• Zakończenie roku w klasie 3 a

  Zakończenie roku w klasie 3 a

  Zakończenie roku w klasie 3 a - Obrazek 1

  To my, klasa 3 a, wesoło spędzamy czas w ogrodach proboszczowskich w Kosieczynie.
  Rodzice, na czele z panią Ewą Heyduk i pania Basią Vogel, 19 czerwca zorganizowali nam ten wyjazd. Były konkursy, zabawy i ognisko. Wtedy też nastąpiło pożegnanie z naszą wychowawczynią Aliną Kozubal. Było trochę smutno...

  Galeria...

 • Angielski z Duolingo

  Od września roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście korzystali z jednej z najpopularniejszych platform językowych na świecie -  Duolingo. Dzieci grając w przeróżne gry zdobywały nowe kompetencje językowe, uczyły się słownictwa i zagadnień gramatycznych. Czas roztrzygnąć całoroczne zmakania!

   Oto dziesięciu najlepszych graczy:

  Miejsce

  Imię i nazwisko

  Liczba punktów

  Klasa

  1.

  Zuzanna Filipczak

  9331

  6a

  2.

  Ewa Michalak

  6870

  4b

  3.

  Dawid Piosik

  3939

  4c

  4.

  Dagmara Cyl

  2677

  6a

  5.

  Bartek Kupiec

  3553

  5b

  6.

  Emilia Nowak

  3367

  5b

  7.

  Mateusz Brudło

  3112

  6a

  8.

  Krzysztof Kiełb

  3072

  4b

  9.

  Oliwia Pietraszewska

  2673

  6a

  10.

  Natalia Ludowicz

  2271

  4c

   

  Gratulujemy wszyskim uczestnikom zmagań!

  Tekst: Anna Wołek

 • Dzień Ochrony Środowiska 2018

  Dzień Ochrony Środowiska 2018

  Zbiórka zużytych baterii!

   

  5 czerwca w Światowy Dzień Ochrony Środowiska podsumowaliśmy akcję zbiórki zużytych baterii. Uczniowie zebrali łącznie kilkadziesiąt kilogramów tych niebezpiecznych odpadów.

  Najwięcej baterii zebrali uczniowie klasy II C  i w ich ręce trafia nagroda w wysokości 100 zł ufundowana przez Radę Rodziców.
  Zebrane baterie są odbierane przez firmę „Reba” zajmującą się ich recyklingiem.

  Dziękuję wszystkim zaangażowanym w naszą akcję i gratuluję zwycięzcom.

   

  Jarosław Jankowiak

 • Apele podsumowujące działalność w roku szkolnym 2017/2019

  Apele podsumowujące działalność w roku szkolnym 2017/2019 - Obrazek 1

  Galeria...

  Zdjęcia - Wiesław Zięba.

 • Bezpieczne wakacje

  Bezpieczne wakacje

  Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w  przedstawieniu pt. „Bezpieczne wakacje”, które odbyło się w naszej szkole 19 czerwca 2018 r. Miało ono na celu przypomnienie dzieciom , jak ważne jest bezpieczeństwo oraz kulturalne zachowanie, także  podczas wakacji. Krótki program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy 2a oraz dwie uczennice z klasy 1b.
  Na zakończenie każdy nauczyciel otrzymał medal za trud swojej pracy, a uczniowie zostali obdarowani ulotkami z informacjami o numerach alarmowych i magicznych słowach. Nad całością czuwały panie Iwona Firlej-Prętka oraz Elżbieta Kurowska-Hoły.

  Galeria...

  Tekst i zdjęcia: Iwona Firlej-Prętka

 • Podsumowanie projektu "Kręgosłup mam tylko jeden"

  Podsumowanie projektu "Kręgosłup mam tylko jeden"

  W piątek 8 czerwca naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy IKEA – pani Marita Michalak oraz pan Marcin Chowiera. Goście wsparli swoją wiedzą nasz projekt pod hasłem Kręgosłup mam tylko jeden. Podczas spotkania z uczniami klas II-IV oraz V-VII szkoły podstawowej pokazali, jak dbać o kręgosłup podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, siedzenia przy biurku czy korzystania z telefonu komórkowego oraz jak poprawnie nosić plecak szkolny.

  Goście obejrzeli też korytarzowe szafki dla uczniów oraz tablicę interaktywną wraz z projektorem krótkoogniskowym zakupione w ramach projektu dzięki wsparciu finansowemu firmy IKEA Industry. Podziwiali także prace projektowe naszych uczniów promujące zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek. Na koniec wręczyli wyróżnienia za oryginalną formę i ciekawe ujęcie tematu w konkursie plastycznym Jak dbać o kręgosłup? Dyplomy i nagrody otrzymali: Jagoda Urbanowicz, Dominik Sołtysiak, Wiktoria Fiołka, Anastazja Malajka i Amelia Kubiak.

  Na pożegnanie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od firmy IKEA upominki – kolorowe zakreślacze, które przy każdym użyciu będą przypominały o prostowaniu pleców. :)

  Spotkanie było bardzo miłe. Serdecznie dziękujemy gościom za ciekawą prelekcję i odwiedziny, a firmie IKEA Industry za wsparcie finansowe naszego projektu.

  Galeria...

 • Warsztaty antynikotynowe

  Warsztaty antynikotynowe

  12 czerwca 2018 r. odybyły się w naszej szkole warsztaty dla klas V, VI i VII, poruszające tematykę palenia papierosów i e- papierosów.

  Uczniowie dowiedzieli się, że uzależnienie to bardzo  szerokie pojęcie, gdyż obejmuje wiele aspektów, m.in.: nikotynę, alkohol, Internet, leki, gry komputerowe, telefon. Rozmawiali również o tym, że działanie osoby uzależnionej staje się przymusem i ma bardzo negatywny wpływ na codzienne życie, zdrowie oraz relacje  z innymi osobami. Ludzie sięgają po używki czy środki psychoaktywne z bardzo różnych powodów.

  Dlaczego papierosy mogą być aż tak bardzo niebezpieczne? Przeciętny palacz nie zdaje sobie sprawy, że w skład dymu papierosowego wchodzi kilka tysięcy związków chemicznych, które zagrażają zdrowiu. Wdychanie substancji smolistych i gazów przyczynia się do rozwoju chorób nowotworowych.

  Palacz, który z własnej nieprzymuszonej woli truje samego siebie, stanowi jednocześnie śmiertelne zagrożenie dla wszystkich, którzy są obok niego w chwili, gdy zapala papierosa.

  Jedno jest pewne - zdrowiej w ogóle nie palić - zarówno tradycyjnych papierosów, jak i wszelkich "nowoczesnych" wersji elektronicznych.

  Warsztaty pokazały jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, uświadomiły zagrożenia związane z sięganiem po papierosy oraz inne substancje psychoaktywne. 

  Ważną umiejętnością, którą powinien doskonalić  każdy młody człowiek  jest asertywna odmowa i nad tym właśnie pracowali nasi uczniowie.

  Warsztaty antynikotynowe - Obrazek 1

  Warsztaty antynikotynowe - Obrazek 2

  Warsztaty antynikotynowe - Obrazek 3

  Tekst i zdjęcia - Barbara Kubaś.

 • "Jak nie czytam. Jak czytam"

  W ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam. Jak czytam” organizowanej dnia 8.06.2018 r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na nakręcenie telefonem komórkowym filmiku w formie Mannequin Challenge.  Konkurs zwyciężyła klas 3 c, której filmik rpezentujemy poniżej. Uczniom i wychowawczyni - Małgorzacie Piechaczek serdecznie gratulujemy. Nagrodą jest gra w kręgle w naszej kręgielni.

   

   

 • Spotkanie z historią

  Spotkanie z historią

  Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe "Komandor" w osobie Pana Sebastiana Dragi zaprosiło 8.06.2018 r. uczniów naszej szkoły na spotkanie z historią. Młodzież zapozanła sie z mobilnym muzeum - zabytkowym samochodem, w którym wyeksponowano różnorodne militaria. Dziękujemy Panu Sebastianowi za bardzo ciekawą prezentację.
  Zdjęcia - Wiesław Zięba.

  Galeria...

 • Turniej szachowy

  Turniej szachowy

  12 czerwca 2018 r. po raz trzeci odbył się  Szkolny Turniej Szachowy imienia Dobrosułka.  Udział w turnieju wzięli uczniowie klas drugich i trzecich.

  Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Pietrusiewicz. Uczniowie rozegrali sześć partii szachowych. Sędzią głównym był Pan Marcin Paciejewski, któremu ardzo dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju. Sędziami pomocniczymi były Panie Sabina Kędziora, Elżbieta Kurowska-Hoły i Elżbieta Zdunek.

  W kategorii dziewcząt zwyciężyła  Amelia Strzempek.
  Drugie miejsce zajęła Anita Chmielak.

  Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Dembowskiej.
  Zwyciężczynie są uczennicami klasy III a.

  W kategorii chłopców zwyciężył Maksymilian Czerwiński,
  drugie miejsce zajął Krzysztof Paciejewski.

  Na trzecim miejscu uplasował się Michał Długosz.
  Maks i Krzyś to uczniowie klasy IIIb natomiast Michał jest uczniem klasy IIIa.

  Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.
  Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych nagród dla zwycięzców oraz Pani Dyrektor za ufundowanie upominków dla każdego uczestnika.

  GALERIA...

  Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.

 • Propagujemy zdrowe odżywianie

  Propagujemy zdrowe odżywianie

  Nasz projekt nosi tytuł  „Jak zdrowo się odżywiać?”

  Celem było propagowanie zdrowego stylu życia i wskazywanie korzyści z prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej.

  W dzisiejszych czasach coraz modniejsze są diety, ćwiczenia i póki wykorzystujemy je w odpowiedni sposób, to bardzo zdrowa moda.

  W czasie realizacji projektu wykonałyśmy kartony przedstawiające  sylwetki, przyczyny i skutki chorób związanych z odżywianiem, takich jak otyłość i anoreksja oraz z prawidłową sylwetką.

  W klasach drugich i trzecich gimnazjum zorganizowałyśmy zajęcia poświęcone zdrowemu stylowi życia, do których przygotowałyśmy prezentację.

  W klasach drugich  gimnazjum przeprowadziłyśmy test dotyczący zdrowego stylu życia, w którym:

  I miejsce zajął Nikodem Gawroński (kl. 2B)

  II miejsce zajęła Wiktoria Lehmann (kl. 2B)

  III miejsce zajęła Kaja Kosicka (kl. 2C)

  Dla klas od 6 SP do 3 PG zorganizowałyśmy konkurs fotograficzny pt. „Mój zdrowy tydzień”.  Dostarczono nam bardzo ładne zdjęcia, za co dziękujemy.

  I miejsce zajęła Wiktoria Fiołka (kl. 7a)

  II miejsce zajęła Julia Ludowicz (kl. 7b)

  III miejsce zajęła Zuzanna Filipczak (kl. 6a)

  W klasach trzecich gimnazjum odbyły się anonimowe ankiety.

  29.05.2018 r. podsumowałyśmy nasz projekt całodniowym stoiskiem w holu szkoły.
  Aby skosztować zdrowych przekąsek, zabrać wodę lub wypić szklankę 100% soku trzeba było rozwiązać krzyżówkę. Najlepiej wypadli:

  I miejsce Julia Hylak (kl. 2B)

  II miejsce Aleksander Sołtysik (kl. 7a)

  III miejsce Kacper Jarysz (kl. 2C)

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.

  ZDROWY STYL ŻYCIA - PROJEKT.pdf

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 1

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 2

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 3

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 4

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 5

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 6

  Propagujemy zdrowe odżywianie - Obrazek 7

  Projekt wykonany przez: Emanuelę Król, Darię Jankowiak, Weronikę Jagos, Nikolę Brajer i Julię Tomaszewską  z klasy II B pod opieką Pana Jarosława Jankowiaka.

  Tekst i zdjęcia - Emanuela Król.

   

 • Otrzymaliśmy certyfikat „Lepsza Szkoła”

  Otrzymaliśmy certyfikat „Lepsza Szkoła” - Obrazek 1

  Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła” 2017/2018 i otrzymała certyfikat.

  W ramach projektu szkoła:

  • mierzyła poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego,

  • analizowała osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami pozostałych uczestników programu.

 • Konkurs "Anglista Roku"

  Konkurs "Anglista Roku" - Obrazek 1

  28.05.2018 r. odbył się konkurs języka angielskiego w dwóch kategoriach: dla uczniów klas 4-6 SP oraz 7 SP – 3PG.

  Z radością informujemy, że zwycięzcami konkursu ANGLISTA ROKU w roku szkolnym 2017/2018, zostali:

  Kategorii: klasy 4-6 SP

  1. Klaudia Kędziora 5b
  2. Amelia Kubiak 5b
  3. Mateusz Krawiec 6b

  Kategorii: klasy 7 SP – 3PG

  1. Dominik Sołtysiak 7a
  2. Gabriela Majsner 7a
  3. Zuzanna Owczarek IIIB

  Za przebieg i organizację konkursu odpowiadały p. Patrycja Stajkowska, Agnieszka Gaertner i Anna Wołek.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Debata oksfordzka

   

  W dniu 6 czerwca odbyła się w naszej szkole Debata Oksfordzka na temat: "Życie ludzkie jest najwyższą wartością".  Dwa zespoły prowadziły ze sobą spór w formie dyskusji, prezentowania argumentów, wypowiadania się i słownego pokonywania przeciwnika, który przedstawia  stanowisko przeciwne. Debata w takiej formie jest nie tylko atrakcyjna w odbiorze, ale również uczy dyscypliny wypowiedzi i zwięzłości prezentowania argumentów.

  W debacie brali udział: Marszałek - Remigiusz Jeż kl. III C, Sekretarz - Julia Szymańska kl.IIIA, czterech mówców ze strony Propozycji: Amelia Draga kl. III B, Weronika Kubiak kl.III B, Wiktoria Rakowska kl.III A, Natalia Wośko kl.III B oraz czterech mówców ze strony Opozycji: Wiktoria Olender kl.III B, Zuzanna Owczark kl.III B, Katarzyna Długosz kl.III A, Hubert Anuszkiewicz kl.III C oraz Wiktoria Judt mówca rezerowy i autorka zdjęć.

  Galeria...

                                                                                                     Barbara Kubaś i Monika Maksimczyk

 • Podsumowanie konkursów przedmiotowych

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych

  Podczas podsumowania konkursów przedmiotowych zorganizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dnia 4.06.2018 r. w Gorzowie Wlkp. dowiedzieliśmy się, że w tym roku przystąpiło do konkursów 10112 uczniów szkół podstawowych, z których 88 uzyskało tytuł laureata.

  W tym gronie znalazła się nasza uczennica - Anastazja Malajka z kl. 7 b - laureatka konkursu z języka plskiego, przygotowywana przez Panią Agnieszkę Weimann. Utalentowanej młodej znawczyni języka polskiego i jej opiekunce serdecznie gratulujemy:)

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 1

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 2

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 3

  Podsumowanie konkursów przedmiotowych - Obrazek 4

  Tekst i zdjecia - Agnieszka Weimann.

 • „Wesoły Świat Jana Brzechwy”

  „Wesoły Świat Jana Brzechwy”

  Kaczka Dziwaczka, Leń, Skarżypyta, Samochwała, żabki, papużki, muchomorki, słonie dwa i żuk z biedronką, całe ZOO gościło ostatnio na deskach naszej babimojskiej sceny. Wszyscy świetnie się bawili, śpiewali i  z nami tańczyli.

  Nasi najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak można bawić się wierszami.

  Z okazji Dnia Dziecka przedstawienie przygotował Klub Europejski i koło teatralne przy Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem pani Jolanty Reimann.

  Galeria...

 • "W krainie baśni braci Grimm"

  "W krainie baśni braci Grimm"
   
  W roku szkolnym 2017/18 w ramach projektu edukacyjnego odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "W krainie baśni braci Grimm" dla klas IV szkoły podstawowej, organizowany przed II klasy gimnazjum. W etapie czytelniczym wygrała klasa IVb, natomiast w etapie plastycznym miejsca na podium zajęli: pierwsze - IVb, drugie - IVa oraz trzecie IVc. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie.
   
  Organizatorzy konkursu:                                                       Opiekunem konkursu była Pani Aleksandra Michalska.
  Amelia Melnik
  Wiktoria Lehmann
  Julia Hylak
  Kaja Kosicka
  Paulina Fabiś
  Dominik Henc
  Kacper Wójcik
   
 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii

  29 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem tematem przewodnim lekcji była „Podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Uczniowie  mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały stroje oraz uzbrojenie. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli spróbować swoich sił walcząc mieczami. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny.
  Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były denary Bolesława Chrobrego. Na zakończenie lekcji każdy z uczniów mógł podejść i dotknąć eksponatów przywiezionych przez prowadzących. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.

  Galeria...

 • Wycieczka klas III SP do Biskupina

  Wycieczka klas III SP do Biskupina

           Rankiem 29.05.2018 r. ze swoimi wychowawczyniami wyruszyliśmy  na wycieczkę do Biskupina. Wiedzieliśmy, że czekają na nas różne atrakcje. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruiny zamku Diabła Weneckiego w Wenecji. Następnie przejechaliśmy kolejką wąskotorową  z Gąsawy do Biskupina. Tam zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne oraz osadę biskupińską.  Odbyły się również warsztaty łucznictwa historycznego, podczas których  mogliśmy spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Po smacznym obiedzie pojechaliśmy do Rodzinnego Parku Rozrywki „Zaurolandia”  w Rogowie, a następnie byliśmy w  pierwszej stolicy Polski – w Gnieźnie, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską. Bogaci w wiedzę oraz nowe doświadczenia   i wspaniałe pamiątki wróciliśmy szczęśliwie z tej niesamowitej podróży   w czasie.  Galeria...

                                                                                   Tekst i zdjęcia – B. Mikołajczak

 • Udział naszych uczniów w obradach VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego

  Udział naszych uczniów w obradach VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego

  28 maja 2018 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w obradach VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Do Sejmiku zostały zakwalifikowane 33 szkoły  z całego województwa. Patronat nad Sejmikiem objęli Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz. Zadaniem Zuzanny Szczeszek, jako reporterki, było przedstawienie relacji z obrad Sejmiku. Jej kolega klasowy, Oskar Stroiński reprezentował szkołę jako radny. Oskar został wybrany przez uczniów klas szóstych i siódmych w wyborach, które odbyły się w naszej szkole na początku maja. W tym roku mottem obrad były słowa Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie”. Młodzi radni zastanawiali się nad  obowiązkami
  i  postawami, jakimi powinien charakteryzować się współczesny patriota. Miło nam również poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie za życzenia złożone z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci.

  Galeria...

  Tekst i zdjęcia -EWa Muńko.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć