• Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

  Przedstawiciele naszej szkoły, którzy wywalczyli tytuły laureatów: Zuzanna Szczeszek i Dominik Sołtysiak wraz z panią dyrektor Ewą Pietrusiewicz oraz panią Agnieszką Weimann wzięli udział w  uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się dnia 3 kwietnia 2019 r. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

  Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W roku szkolnym 2018/2019 Lubuski Kurator Oświaty przy pomocy komisji szkolnych, rejonowych i wojewódzkich zorganizował 10 konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język francuski, język niemiecki, język polski i matematyka.

  W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 18 127 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 379 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 588 uczniów, z których 160 uzyskało tytuł laureata.

  Zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa.

  Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 1

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 2

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 3

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 4

  Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 5


   

 • Pisanki, kraszanki, jajka malowane...

  Pisanki, kraszanki, jajka malowane...

  ...takie wielkanocne ozdoby i wiele innych znalazło się na wystawie prac dzieci z klas 1-3 naszej szkoły. Zapraszamy do galerii.

 • Poznaliśmy zawód leśnika

  Poznaliśmy zawód leśnika

  Podczas lekcji doradztwa zawodowego dnia 4.04.2019 r. uczniowie klas 7 a i 7 b mieli okazję zapoznać się z zawodem leśnika. Prezentacji dokonali pracownicy Nadleśnictwa Babimost: pani Izabela Golar i pan Leszek Stasik. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, a najbardziej uczniów zaciekawił sprzęt wykorzystywany przez leśników w pracach leśnych. Dziękujemy!

  Poznaliśmy zawód leśnika - Obrazek 1

 • Rekrutacja 2019

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Babimoście przypomina, że zgodnie z harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, rodzice którzy zgłosili dziecko do klasy pierwszej szkoły podstawowej, zobowiązani są do potwierdzenia w sekretariacie szkoły do 5 kwietnia 2019 r. (piątek) woli podjęcia nauki przez dziecko w szkole, w postaci pisemnego oświadczenia. Oświadczenia dostępne są w sekretariacie szkoły lub w pliku do pobrania poniżej.

  Oświadczenie woli.pdf

 • Sukcesy w konkursie matematycznym "OMEGA"

  Sukcesy w konkursie matematycznym "OMEGA"

  1 kwietnia 2019 r.  w Liceum Ogólnokształcącym w Zbąszyniu zorganizowano po raz 19 konkurs matematyczny "OMEGA", w którym wzięły udział reprezentacje klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej z 5 okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Sołtysiak, Paweł Janeczek i Bartosz Zioła. Babimojska reprezentacja zajęła zespołowo I miejsce, a indywidualnie Paweł Janeczek zebrał komplet punktów, tym samym zajmując również I miejsce, natomiast Bartosz Zioła zajął III miejsce.  Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!

 • W krainie Śródziemia

  W krainie Śródziemia

  Hobbit, czyli tam i z powrotem to niezwykle ciekawa lektura, która przenosi czytelników do krainy Śródziemia. Oprócz ludzi można tam spotkać czarodziejów, elfy, trolli, krasnoludów oraz groźne pająki czy wodza orków.

  Wędrówkę po tym baśniowym świecie odbyła klasa 6a. Uczniowie na motywach powieści J.R.R. Tolkiena opracowali i stworzyli gry planszowe. Za podstawę planszy posłużyły pudełka do pizzy, które dzięki świetnej znajomości treści lektury oraz wyobraźni szóstoklasistów przeobraziły się w magiczne Śródziemie. Następnie grupy opracowały zasady gry i instrukcje dla graczy.

  Zwieńczeniem dwugodzinnej pracy była przyjemność rozgrywki we własnoręcznie wykonane planszówki.

  W krainie Śródziemia - Obrazek 1

  W krainie Śródziemia - Obrazek 2

  W krainie Śródziemia - Obrazek 3

  W krainie Śródziemia - Obrazek 4

  W krainie Śródziemia - Obrazek 5

  W krainie Śródziemia - Obrazek 6

 • WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

  Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum w tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Tytuł laureata uzyskali:

  1. Dominik Sołtysiak z matematyki (opiekun pani Grażyna Czerwińska)

  2. Zuzanna Szczeszek z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)

  Tytuły finalistów zdobyli:

  w gimnazjum:

  1. Paweł Janeczek z matematyki (opiekun pani Bożena Dąbrowska)

  2. Wiktoria Lehmann z języka polskiego (opiekun pani Wioletta Wernerowska)

  3. Michał Truszkowski z języka polskiego (opiekun pani Małgorzata Kaczmarska)

  w szkole podstawowej:

  1. Dominik Sołtysiak z geografii (opiekun pani Monika Maksimczyk)

  2. Dominik Sołtysiak z biologii (opiekun pani Barbara Kubaś)

  3. Bogusława Kaźmierczak z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)

  Tytuł laureata konkursu przedmiotowego oznacza uzyskanie 100 % punktów podczas danej części egzaminu, a także maksymalnej liczby punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej, czyli  w praktyce otwiera drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce.

  Serdecznie gratulujemy zdolnym uczniom Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz nauczycielom, którzy tak znakomicie przygotowali swoich podopiecznych do startu w tegorocznych konkursach.

  Uroczysta gala, podczas której pani kurator Ewa Rawa wręczy uczniom zaświadczenia i nagrody, odbędzie się w środę 3 kwietnia o godzinie 11.00 w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

 • Najmłodsi w wiosennej szacie

  Najmłodsi w wiosennej szacie

  Zapraszamy do galerii zdjęć prezentujących najmłodszych uczniów naszej szkoły w wiosennych przebraniach.

 • Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii

  Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii
  Dnia 20 marca uczniowie kółka języka francuskiego po raz pierwszy w historii naszej szkoły wystąpili na Dniach Frankofonii, organizowanych przez Zakład  Filologii Romańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.   W spektaklu, oprócz nas, wystąpiły szkoły z Zielonej Góry i  Żagania. Zaprezentowaliśmy program artystyczny w języku francuskim przygotowanym przez Małgorzatę Mazur.

  ...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

  Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii - Obrazek 1

  Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii - Obrazek 2

  Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii - Obrazek 3

  Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii - Obrazek 4

   

 • Prezentacje o Marii Skłodowskiej-Curie

  Uczniowie klas siódmych i szóstej "b" przygotowywali prezentacje multimedialne o wybitnej polskiej fizyczce i chemiczce - Marii Skłodowskiej-Curie. Konkurs przeprowadzony przez panią Elżbietę Kurowską-Hoły przy wsparciu biblioteki szkolnej miał na celu popularyzację czytelnictwa, rozwijanie umiejętności posługiwania się programem powerpoint oraz pracy w "chmurze". Autorami najciekawszych prac są: Klaudia Kędziora, Mateusz Krawiec i Sara Treffkorn. Uczniowie ci otrzymają dyplomy i upominki. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

  Maria Sklodowska-Curie Klaudia Kedziora kl. VI b.pdf

  Maria Sklodowska-Curie Mateusz Krawiec VIIB.pdf

  Maria Sklodowska-Curie Sara Treffkorn VII b.pdf

 • „W krainie baśni braci Grimm”

  „W krainie baśni braci Grimm”

  Jak co roku w naszej szkole przeprowadziliśmy trójetapowy konkurs czytelniczy pod tytułem „W krainie baśni braci Grimm”.
  Pierwszy indywidualny etap dotyczył znajomości czterech baśni. Laureatami zostali:

  IVa -  Iga Heyduk, Jakub Koźma oraz Martyna Vogel;
  IVb - Jacek Wołek, Maksymilian Czerwiński oraz Kornelia Groszek ;
  IVc - Patrycja Konieczek, Hania Kaczorek oraz Ania Głuska.

  W etapie drugim laureaci poprzedniej części podeszli do testu finałowego, pracując w trzyosobowych grupach (klasowo). Miejsce III zajęła Klasa IVb, miejsce II klasa IVc, a miejsce I klasa IVa.
  Na zakończenie uczniowie wzięli udział w etapie plastycznym w grupach 3-4 osobowych. Ich zadaniem było narysować postać z przeczytanych baśni. Miejsce II ex aequo zajęły klasy IVb oraz IVc, natomiast miejsce I zajęła klasa IVa.

  Gratulujemy uczestnikom wspaniałych wyników, oraz dziękujemy za udział w konkursie, który przygotowały: Wiktoria Lehmann, Amelia Melnik i Julia Hylak pod kierunkiem pani Aleksandry Michalskiej.

  „W krainie baśni braci Grimm” - Obrazek 1

  „W krainie baśni braci Grimm” - Obrazek 2

 • Powitanie wiosny:)

  Powitanie wiosny:)

  Z wielką radością i zaangażowaniem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnych zabawach, konkursach i przemarszu ulicami miasta, które zorganizowano na powitanie wiosny. Marzanny symbolicznie wyrzucono do worów i już wszyscy mamy nadzieję, że zima nie wróci.

  FOTORELACJA Z POWITANIA WIOSNY W NASZJ SZKOLE.

  Zdjęcia - Wiktoria Fiołka.

 • Powitanie wiosny:)

 • Mistrzowie Inteligencji wyłonieni!

  Mistrzowie Inteligencji wyłonieni!

  Po zaciętej walce na słowa, gesty i rysunki, a przede wszystkim na błyskotliwość oraz refleks "MIstrzami Inteligencji 2019 r." okazali się:

  - w klasach 4-6  - klasa Vb (Reprezentacja: Nikola Litwa, Zuzanna Matysiak, Alicja Grobys, Wiktor Grasza, Patryk Borek);

  - w klasach 7-8 i III PG - klasa 8a (Reprezentacja: Julia Kołaska, Piotr Hoły, Julia Różycka, Dominik Sołtysiak, Bogusława Kaźmierczak).

  Mistrzowie Inteligencji wyłonieni! - Obrazek 1

  Zwycięzcy otrzymali puchary przechodnie, dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Mistrzom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę! Organizatorki konkursu - Ewelina Wozińska i Wioletta Wernerowska.

   

   

 • Konkurs - 7 grzechów głównych

  Już po raz jedenasty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Konkurs został zorganizowany przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
  Jury miało niełatwe zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych prac te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu.

  Uczeń naszej szkoły Kacper Żołądkiewicz zajął I miejsce w  swojej kategorii wiekowej.

  Komisja w składzie: prof. UŚ dr hab. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Katarzyna Gielecka-Grzemska (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Katedra Grafiki), ks. Tomasz Zmarzły (historyk sztuki, redaktor Tygodnika Niedziela)  oraz artysta plastyk Bartek Gawlik (Muzeum Saturn w Czeladzi) oceniła prace  Warto zaznaczyć, że w rekordowej ilości - 823!
  Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę.

  Jeszcze raz gratulujemy   sukcesu  naszemu uczniowi.
              Halina Grina

 • Misterium

  Misterium

  Podczas rekolekcji szkolnych na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście została przedstawiona Męka Pańska. Przedstawienie przygotowali uczniowie  z klas od 4 do 8 Szkoły Podstawowej w Babimoście i przedstawiciele klas trzecich gimnazjum oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście.
   Scenariusz został opracowany przez katechetkę H. Grinę na podstawie twórczości Romana Brandstaettera. Za reżyserię odpowiedzialne były p. H. Grina i J. Reimann. Scenografię przygotowali p.U. Zając, p. K. Stroińska, B. Wołek, P. Kubiak.
    W inscenizacji wykorzystano formę pantomimy. Gra aktorów oraz recytacja wierszy odbyła się na tle muzyki E. Morricone oraz V symfonii P. Czajkowskiego. Charakterystyczne momenty grozy i liryki w  symfonii P. Czajkowskiego wykorzystano w grze aktorów dla podkreślenia  momentu ukrzyżowania i śmierci Pana Jezusa.
  Przedstawienie rozpoczyna się sceną ostatniej wieczerzy po której Jezus z apostołami udali się do ogrodu oliwnego. Kolejne sceny to pojmanie w ogrodzie Pana Jezus oraz sąd przed Piłatem zakończony wyrokiem. Przedstawiona została też droga krzyżowa Pana Jezusa. Jego  spotkanie z Matką,Szymonem z Cyreny,  Weroniką, płaczącymi niewiastami  oraz  ukrzyżowanie  a następnie zdjęcie  Jego ciała   i złożenie w grobie. Inscenizacja kończy się sceną zmartwychwstania Pana Jezusa i Jego spotkanie z Marią Magdaleną, która w ogrodniku rozpoznaje Zmartwychwstałego Pana.

  Przepiękna muzyka E. Morricone oraz P. Czajkowskiego, gra aktorów, recytacja wierszy, sceneria, przeniosła widzów w przeszłość wzbudzając refleksję i zadumę o czym świadczyła cisza i skupienie podczas dwukrotnego przedstawienie tej inscenizacji.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Prezentacje szkół średnich

  Prezentacje szkół średnich

  W dniach 18-19 marca w Szkole Podstawowej w Babimoście odbyły się Prezentacje Szkół Średnich. Impreza przygotowana została z myślą o tegorocznych uczniach klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej.

  Swoją ofertę na rok szkolny 2019/2020 zaprezentowały ogólniaki, technika oraz szkoły zawodowe. Dla uczniów przygotowujących się do wyboru swojej dalszej drogi edukacyjnej prezentacje były okazją do poznania oferty edukacyjnej, zasad naboru oraz by z bogatego wachlarza możliwości kształcenia, młody człowiek wybrał ten najwłaściwszy dla niego. 

   

  Naszymi gośćmi były następujące szkoły:

  1.Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu (http://www.tlrogoziniec.pl/)

  2.Zespół Szkół Technicznych w Zielonej Górze (http://www.mojaszkola.pl/)

  3.Zespół Szkół Nr 1 w Zbąszyniu ( http://zs1zbaszyn.pl/ )

  4.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zbąszynku (http://ckziu.zbaszynek.pl/)

  5.Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze (http://www.zszpbo.zgora.pl/)

  6.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 3 "EKONOMIK" w Zielonej Górze(http://www.zsek.zgora.pl/)

  7.Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie (http://www.zszwolsztyn.pl/)

  8.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 "Budowlanka" w Zielonej Górze (http://budowlanka.zgora.pl/)

  9.Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie (http://www.liceumwolsztyn.pl/)

  10.Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie (http://www.zsritpowodowo.pl/)

   

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

  Prezentacje szkół średnich - Obrazek 1

  Prezentacje szkół średnich - Obrazek 2

  Prezentacje szkół średnich - Obrazek 3

  Prezentacje szkół średnich - Obrazek 4

   

 • „Picture Dictionary”

  „Picture Dictionary”

  W lutym 2019 roku uczniowie klas I-III  mieli okazję wykazać się umiejętnościami w konkursie plastyczno-językowym pt. „Picture Dictionary”. Zadaniem uczniów było stworzyć słowniczek obrazkowy ze słownictwem w języku angielskim. Prace zaskoczyły nas różnorodnością, pomysłowością  i zastosowanymi technikami plastycznymi.

  Wyniki konkursu:
  I miejsce – Paulina Błoszyk kl. 1a
  II miejsce – Piotr Szewczyk kl. 2a
  III miejsce – Gabriel Ostafin kl. 2b
  Wyróżnienie – Hubert Doliński kl. 2a

  Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody.
  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   Tekst i zdjęcia: A.Prządka

  „Picture Dictionary” - Obrazek 1

  „Picture Dictionary” - Obrazek 2

  „Picture Dictionary” - Obrazek 3

  „Picture Dictionary” - Obrazek 4

  „Picture Dictionary” - Obrazek 5

  „Picture Dictionary” - Obrazek 6

  „Picture Dictionary” - Obrazek 7

  „Picture Dictionary” - Obrazek 8

  „Picture Dictionary” - Obrazek 9

  „Picture Dictionary” - Obrazek 10

  „Picture Dictionary” - Obrazek 11

 • Eksperymenty w kl. 1 b

  Eksperymenty w kl. 1 b

  Jak napompować balon, zrobić tęczę na talerzu lub mały wulkan sprawdzali uczniowie klasy 1 b. Eksperymenty wywołały wiele emocji i zainteresowania. GALERIA ZDJĘĆ.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć