• Zmiana planu lekcji

  Nowy plan lekcji jest dostępny w librusie. Na stronie nowy plan zamieścimy po feriach.

 • JĘZYKI OBCE NIE SĄ JUŻ NAM TAK OBCE

  KONKURSY, PROJEKCJE FILMOWE I DEGUSTACJE DAŃ TO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELI JĘZYKOWCÓW NA „DNI JĘZYKÓW OBCYCH”, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W DNIACH 1-6 LUTEGO W NASZEJ SZKOLE.

  ”Dni języków obcych” rozpoczęły się  konkursem matematycznym w języku niemieckim pod opieką Aleksandry Michalskiej, gdzie I miejsce zdobyły klasy 7a i IIC, a drugie III A. Czwartkowe popołudnie uatrakcyjniły uczniom projekcje filmów obcojęzycznych pod opieką pań Anny Wołek, Jolanty Reimann oraz Aleksandry Michalskiej.  Dzieci i młodzież miała możliwość podziwiania znanych sobie dzieł kinematografii w oryginalnych językach.

  Piątkowe atrakcje rozpoczął „Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych” dla klas 1-3 szkoły podstawowej, przygotowany przez Patrycję Stajkowską. Dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytania krajoznawcze. W konkursie nagrodami były zabawki za każdą prawidłową odpowiedź.

   „Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych” dla klas 7, II i III gimnazjalnych  przeprowadzony został w piątek przez panie Annę Wołek oraz Aleksandrę Michalską. W obu  konkursach najwyższe miejsce  zajęła klasa IIB. Drugie miejsce przypadło klasom IIIB i IIIC.

  Poniedziałkowe zmagania uczniów można było obserwować w „Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych” przygotowanym przez Patrycję Stajkowską. Tu rywalizowały drużyny z klas 4-6 SP. Zwyciężyli uczniowie 6b, miejsce drugie zajęli zawodnicy z 5b, miejsce trzecie zajęła drużyna 5a.

  Kolejnymi  konkursami w tym dniu było literowanie w języku angielskim przygotowane przez Agnieszkę Gaertner. Zawody podzielono na grupy wiekowe. W pierwszej konkurencji rywalizowały drużyny klas 3 i 4 SP oraz 5 i 6 SP.

  To nie koniec konkurencji międzyklasowych  tego dnia. Klasy młodsze i starsze rywalizowały w swoich grupach wiekowych w „Konkursie liczenia w języku angielskim”. W grupie młodszej, którą oceniała Patrycja Stajkowska,  najlepiej wypadły klasy piąte i  szóste. W drugiej kategorii rywalizowały klasy 7 SP i klasy gimnazjalne. Dla nich zawody liczenia prowadziła Agnieszka Gaertner. Najlepsze były klasy: IIA, IIIB  i 7a.

  W poniedziałek i we wtorek można było podziwiać oryginalne stoiska krajów niemiecko- i anglojęzycznych, na których zaprezentowane były: geografia, kultura, sławni ludzie, ciekawostki  oraz kuchnia wybranych krajów. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście degustacja dań charakterystycznych dla każdego z krajów. Uczniowie każdej klasy mieli również za zadanie przygotować prezentację multimedialną dotyczącą sławnych osób z wylosowanego kraju.

  W tym roku po raz pierwszy nauczyciele języka angielskiego zorganizowali „Konkurs na projekt dotyczący historii i kultury  polskiej” skierowany dla klas 4 i 5. Dzieci przygotowywały informacje o geografii  Polski, najważniejszych wydarzeniach historycznych, obyczajach naszego kraju, sławnych ludziach oraz zestawienie – Polska w liczbach.

  W tych samych dniach funkcjonowała również kawiarenka pod opieką pani Jolanty Reimann. Uczniowie klas 4 i 5, biorący też udział w zmaganiach kulinarnych, właśnie tam prezentowali przygotowane przez siebie tradycyjne dania polskie.

  Ostatni ze zorganizowanych konkursów dotyczył wykonania piosenki obcojęzycznej. We wtorek swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Dla najmłodszych też nie było końca atrakcji.

   Pod opieką pani Jolanty Reimann działał w ten dzień Kącik Lingwisty. Atrakcjami tego miejsca było malowanie twarzy i wykonywanie rysunków, dotyczących symboli różnych krajów. Pani Jolanta zadbała też o skecze, które w języku niemieckim wykonywali nasi gimnazjaliści.

  Wszystkie klasy, począwszy od klas czwartych, zdobywały punkty wliczane do klasyfikacji ogólnej.

  W klasyfikacji generalnej klas 5 - 6 SP zajęła klasa 5b (wygrywając tym samym wspólną zabawę w kręgielni), miejsce drugie klasa 5a, a miejsce trzecie klasa 4b. Wśród klas 6-7 SP oraz oddziałów gimnazjalnych miejsce pierwsze zajęła klasa 7a (nagroda – wyjście do kręgielni), miejsce drugie klasa IIIC, a  miejsce trzecie klasa IIIB.

  Duży wkład w zapewnienie przyjemnej oprawy „Dni języków obcych” mieli rodzice naszych uczniów. W dużej mierze dzięki nim uczniowie mogli skosztować typowych dań różnych krajów oraz otrzymać wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

  GALERIA

  Organizatorzy:

  Nauczyciele języków obcych

 • 13.02.2018

  Nowy dział na naszej stronie "NASZE TALENTY" będzie prezentował ucznów, którzy mają różnorodne talenty i pasję. Zaczynamy od Liwii Nędziak - uczennicy gimnazjalnej klasy II A Szkoły Podstawowej w Babimoście.

 • Prezentacje w ramach "Dni Języków Obcych"

  Słynni naukowcy z krajów anglo- i niemieckojęzycznych - wybrane prezentacje uczniów kl. III C i VII a.

 • Bezpieczne ferie:)

  Rozpoczynamy ferie zimowe. Jest to czas  odpoczynku, zabawy i realizacji zainteresowań, na które w okresie nauki. często brakuje Wam czasu. Pamiętajcie jednak o zasadach bezpieczeństwa, aby z ferii przywieźć jedynie miłe wspomnienia!

  • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych; 
  • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami; 
  • Nie doczepiajmy sanek do samochodu; 
  • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby; 
  • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
  • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
  • Bądźmy widoczni na drodze.
  • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
  • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
  • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.

  Radosnych ferii!

 • Ferie w szkole

 • Dzień Zakochanych

  Dzień Zakochanych - Obrazek 1

   

  Tradycją w naszej szkole stało się to, że obchodzimy święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. W tym roku 14 lutego wypada akurat w trakcie ferii zimowych, dlatego już dzisiaj zapanowała miłosna atmosfera. Z tej okazji do każdej klasy zawitały amorki z pocztą walentynkową. Miały one dużo pracy, gdyż wysłaliście w tym roku dużo serdecznych życzeń.

   

  Wszystkiego dobrego nie tylko w Dniu Świętego Walentego !!!

                                                                                Samorząd Uczniowski

   

   

   

  Dzień Zakochanych - Obrazek 2

   

  Dzień Zakochanych - Obrazek 3

   

  Dzień Zakochanych - Obrazek 4

 • Bal karnawałowy klas 1-3 SP

  Tradycyjna zabawa karnawałowa najmłodszych uczniów organizowana jest przez samorząd uczniowski w ostatnim dniu przed feriami zimowymi. Zapraszamy do GALERII.

 • Wybory MISS I MISTERA „GIMBAZY” 2018

  Wybory MISS I MISTERA „GIMBAZY” 2018 - Obrazek 1

   

  Samorząd uczniowski zorganizował wybory MISS I MISTERA „GIMBAZY” 2018. Kadydatami byli uczniowie i uczennice wyłonieni w wyborach klasowych. 8 lutego odbyło się finałowe głosowenie. Miło nam poinformować, że MISS została Gabriela Rajska z klasy 3A, natomiast MISTEREM Nikodem Karman z klasy 2B. Gratulujemy zwycięzcom!

   

  Wybory MISS I MISTERA „GIMBAZY” 2018 - Obrazek 2

   

  Samorząd

 • Projekt gimnazjalny " Kuchnia - polsko-angielska"

  5 lutego 2018 r. miałyśmy okazję zaprezentować projekt gimnazjalny pt. Kuchnia polsko- angielska. Tworzymy książkę kucharską. Do degustacji przygotowałyśmy po 3 dania z każdego kraju – Polski i Anglii. Polskę reprezentowały pierogi, biszkopt z truskawkami oraz sernik, natomiast z Anglii pojawiły się takie potrawy jak: Apple pie, Cornish pasty, Yorkshire pudding. Dla dzieci były przygotowane krzyżówki, gry typu memory i pytania quizowe. Pod koniec zabawy dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w zajęciach. Pomyślałyśmy także o młodzieży, szykując dla nich ulotki z przepisami i książkę kucharską. Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Cały projekt przygotowały uczennice z klasy 2B: Andżelika Piwecka, Weronika Fabiś i Aleksandra Brzostek. Zapraszamy do GALERII.

  Tekst: Andżelika Piwecka

 • Policjanci rozmawiali o cyberprzemocy z młodzieżą gimnazjalną

  W dniu 8.02.2018 r. nasi dzielnicowi, aby zapobiegać niepożądanym sytuacjom przekazali uczestnikom spotkania informacje dotyczące cyberprzemocy. Policjanci omówili również oszustwa, które są dokonywane za pośrednictwem sieci internetowej oraz formy i możliwości zabezpieczenia się przed takimi zdarzeniami. Podczas spotkania zwrócili także uwagę na regulacje prawne dotyczące przestępstw i wykroczeń popełnianych przez Internet oraz telefony komórkowe.

  Dzisiejsza pogadanka miała również na celu wskazywać młodzieży, jakie zagrożenie niesie ze sobą eksperymentowanie z dopalaczami i innymi narkotykami oraz uświadomienie młodzieży konsekwencji, jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia.

  Policjanci rozmawiali o cyberprzemocy z młodzieżą gimnazjalną - Obrazek 1

   


   

 • "Śpiąca Królewna"

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli 7.02.3018 r. przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna" przygotowanie przez krakowski teatr "Art.-Re". Podczas spektaklu dzieci wspólnie przeżywały losy księżniczki Aurory, tańczyły z wróżką, a przede wszystkim zobaczyły, że dobro, miłość i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło. Dziękujemy aktorom za piękne przedstawienie:)

  "Śpiąca Królewna" - Obrazek 1

  "Śpiąca Królewna" - Obrazek 2

  "Śpiąca Królewna" - Obrazek 3

 • Kanapki klasy 4 b

  Godzina wychowawcza w klasie 4 b poświęcona została na skomponowanie smacznych i zdrowych kanapek. Przygotowanie  pysznego śniadania było też dobrą zabawą.

  Kanapki klasy 4 b - Obrazek 1

 • Jak nie zarazić się WSZAWICĄ

  Jak nie zarazić się WSZAWICĄ - Obrazek 1

 • Kolejny finalista

   Cezary Kaczmarek z kl. III C gimnazjum awansował do finału wojewódzkiego konkursu z historii. Ucznia przygotowuje p. Ewa Muńko. Serdecznie gratulujemy:)

 • Finalistka konkursu przedmiotowego

  Z radością informujemy, że Amelia Draga awansowała do finału wojewódzkiego konkursu z geografii. Uczennicę przygotowuje p. Monika Maksimczyk. Gratulujemy:)

   

 • DNI JĘZYKÓW OBCYCH

  Od 1 do 6 lutego 2018 r. w naszej szkole odbędą się DNI JĘZYKÓW OBCYCH. W ramach ich trwania przeprowadzone zostaną liczne konkursy oraz prezentowane będą stoiska przedstawiające  kraje anglo- i niemieckojęzyczne przygotowane przez klasy 6-7 SP oraz klasy II-III PG. Uczniowie klas 4 i 5 SP  zaprezentują swoje projekty o kulturze i historii Polski.

  Konkursy (do których klasy typują 3 osoby) oraz terminy ich odbywania się:

  1.Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych – klasy 7 SP oraz klasy II-III PG (2 lutego)

  2. Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych – klasy 4-6 SP (5 lutego)

  3. Konkurs piosenki obcojęzycznej – klasy 1-7 SP oraz klasy II-III PG

  (6 lutego)

  4. Konkurs literowania w języku angielskim – klasy 4-6 SP (5 lutego)

  5. Konkurs liczenia w języku angielskim - klasy 3-7 SP oraz klasy II-III PG (5 lutego)

  6. Konkurs liczenia w języku niemieckim - klasy 7 SP oraz klasy II-III PG (1 lutego)

  Oprócz tego każda klasa przygotowuje prezentacje multimedialną nt. „Sławni ludzie –naukowcy”, przedstawiając jedną osobę z wylosowanego kraju anglo - lub niemieckojęzycznego (do 2 lutego).

  W ramach DNI JĘZYKÓW OBCYCH odbędzie się również wieczór filmowy, będzie działała Kawiarenka Lingwistyczna, a najmłodsi uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość wzięcia udziału w quizie językowym, jak i warsztatach rysunkowych. Atrakcją dla nich będzie też malowanie twarzy.

  Stoiska będą prezentowane w poniedziałek i wtorek (5-6 lutego):

  w poniedziałek  - kultura, historia, geografia, muzyka, sławni ludzie;

  we wtorek - kultura, historia, geografia, muzyka, sławni ludzie oraz  kuchnia danego kraju.

  Poniżej lista klas i wylosowane przez nich kraje:

  6a – Australia

  6b – Walia

  7a – Austria

  7b – Stany Zjednoczone

  2A – Szkocja

  2B – Szwajcaria

  2C – Irlandia

  3A – Anglia

  3B – Kanada

  3C – Niemcy

  Życzymy udanej zabawy!

  Organizatorzy - nauczyciele języków obcych.

  Tekst: P. Stajkowska

 • Rocznica Wyzwolenia Babimostu

  Z okazji rocznicy Wyzwolenia Babimostu uczniowie klas trzecich SP pod kierunkiem p. Aliny Kozubal, p. Bernardety Mikołajczak, p. Małgorzaty Piechaczek oraz muzyka p. Andrzeja Gaertnera przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. "Babimost - nasze miasto". Jaś Wędrowniczek był przewodnikiem po Babimoście, pokazał nam ciekawe miejsca i zachchęcał do zwiedzania. Jednocześnie można było wrócić do historii i dowiedzieć się skąd wzięła się nazwa Babimost.

 • Spotkanie z policjantami

  W dniu 23 stycznia 2018 r. uczniowie klas 7a i 7b Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami -  sierżant Darią Puchalską oraz starszym sierżantem Piotrem Czubą na temat: "Odpowiedzialność prawna nieletnich".

  W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami z zakresu czynów zabronionych oraz przejawów demoralizacji, a także z problematyką postępowania z nieletnimi, naruszającymi normy prawne i możliwymi do zastosowania środkami wychowawczymi.  Omówione zostały też zagrożenia występujące w środowisku nieletnich oraz poruszono kwestię odpowiedzialności prawnej nieletniego w sytuacji popełnienia czynu niezgodnego z prawem.

  Spotkanie z policjantami - Obrazek 1

  Spotkanie z policjantami - Obrazek 2

  Tekst i zdjęcia - Barbara Kubaś.

 • Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu - Obrazek 1

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć