READ ON

Podsumowanie projektu czytelniczego READ ON z języka angielskiego

w Szkole Podstawowej w Babimoście oraz pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „This is you must-read”

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w realizowanym w roku szkolnym 2016/2017 ogólnopolskim projekcie czytelniczym READ ON. Jego organizatorem był Oxford University Press Polska Sp. z o.o.

Projekt był skierowany do dzieci w wieku 10-13 lat uczących się języka angielskiego w klasach 4-6. Jego główna idea to zachęcenie młodych ludzi do czytania poprzez dobór lektur o ciekawej tematyce oraz ich dostosowanie do indywidualnych możliwości czytelnika. Uczestnicy konkursu otrzymali do dyspozycji zestaw 70 książek w języku angielskim, które w miarę swoich możliwości i znajomości języka czytali.

Dzieci były zachęcane do przeczytania w ciągu roku szkolnego jak największej liczby książek i dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na ich temat, wykonując różnorodne zadania i projekty. Najlepsze z prac  można było obejrzeć w formie okazałej wystawy. Materiał zdjęciowy z wystawy został zgłoszony przez p. Patrycję Stajkowską do biura konkursu „This is you must-read”.

Wśród nich znalazły się rysunki uczniów z klasy 5b, która  wykonała pracę konkursową – ilustracje do książki Paula Shiptona „Can you see lions?” Praca ta okazała się najlepszą w ogólnopolskim konkursie organizowanym przed wydawnictwo Oxford University Press w kategorii „Wystawa ilustracji do książki”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami z kolekcji Oxford Graded Readers, gogle VR oraz workami na zajęcia sportowe. Dodatkowo w naszej szkole odbędzie się przedstawienie w wykonaniu aktorów – the Bear Educational Theatre.

13 czerwca 2017 r. uczniowie klas 4-6 SP mieli okazję uczestniczyć w uroczystości podsumowującej całoroczną pracę kolegów i koleżanek z trzech  klas: 5a, 5b i 6a, którzy swój czas wolny poświęcali na poszerzanie kompetencji językowych – a najprościej – oddawali się angielskojęzycznej lekturze.

W trakcie uroczystości uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie. Dwie grupy uczniów wystawiły na deskach naszej sali gimnastycznej  scenki z wybranych książek.

Spotkanie zostało uwieńczone rozdaniem dyplomów uczestnictwa w projekcje. Najlepszymi czytelnikami w poszczególnych klasach zostali: Kacper Żołądkiewicz (5b) – 36 przeczytanych książek, Maria Krajewska (5a) – 16 książek, Alicja Kolendowicz (6a) – 12 książek.