Kaźmierczak, Amelia Sypniewska, Izabela Zmuda, Julia Zalewicz, Natalia Poźniak.
   

  Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju! - Obrazek 5

  Na zdjęciu: Marta Bannach, Paulina Fabiś, Kaja Kosicka, Karolina Tomiak, Julia Tomaszewska, Weronika Jagos, Dobrosława Piwecka, Alicja Kolendowicz, Wiktoria Muńko, Amelia Draga, Zuzanna Owczarek, Nikola Brajer, Karina Bładyko.

  Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

 • W indiańskiej wiosce

  W indiańskiej wiosce

  15 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w indiańskiej wiosce, w Nowym Jaromierzu. Tam mogli na własne oczy zobaczyć jak żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XIX wieku.

  W tipi oglądaliśmy repliki autentycznych przedmiotów takich jak stroje, broń, przedmioty codziennego użytku.
  Potem wszyscy pokonali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, rzucali rzutkami. W rytmie indiańskiego tańca udaliśmy się do tipi, w którym upiekliśmy kiełbaski i wysłuchaliśmy indiańskiej legendy. Na koniec przejechaliśmy się kolejką i bawiliśmy się na placu zabaw.

  Po zjedzeniu smacznych lodów zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.

 • Wycieczka klas II PG

  Wycieczka klas II PG
 • Laureatka konkursu języka polskiego

  Z radością informujemy, że uczennica kl. 7 b, Anastazja Malajka, została laureatką konkursu przedmiotowego  języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką Anastazji jest Pani Agnieszka Weimann. Serdecznie im gratulujemy!

   

 • Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018

  Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018

  Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy  unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
  Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp. 

   

          Tydzień później, w pierwszy weekend majowy, juniorzy młodsi ( U-16) zmagali się w finałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Łochowie za Warszawą. I tutaj podobnie, jak starsi koledzy z klubu, po rozegraniu kilkunastu pojedynków eliminacyjnych,ćwierćfinałowych i połfinałowych babimojscy unihokeiści stoczyli pięć pojedynków, zdobywając  srebrny medal MP. Ogromne gratulacje dla naszych zawodników, ich rodziców, sponsorów i trenerów!

  Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018 - Obrazek 1

  Nikodem Gawroński - najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

  Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018 - Obrazek 2

  Juniorzy młodsi Fenomena - srebrni medaliści Mistrzostw Polski w Łochowie.

  Zdjęcie na górze strony: juniorzy starsi Fenomena - brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Gorzowie.

  Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

   

 • Wyniki konkursu "Matematyczny Kangur"

 • "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

  25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Michał Woźniak, Zuzanna Owczarek, Amelia Draga i Cezary Makarowicz wzięli udział w  II KONKURSIE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO. Konkurs odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

  Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Na początku zarówno uczniowie jak i zgromadzeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski,  przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców Liceum  oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego skutecznym metodom nauki języka angielskiego, przeprowadzonego przez dr Beatę Kouhan.

  Uczniowie rywalizowali z drużynami z Gimnazjum w Pomorsku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach oraz Szkoły Podstawowej w Kargowej. Wszystkie zespoły odpowiadały na pytania z zakresu filmu, sportu, kultury i sztuki oraz gramatyki języka angielskiego. Nasi zdolni poligloci okazali się bezkonkurencyjni i wygrali konkurs!  Laureaci otrzymali zwycięski puchar oraz tytuł "Mistrza Języka Angielskiego".  Wszyscy uczestnicy zmagań   finałowych  zostali uhonorowani nagrodami rzeczowym oraz dyplomami uczestnictwa.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 1

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 2

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 3

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 4

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 5

   

 • Podziękowanie za ofiarność naszych uczniów

  Podziękowanie za ofiarność naszych uczniów - Obrazek 1

 • Nasz talent - Natalia Wośko

  Nasz talent - Natalia Wośko - Obrazek 1
   
  Mam na imię Natalia,  16 lat i chodzę do gimnazjalnej klasy III B. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam już prawie 9 lat temu, w pierwszej klasie szkoły podstawowej. I nie żałuję. Wręcz przeciwnie! Śpiew jest czymś, co kocham. Według mnie, to również pewien lek na stres, ale przede wszystkim wspaniała zabawa:)!

  Natalia Wośko - Cudownych rodziców mam.wma
  Nagrania dokonano w GOK w Babimoście pod kierunkiem p. Marcina Szczechowiaka.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć