• "Dzieci z Bullerbyn"

  "Dzieci z Bullerbyn" to arcydzieło literatury dziecięcej, książka na której wychowały się kolejne pokolenia. Pełna ciepła i niebanalnego poczucia humoru, przedstawia szczęśliwe i pełne przygód dzieciństwo mieszkańców małej wioski. Z pozoru jest to prosta historyjka widziana oczami ośmioletniej Lisy. Tak naprawdę jednak "Dzieci z Bullerbyn" są piękną opowieścią o dzieciństwie, marzeniach i beztrosce.

  W konkursie ze znajomości życia bohaterów książki wzięło udział dwadzieścioro uczniów klas trzecich naszej szkoły. Najlepszymi znawcami powieści Astrid Lindgren okazali się:

  1. miejsce - Marcel Misiak kl. 3c
  2. miejsce - Jakub Cyl kl. 3 c
  3. miejsce - Wiktoria Adamska kl. 3b, Krzysztof Paciejewski kl. 3b, Zuzanna Olender kl. 3 c, Iga Heyduk kl. 3a.

  Gratulujemy!
  Nagrodami dla zwycięzców będą  pięknie wydane „Elementarze tradycji Regionu Kozła”.

  "Dzieci z Bullerbyn" - Obrazek 1

 • Konkurs fotograficzny

  Na konkurs fotograficzny "Magia Świąt Bożego Narodzenia" zorganizowany przez bibliotekę szkolną swoje zdjęcia zgłosiło dziesięcioro uczniów. Fotografie przedstawiają wiele magicznych chwil, oddają nastrój tych wyjątkowych świąt i urok bożonarodzeniowych dekoracji.

  Jury postanowiło przyznać 2 równorzędne pierwsze miejsca Marcie Bannach i Dominikowi Sołtysiakowi. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki, a zwycięzcy powerbanki. Gratulujemy:)

  GALERIA ZDJEĆ

 • Przedstawienie i licytacje na WOŚP

   
   Nasza szkoła również w tym roku włączyła się w pomaganie potrzebującym w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas finału w niedzielę 14.01.2018 r. zaprezentowaliśmy przedstawienie ukazujące, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy naprawdę grała i będzie grała wszędzie i zawsze. Odbyły się też atrakcyjne licytacje  m.in. na:       voucher na rodzinną sesję zdjęciową w profesjonalnym studiu fotograficznym „Waldemar Heit Fotografia” w Zbąszyniu.

  W przedstawieniu wystąpili: Julia Golar, Emma Król, Kacper Jarysz, Daria Jankowiak, Remigiusz Jeż, Hubert Anuszkiewicz, Tomasz Bielawski, Aleksander Sołtysik, Sara Treffkorn, Hanna Mleczak, Kacper Żołądkiewicz, Jakub Piwecki, Jakub Piter, Maciej Białoń, Mia Mleczak.
  Poniżej fragmenty przedstawienia sfilmowane przez Wiktorię Fiołkę.

 • Jasełka

  W grudniu  2017 r.uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka pt. "A światłość w ciemności świeci". Tegoroczne jasełka nawiązywały do początków - historii budowania pierwszych szopek i przedstawień, które zainicjował w XIII św. Franciszek z Asyżu. Stąd pojawienie się na scenie  postaci św. Franciszka i św. Klary oraz licznych zwierzątek z którymi Franciszek umiał rozmawiać.
   W inscenizacji udział wzięło 49 uczniów, którzy od października regularnie spotykali się na próbach pod kierunkiem katechetki H. Griny. Swój udział w tym przedsięwzięciu miał też ks. Paweł Opłatkowski, który zajął się strojami do przedstawienia oraz pani B. Wołek i pan D. Drosik, którzy przygotowali rekwizyty.
  Jasełka zostały przedstawione kilka razy -  na Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych, dla całej społeczności szkolnej oraz w uroczystość Epifanii w kościele parafialnym.

  Galeria zdjeć

  Tekst - Halina Grina, Film - Bartosz Heyduk, Zdjęcia - Wiesław Zięba.

   

 • Podsumowanie projektu młodych eksperymentatorów

  Udział uczniów kl. 3a w projekcie "Gdy po lekcjach eksperymentujesz, swoją przyszłość w mig zbudujesz" wpłynął bardzo wyraźnie na wzrost kompetencji umiejętności i postaw. Grupa 5.5PW-AK uczestnicząc w zajęciach "Zrozumieć Świat - zajęcia z przyrody poprzez eksperyment" oraz grupa 27.5MR-AK uczestnicząc w zajęciach "Matematyczne zmagania - zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne poprzez eksperyment " uczniowie wykorzystywali dostępne pomoce. To pozwoliło im nyć kreatywnymi i tworzyć poprzez doświadczenia coś nowego, co dało wiele radości i zadowolenia. Wpłynęło to również na podniesienie wyników w nauce. Można powiedzieć, że Świat stał sie im bardziej przyjazny, bliższy oraz bardziej zrozumiały. Dzieci bardzo żałowały, że czas projektu dobiegł końca.

  Tekst i zdjęcie - Alina Kozubal.

 • "Duolingo"

  Od września roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście korzystają z jednej z najpopularniejszych platform językowych na świecie -  Duolingo. Warto wiedzieć, że obecnie platformy Duolingo używa około 50 milionów ludzi na całym świecie! Co zapenia jej taką popularność? Przede wszystkim jest ona darmowa, zawiera pokaźną ilość zróżnicowanych ćwiczeń oraz dostępna jest zarówno w wersji na komputer stacjonarny jak i w formie aplikacji na telefon. Ogromną zaletą platformy jest fakt, iż uczniowie przerabiają materiał w dowolnym, dopasowanym do siebie tempie i od razu otrzymują informację zwrotną o swoich postępach.  Co więcej - platforma przypomina  grę.  Uczestnicy  zbierają punkty i odznaki za osiągnięcia  oraz po wykonaniu określonych zadań przechodzą  do kolejnych, wyższych poziomów. Na kolejnych etapach zadania są coraz trudniejsze, a uczniowie przyswajają nowe słownictwo i struktury gramatyczne. Dzieki temu dzieci są zmotywowane do dalszego korzystania z platformy, a poziom ich umiejętności językowych stopniowo wzrasta.

  Oto uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów do tej pory:

  Miejsce

  Imię i nazwisko

  Liczba punktów

  Klasa

  1.

  Zuzanna Filipczak

  7715

  6a

  2.

  Ewa Michalak

  5710

  4c

  3.

  Bartek Kupiec

  3263

  5b

  4.

  Mateusz Brudło

  2683

  6a

  5.

  Klaudia Kędziora

  2595

  5b

  6.

  Oliwia Pietraszewska

  2575

  6a

  7.

  Dawid Piosik

  2543

  4c

  8.

  Amelia Kubiak

  2185

  5b

  9.

  Marta Brudło

  2158

  4b

  10.

  Emilia Nowak

  2023

  5b

   

  Tekst: A. Wołek

 • List do królowej Elżbiety II

  Przed świętami Bożego Narodzenia klasa 6 a napisała list do Elżbiety II – królowej Wielkiej Brytanii. Dzieci opowiedziały królowej o Polsce, opisały Babimost i naszą szkołę. Złożyły również życzenia świąteczne i noworoczne.  Projekt, udekorowany przepięknymi rysunkami oraz zdjęciem całej klasy, został wysłany do Anglii na początku grudnia. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętnie brali udział w przedsięwzięciu. Celem projektu była aktywizacja dzieci oraz pokazanie im, że umiejętność komunikowania się w języku angielskim jest nie tylko niezbędna w dzisiejszych czasach, ale też niesie ze sobą wiele nowych możliwości.

  List do królowej Elżbiety II - Obrazek 1

  List do królowej Elżbiety II - Obrazek 2

  Tekst i zdjęcia : Anna Wołek

 • Klasa 3a piekła rogale

  Pełni wrażeń wróciliśmy z wycieczki do Poznania zorganizowanej 5 grudnia 2017 r. z inicjatywy p. Ewy Heyduk, mamy Igi. W muzeum rogali uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku rogali marcińskich połączonych z degustacją. Przyglądaliśmy się pokazowi ręcznego wytwarzania cukierków i lizaków. Atrakcją była podróż pociągiem i przejażdżka tramwajem.

  Więcej zdjęć...

  Tekst i zdjecia  - Alina Kozubal

 • Jest taki dzień...

 • "Szkolny Reporter" na grudzień

 • Nasz stragan na jarmarku bożonarodzeniowym

  Podczas dorocznego jarmarku bożonarodzeniowego dużym zainteresowaniem cieszyły się piękne dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Babimoście. Urocze gimnazjalistki jako śnieżynki rozdawały wigilijne sianko przygotowane w trakcie zajęć świetlicowych. Nasi uczniowie wystąpili też na scenie, prezentując gwiazdkowe piosenki. Wesołych Świąt!

  Nasz stragan na jarmarku bożonarodzeniowym - Obrazek 1

 • WYNIKI KONKURSU „KARTKA ŚWIĄTECZNA W JĘZYKU ANGIELSKIM LUB NIEMIECKIM”

  W dniu 18 grudnia br. zostały ocenione prace konkursowe „Kartka Świąteczna w języku angielskim lub niemieckim”. W konkursie uczestniczyły dzieci  i młodzież naszej szkoły .

  Lista nagrodzonych poniżej:

  w kategorii I  – uczniowie z klas 1-3 SP

  I miejsce: Nataniel Sołtysiak kl. 1a

  II miejsce: Jakub Wojtkowiak kl.1b

  III miejsce: Anastazja Fabiś kl. 1b

  wyróżniono: Dawid Żołądkiewicz kl. 1b, , Liliana Waligórska kl. 1a, Maksymilian Czerwiński kl. 3b,  Patrycja Konieczek kl. 3c

   

  w kategorii II – uczniowie z klas 4-6

  I miejsce: Hanna Mleczak kl. 6b

  II miejsce: Mateusz Krawiec kl. 6b

  III miejsce: Wiktor Grasza kl. 4b

  wyróżniono: Zuzanna Filipczak kl. 6a

   

  w kategorii III – uczniowie z klas 7 , II-III gimnazjum

  I miejsce: Liwia Nędziak kl. IIA

  II miejsce: Marta Bannach kl. IIA

  III miejsce: Szymon Mokry kl. IIB

  wyróżniono: Karolina Kubiak KL. IIIA, Kinga Benysek kl. IIIA, Weronika Fabiś kl. IIB

   

  Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za piękne i pomysłowe prace.

  Organizatorzy:

  Nauczyciele języków obcych

  Najładniejsze kartki...

 • „MASTERS OF READING”

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

  „MASTERS OF READING”

  11 grudnia 2017 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Masters of Reading” dla uczniów klas 4-7 SP i  klas II-III   oddziałów gimnazjalnych w Babimoście.

  Pytania konkursowe dotyczyły treści lektur:

  dla klas 4-6 SP  Prince William (J. Escott)

                        

  dla klas 7 SP i II-III oddziałów gimnazjalnych  Rich Man, Poor Man (T.C. Jupp)

  Konkurs miał na celu mobilizować do czytania, zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności językowych uczniów.

  Lista nagrodzonych osób:

                                w kategorii I – uczniowie z klas 4-6

  I miejsce: Hanna Mleczak kl. 6b oraz Ewa Michalak kls. 4b

  II miejsce: Mateusz Krawiec kl. 6b

  w kategorii II – uczniowie z klas 7 , II-III gimnazjum

  I miejsce: Zuzanna Owczarek kl. IIIB

  II miejsce: Amelia Draga  kl. IIIB,

                      Woźniak Michał kl. IIIC,

                       Michał Truszkowski kl. IIA

  Wszyscy laureaci  konkursu otrzymają nagrody książkowe.

  Wszystkim laureatom gratulujemy wysokich not i życzymy dalszych sukcesów.

  Organizatorzy:

  Nauczyciele języka angielskiego

 • Klas 4 c prezentuje baśnie!

  Tomcio Paluch, Śnieżka, Czerwony Kapturek i Dziewczynka z zapałkami w inscenizacjach uczniów klasy 4 c. Zobacz wiecej zdjęć...

   

 • Legitymacje szkolne

    Wzwiązku z otrzymaniem aktualnych pieczęci urzędowych uczniowie szkoły podstawowej mogą zgłaszać się do sekretariatu w celu zaktualizowania legitymacji szkolnych. 

  Uczniów klas VII prosimy o dostarczenie aktualnych zdjęć do nowych legitymacji.

 • "Opowieść wigilijna"

  Szkolny Klub Europejski przy Szkole Podstawowej oraz Kółko Teatralne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście przygotowali sztukę na podstawie książki Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Premiera tego przedstawienia odbyła się 8 grudnia 2017 r. o godz. 18.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście.


  W przygotowaniach do przedstawienia, przy scenografii, oświetleniu, efektach specjalnych tygodniami pracowali zaangażowani sercem rodzice występujących dzieci i młodzieży oraz ludzie zaprzyjaźnieni z naszym teatrem. Strojami z epoki wiktoriańskiej wsparł nas Teatr Lubuski w Zielonej Górze, z którym to współpracujemy już ponad 10 lat, wystawiając nasze sztuki. W pomoc zaangażowaliśmy także zakłady pracy, które wspomogły nas materiałami do tworzenia dekoracji.

   

  W przedstawieniach naszych, często biorą udział dzieci od przedszkola aż po naszych absolwentów, studentów a także osoby dorosłe. Cieszymy się, że co roku możemy wprowadzić mieszkańców naszego miasteczka w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, w zaczarowany świat dzieciństwa i baśni.


  Wspaniała scenografia i kostiumy, wyjątkowa gra aktorów, znakomita muzyka, bogactwo ruchu i obrazu gwarantowała fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym co w życiu jest najważniejsze. To sztuka, którą warto było zobaczyć! O popularności naszych corocznych przedstawień świadczyć może zawsze po brzegi wypełniona sala.

   

  Jolanta Reimann

  Fotorelacja Lecha Kozubala z próby generalnej przedstawienia.

   

   

   

   

 • Teatr Show

  Tajniki pracy nad teledyskami, czym jest magiczny green screen oraz na czym polega praca kierownika planu dowiedzieliśmy się dzięki widowisku "Teatr Show", w którym wzięliśmy udział 11.12.2017 r. w Wolsztynie. Kilkoro z nas mogło wypróbować sił na scenie, prezentując swoje talenty wokalne i taneczne. Już wkrótce zamieścimy teledysk z naszego udziału w tym widowisku.

 • Warsztaty dla klas szóstych i gimnazjum

  Jednym z głównych zadań naszej szkoły jest profilaktyka. Sprawne porozumiewanie się  to podstawowa umiejętność społeczna. Zachowanie właściwej komunikacji, konstruktywna  dyskusja daje szanse na unikanie zachowań ryzykownych oraz agresji. Warsztaty miały na celu ukazać jak właściwie rozpoznawać i stosować komunikaty niewerbalne w relacjach interpersonalnych. Uświadomić znaczenie umiejętnego porozumiewania się między ludźmi oraz uwrażliwić na potrzeby i prawa rozmówców w trakcie procesu komunikowania się.

   

   Warsztaty dla klas szóstych i gimnazjum - Obrazek 1

   

   Warsztaty dla klas szóstych i gimnazjum - Obrazek 2

  Tekst i zdjecia - Barbara Kubaś.

 • Zajęcia florystyczne w kl. II C

  7.12 odbyła się  niecodzienna lekcja techniki- dzięki ogromnemu sercu naszego sponsora, który sfinansował zakup pomocy, oraz dzięki niezwykłej uprzejmości p. Małgorzaty Paciejewskiej, która wprowadziła uczniów  w arkana florystyczne. Uczniowie poznali podstawowe zasady i najnowsze trendy florystyczne, rozwinęli swoją kreatywność, czego dowodem są prześliczne kompozycje. Można je podziwiać w szkole oraz w miejscowych instytucjach. Więcej zdjęć...

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć