• Mamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „This is your must-read”

Klasa 5b zajęła I MIEJSCE w kategorii WYSTAWA ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI za pracę na podstawie książki „Can You See Lions?”

Nagrodą dla uczniów jest przedstawienie dla szkoły w wykonaniu aktorów  - the Bear Educational Theatre, a dla każdego autora zwycięskiej pracy konkursowej książeczki z kolekcji Oxford Graded Readers, gogle VR oraz worki na zajęcia sportowe.

Wszystkim uczniom  serdecznie gratulujemy i wyrażamy uznanie za osiągnięcie tego sukcesu.

Read-on-Babimost.pdf

02.08.2017 18:51 | więcej »
  • Podsumowanie projektu czytelniczego READ ON z języka angielskiego

w Szkole Podstawowej w Babimoście oraz pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „This is you must-read”

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w realizowanym w roku szkolnym 2016/2017 ogólnopolskim projekcie czytelniczym READ ON. Jego organizatorem był Oxford University Press Polska Sp. z o.o.

Projekt był skierowany do dzieci w wieku 10-13 lat uczących się języka angielskiego w klasach 4-6. Jego główna idea to zachęcenie młodych ludzi do czytania poprzez dobór lektur o ciekawej tematyce oraz ich dostosowanie do indywidualnych możliwości czytelnika. Uczestnicy konkursu otrzymali do dyspozycji zestaw 70 książek w języku angielskim, które w miarę swoich możliwości i znajomości języka czytali.

Dzieci były zachęcane do przeczytania w ciągu roku szkolnego jak największej liczby książek i dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na ich temat, wykonując różnorodne zadania i projekty. Najlepsze z prac  można było obejrzeć w formie okazałej wystawy. Materiał zdjęciowy z wystawy został zgłoszony przez p. Patrycję Stajkowską do biura konkursu „This is you must-read”.

Wśród nich znalazły się rysunki uczniów z klasy 5b, która  wykonała pracę konkursową – ilustracje do książki Paula Shiptona „Can you see lions?” Praca ta okazała się najlepszą w ogólnopolskim konkursie organizowanym przed wydawnictwo Oxford University Press w kategorii „Wystawa ilustracji do książki”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami z kolekcji Oxford Graded Readers, gogle VR oraz workami na zajęcia sportowe. Dodatkowo w naszej szkole odbędzie się przedstawienie w wykonaniu aktorów – the Bear Educational Theatre.

13 czerwca 2017 r. uczniowie klas 4-6 SP mieli okazję uczestniczyć w uroczystości podsumowującej całoroczną pracę kolegów i koleżanek z trzech  klas: 5a, 5b i 6a, którzy swój czas wolny poświęcali na poszerzanie kompetencji językowych – a najprościej – oddawali się angielskojęzycznej lekturze.

W trakcie uroczystości uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie. Dwie grupy uczniów wystawiły na deskach naszej sali gimnastycznej  scenki z wybranych książek.

Spotkanie zostało uwieńczone rozdaniem dyplomów uczestnictwa w projekcje. Najlepszymi czytelnikami w poszczególnych klasach zostali: Kacper Żołądkiewicz (5b) – 36 przeczytanych książek, Maria Krajewska (5a) – 16 książek, Alicja Kolendowicz (6a) – 12 książek.

02.08.2017 14:42 | więcej »
  • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowano w naszej szkolne projekty czytelnicze, których podstawą były nowe książki. Nowości cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów i były bardzo inspirujące, o czym świadczą plakaty oraz prezentacje zamieszczone poniżej. Projekt „Poczta pantoflowa” powstał w klasie 4b  pod opieką p. K. Kurowiak. Opiekunką projektu klas szóstych „Wynalazki, które zmieniły świat” jest p. B. Wołek. Uczniowie kl. 2a SP pod kierunkiem p. A. Kozubal zrealizowali projekt pt. „Kochane kociaki”. Klasa 3a SP (wych. S. Kędziora)  poznawała tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia w Szwecji na podstawie książki pt. "Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren.
    02.08.2017 14:40 | więcej »