• Laureatka konkursu języka polskiego

  Z radością informujemy, że uczennica kl. 7 b, Anastazja Malajka, została laureatką konkursu przedmiotowego  języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką Anastazji jest Pani Agnieszka Weimann. Serdecznie im gratulujemy!

   

 • Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018

  Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy  unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
  Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp. 

   

          Tydzień później, w pierwszy weekend majowy, juniorzy młodsi ( U-16) zmagali się w finałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Łochowie za Warszawą. I tutaj podobnie, jak starsi koledzy z klubu, po rozegraniu kilkunastu pojedynków eliminacyjnych,ćwierćfinałowych i połfinałowych babimojscy unihokeiści stoczyli pięć pojedynków, zdobywając  srebrny medal MP. Ogromne gratulacje dla naszych zawodników, ich rodziców, sponsorów i trenerów!

  Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018 - Obrazek 1

  Nikodem Gawroński - najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

  Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018 - Obrazek 2

  Juniorzy młodsi Fenomena - srebrni medaliści Mistrzostw Polski w Łochowie.

  Zdjęcie na górze strony: juniorzy starsi Fenomena - brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Gorzowie.

  Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

   

 • Wyniki konkursu "Matematyczny Kangur"

 • "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

  25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Michał Woźniak, Zuzanna Owczarek, Amelia Draga i Cezary Makarowicz wzięli udział w  II KONKURSIE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO. Konkurs odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

  Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Na początku zarówno uczniowie jak i zgromadzeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski,  przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców Liceum  oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego skutecznym metodom nauki języka angielskiego, przeprowadzonego przez dr Beatę Kouhan.

  Uczniowie rywalizowali z drużynami z Gimnazjum w Pomorsku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach oraz Szkoły Podstawowej w Kargowej. Wszystkie zespoły odpowiadały na pytania z zakresu filmu, sportu, kultury i sztuki oraz gramatyki języka angielskiego. Nasi zdolni poligloci okazali się bezkonkurencyjni i wygrali konkurs!  Laureaci otrzymali zwycięski puchar oraz tytuł "Mistrza Języka Angielskiego".  Wszyscy uczestnicy zmagań   finałowych  zostali uhonorowani nagrodami rzeczowym oraz dyplomami uczestnictwa.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 1

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 2

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 3

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 4

   "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO" - Obrazek 5

   

 • Podziękowanie za ofiarność naszych uczniów

  Podziękowanie za ofiarność naszych uczniów - Obrazek 1

 • Nasz talent - Natalia Wośko

  Nasz talent - Natalia Wośko - Obrazek 1
   
  Mam na imię Natalia,  16 lat i chodzę do gimnazjalnej klasy III B. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam już prawie 9 lat temu, w pierwszej klasie szkoły podstawowej. I nie żałuję. Wręcz przeciwnie! Śpiew jest czymś, co kocham. Według mnie, to również pewien lek na stres, ale przede wszystkim wspaniała zabawa:)!

  Natalia Wośko - Cudownych rodziców mam.wma
  Nagrania dokonano w GOK w Babimoście pod kierunkiem p. Marcina Szczechowiaka.
 • Pierwszoklasiści bawili się w teatr

  Nasi najmłodsi uczniowie zdobywali wiedzę na temat teatru. Prezentowali też różne scenki z wykorzystaniem pomysłowych kostiumów i rekwizytów. Zapraszamy do GALERII.

   

 • Dekoracje stołów w wykonaniu uczniów klas II PG

 • "Jak zdrowo żyć?"

  "Jak zdrowo żyć?" pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły promowali zasady zdrowego stylu życia i podejmowali działania z zakresu edukacji zdrowotnej. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne prowadzone były zarówno w ramach zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.

  Jednym z takich zadań były prace plastyczne wykonane przez uczniów, które zdobią ściany naszej szkoły, jak również wystawa prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Babimoście.

  oihjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  "Jak zdrowo żyć?" - Obrazek 1

  "Jak zdrowo żyć?" - Obrazek 2

  "Jak zdrowo żyć?" - Obrazek 3

  "Jak zdrowo żyć?" - Obrazek 4

   

 • Programujemy z Robotem „Photonem” na zajęciach komputerowych.

  Photon to robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu poznać  kierunki, kolory, reakcje na bodźce z otoczenia. Przy tej okazji dzieci uczą się jak działają technologie oraz stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania.
   

  Robot stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego. 

  Wykorzystanie Photona pozwala na kreowanie sytuacji systematycznie wspierających mechanizmy uczenia się, wyzwala radość i budzi ciekawość poznawczą.

  ZDJĘCIA

 • Projekt edukacyjny uczniów kl. II PG

 • Konkurs fotograficzny "Mój zdrowy tydzień"

 • Nasi uczniowie w finałach konkursu recytatorskiego

  Amelia Kubiak z kl. 5 b i Hubert Anuszkiewicz z klasy III C wystąpili w finałach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finały  odbyły się: 25.04 w Żaganiu (dla grupy klas 4-6) i 27.04.2018 r. w Międzyrzeczu (dla grupy klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum). Konkurencja była bardzo duża, gdyż w przesłuchaniach wzięło udział odpowiednio po 50 i 40 najlepszych recytetatorów w województwie. Nasi przedstawiciele zaprezentowali swoje teksty bardzo udanie, wzięli też udział w warsztatach teatralnych. Gratulujemy bardzo dobrych występów!

  Zdjęcie - rcak.pl

 • Konstytucja 3 Maja

  Konstytucja 3 Maja.pdf

  W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście wzięli udział w konkursie plastycznym związanym ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Zadaniem konkursowym było wykonanie okolicznościowej pocztówki, gazetki lub zaprojektowanie znaczka. Wśród wykonanych różnymi technikami prac dominowały kolory: biel i czerwień. Komisja szkolna wyróżniła:
  Hannę Mleczak (I miejsce),
  Amelię Kubiak i Wiktora Graszę (II miejsce),

  Julię Ludowicz (III miejsce).

  W holu szkoły można obejrzeć najlepsze prace.
  Zapraszamy do galerii.

 • Sukces w konkursie plastycznym

  Uczeń klasy 6 b - Maciej Białoń zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Polska to moja ojczyzna". Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy. Na konkurs wpłynęło 800 prac. W grupie wiekowej klas IV-VI należało wykonać komiks o tematyce patriotycznej związanej ze Świętem Niepodległości.

  Nasz uczeń odebrał nagrodę 25.04.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Opiekunem konkursu plastycznego w naszej szkole była Pani Bożena Wołek.

  Sukces w konkursie plastycznym - Obrazek 1

  Sukces w konkursie plastycznym - Obrazek 2

  Sukces w konkursie plastycznym - Obrazek 3

 • "Czy znasz baśnie braci Grimm?" - konkurs

  Uczniowie klas gimnazjalnych mają zaszczyt zaprosić czwartoklasistów do udziału w konkursie literackim dotyczącym znajomości baśni braci Grimm.

  Wykaz ośmiu utworów objętych konkursem :

  - „Czerwony Kapturek’’

  - „Złota Gęś”

  - „Pani Zamieć”

  - „Gęsiareczka”

  - „Kopciuszek”

  - „Śnieżka”

  - „O wilku i siedmiu koźlątkach”

  - „Braciszek i siostrzyczka”

  W pierwszym etapie, który odbędzie wię 10.05.2018 r. na 3 lekcji wszyscy uczniowie klas czwartych będą rozwiązywać test wiedzowy. Laureaci przystępują do kolejnego etapu.

  Książki można wypożyczyć w bibliotece szkolnej (przekład Marcela Tarnowskiego). Szczegóły konkursu u Pani Aleksandry Michalskiej.

 • "Mały Mistrz Ortografii"

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoją znajomość ortografii podczas konkursu zorganizowanego 20.04.2018 r. Zwycięzcy z klas: 3a - Martyna Vogel, 3 b - Krzysztof Paciejewski i 3 c - Marcel Misiak reprezentowali naszą szkołę w Rejonowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się  24.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.
  W zmaganiach z trudną polską ortografią wzięło udział 32 uczniów klas trzecich z 6 szkół ze Świebodzina, Sulechowa, Brodów oraz reprezentanci naszej placówki. Uczniowie pisali bardzo trudne dyktando pt. „Nad jeziorem” oraz wykonywali zadania testowe sprawdzające poziom ich wiedzy ze znajomości zasad pisowni.

  Za uczestnictwo w konkursie nasi uczniowie otrzymali dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek.

  "Mały Mistrz Ortografii" - Obrazek 1

  Zdjęcie i informacje - http://zs3-sulechow.pl/.


   

 • Legendy na żywo

  Uczniowie klasy 4b podczas lekcji języka polskiego zaprezentowali legendy związane z regionem, w którym mieszkają. Wszystkie wystąpienia z dużym zainteresowaniem i uwagą zostały wysłuchane i obejrzane przez koleżanki i kolegów z klasy.

  Odegranie legend przez uczniów, zamiast żmudnego czytania, okazało się doskonałą zachetą do poznawania historii i tradycji Babimostu. ZDJĘCIA

 • Fotorelacja z egzaminu gimnazjalnego

 • Konkurs na prezentację multimedialną

  Irena Sendlerowa - bohaterka, która w czasie II Wojny Światowej uratowała tysiące żydowskich dzieci - była tematem prezentacji multimedialnych przygotowywanych przez uczniów klas 6 i 7 w ramach zajęć informatycznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Kurowską-Hoły.  Postać, której rok obecnie obchodzimy, okazała się mało znana wśród młodzieży, ale dzięki realizacji zadania działalność I. Sendlerowej została przybliżona.

  Najciekawsze prace wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Jury konkursowe dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie ciekawych prezentacji.Autorami najbardziej kreatywnych pomysłów są:

  1. Julia Urbanowicz - kl. 7b (film)

  2. Bogusława Kaźmierczak - kl. 7a

  3. Oskar Stroiński - kl. 7b

  Wyróżnienia: Anastazja Malajka, Dominik Sołtysiak, Izabela Zmuda.Gratulujemy!

  Boguslawa Kazmierczak.pdf

  Dominik Soltysiak.pdf

  Iza Zmuda.pdf

  Oskar Stroinski.pdf

  Anastazja Malajka.pdf

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć