• Rusza III edycja Akcji „Kup Pan szczotkę!”

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy –  aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

Co zbieramy? Co zbieramy?

Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak Wasze dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą nasi wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wyślemy do Afryki pocztą drogą morską.

Nasza szkoła drugi raz przyłącza się do akcji. W poprzednim roku szkolnym  wykazaliście się ogromną ofiarnością, na którą liczymy i tym razem!

Szczotki i pasty zbieramy do 6 października w sali 38 lub u wychowawców.

• 15.09.2017

Moduł Sport i rekreacja został zmodyfikowany

• Masz ciekawe zdjęcia z wakacji? Zgłoś je na konkurs:)

Towarzystwo Miłośników Ziemi Babimojskiej przypomina o konkursie fotograficznym pt. „Jak spędzam wolny czas na Babimojszczyźnie”. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży z Gminy Babimost.
    Czekamy na Wasze prace do 30.09.2017 r. Szczegóły w regulaminie.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w gronie przyjaciół, korzystając z możliwości jakie oferuje nasz region.

Nagrodą w konkursie dla trzech autorów najlepszych prac będą warsztaty fotograficzne w fotografem Lechem Kozubalem.
    Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną zaprezentowane na wystawie oraz na stronie internetowej TMZB.

Regulamin_konkursu.pdf

ZGODA_RODZICOW.pdf

• Ślubowanie pierwszoklasistów - film i zdjęcia

Zdjęcia - Marzena Zuza-Sołtysiak

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Galeria

I oto dzisiaj 4 września o godzinie 8.45 zabrzmiał pierwszy dzwonek, dając sygnał, że rozpoczął się nowy rok szkolny. Nowy rok w nowej szkole – Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Babimoście. Serdecznie przywitani zostali wszyscy uczniowie, licznie przybyli na inaugurację roku rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Do społeczności szkolnej przycięci zostali najmłodsi – 41 pierwszoklasistów, którzy po złożeniu uroczystego ślubowania, tradycyjnie przez panią dyrektor zostali pasowani na uczniów. Po apelu w klasach czekały na nich liczne niespodzianki i słodkości przygotowane przez rodziców i wychowawczynie – panią Sabinę Kędziorę i panią Elżbietę Zdunek.

W pozostałych klasach szkoły podstawowej uczyć się będzie 215 uczniów, a w oddziałach gimnazjalnych – 107 uczniów.

Wszyscy uczniowie korzystać będą z nieodpłatnie udostępnianych przez bibliotekę szkolną podręczników i materiałów ćwiczeniowych. Ponadto w klasach pierwszych, czwartych i siódmych wdrażana będzie nowa podstawa programowa. Uczniowie klas 2-7 szkoły podstawowej do końca roku kalendarzowego, czyli do ferii świątecznych będą brać udział w zajęciach projektowych Gdy po lekcjach eksperymentujesz, swoją przyszłość w mig zbudujesz. W ramach tego projektu podczas wakacji szkoła nasza doposażona została w pomoce dydaktyczne do matematyki i przedmiotów przyrodniczych za kwotę blisko 20.000 zł oraz nowoczesny sprzęt wspomagający proces dydaktyczny w postaci laptopa, tablicy interaktywnej oraz kamery cyfrowej do pracowni przyrodniczo-biologicznej za kwotę prawie 10.000 zł.

Pani dyrektor przypomniała też wszystkim uczniom o zasadach obowiązujących w szkole odnośnie wyglądu i ubioru uczniów, dając im dwa tygodnie na dostosowanie się do przyjętych zapisów w statucie szkoły. Następnie życzyła wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był pasjonującą przygodą odkrywania świata, rozwijania swoich talentów i pasji, a nauczycielom i rodzicom wielu powodów do dumy i satysfakcji.

• Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu w roku szkolnym 2016/2017