• Aktualności

          • Nasze dziewczęta jadą na Mistrzostwa Polski w Unihokeju!

            Od grudnia do kwietnia trwały eliminacje Uczniowskich Klubów Sportowych do Mistrzostw Polski w Unihokeju. W tym roku szkolnym dziewczęta z klas piątych i szóstych w kategorii młodziczek uzyskały awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Orzyszu na Mazurach w dniach 26-28 kwietnia . Unihokeistki z FENOMENA rozegrały łącznie cztery turnieje. W dwóch pierwszych wygrały wszystkie mecze, w trzecim i czwartym przegrały po jednym spotkaniu. Ten doskonały bilans sprawił, że nasze dziewczęta wywalczyły brązowy medal w finale Wielkopolskiej Ligi Unihokeja, co dało zawodniczkom bezpośredni awans do Mistrzostw Polski. Serdecznie gratulujemy młodym unihokeistkom z FENOMENA oraz ich trenerowi p. Markowi Przygockiemu, życząc samych zwycięskich pojedynków na turnieju finałowym MP w Orzyszu. Naszą szkołę na Mistrzostwach Polski będą reprezentować : Emilia Rakowska, Nadia Gierszewska, Maja Kubiak, Zuzanna Buda, Amelia Urbanowicz, Maja Krzanowska, Katarzyna Przybyła i Nikola Pyszkowska. Trzymamy kciuki !!!.

          • Konkurs pięknego czytania klas 4-6

            Uczniowie klas 4-6 dnia 22.04.2024 r. zaprezentowali fragmenty ulubionych książek podczas konkursu pięknego czytania. Poziom występów był bardzo wyrównany. Czytający swoimi występami przenosili nas w świat Ani z Zielonego Wzgórza, Mikołajka, Feliksa, Neta i NIki lub ciekawych baśni. Najbardziej podobały się interpretacje tekstów w wykonaniu:

            1. Nadii Korzeniewskiej;
            2. Zuzanny Ratajczak;

            3. Malwiny Malki.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych prezentacji:) Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          • Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

            19 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji przygotowywali żółte żonkile - będące symbolem akcji, którymi została przyozdobiona szkoła. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali też opowiadań nawiązujących do powstania lub obejrzeli animację, która opowiadała o powstaniu. Wszystkie materiały wykorzystane podczas zajęć zostały przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

          • IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

            19 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych z Babimostu, z Zespołu Edukacyjnego z Podmokli Małych oraz z Nowego Kramska.
            Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.
            W konkursie brało udział siedem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami połączonymi z widowiskowymi sukcesami:
            Miejsce 1.
            Uczniowie z klasy 7b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście
            Miejsce 2.
            Uczniowie z klasy 7a ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku
            Miejsce 3.
            Uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Babimoście
            Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły
            Podstawowej w Babimoście oraz Wydawnictwa Pearson, MacMillan i PWN oraz Klett.
            Puchar Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z klasy 7b
            – uczniom SP w Babimoście.
            Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże
            zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.
            IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka
            angielskiego i niemieckiego – pani Agnieszka Gaertner, pani Jolanta Reimann oraz pani
            Patrycja Stajkowska.
            Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

          • Nominacja do finału wojewódzkiego!

            Z radością informujemy, że uczennica klasy 7b, Paulina Kubiak podczas eliminacji powiatowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych - RECYTACJA otrzymała nominację do finału wojewódzkiego. Naszą szkołę na eliminacjach w Bojadłach pięknie reprezentowały również Anastazja Antończak (7a) i Maria Kremer (3a). Wszystkim recytatorkom gratulujemy udanych występów.

          • Premiera Anastazji Antończak w spektaklu „Wiktorek”

            Główne role w przedstawieniach bajkowych opanowała Anastazja do perfekcji. Lecz ostatnio, zmierzyła się także z rolą w sztuce dla odbiorców dorosłych i oczywiście znakomicie zdała ten egzamin.
            Anastazja zagrała w niej jedną z głównych postaci. Trudno było nie zauważyć wrażliwości emocjonalnej oraz dojrzałości artystycznej naszej uczennicy.
            Opowieść o Wiktorku, którego wujostwo za wszelką cenę chce ożenić i aranżuje spotkania z przyszłymi kandydatkami na żonę, jest historią pełną zabawnych i pełnych humoru sytuacji. Nasi bohaterowie rewelacyjnie odegrali niełatwe role, ukazując swoje talenty aktorskie oraz oddając wyśmienicie klimat czasu, w którym odbywa się akcja.
            Scenografia, kostiumy oraz wystrój sceny wzbogaciły całą sztukę, pozwalając przenieść się do innego świata XIX wieku. W zaprezentowanym spektaklu udział wzięli w większości dorośli mieszkańcy naszej gminy. Nasza wspaniała publ

          • Spotkanie z Romami

            Kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Polska Roma. Dzięki temu uczniowie klas 7a i 7b mieli możliwość zapoznania się z kulturą romską, m.in mogli usłyszeć muzykę, zobaczyć stroje oraz poznać historię Romów. Wszystko to zostało zaprezentowane w bardzo ciekawy sposób.

          • NIEBIESKI MARZEC

            Marzec to miesiąc wody – 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.

            Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, którą posiadamy a co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

            Na lekcjach rozmawialiśmy o tym do czego człowiek wykorzystuje wodę, ile litrów wody przeciętny ludzki mieszkaniec Ziemi potrzebuje na dobę, czym jest ślad wodny, ile potrzeba wody do wyprodukowania jednego kilograma np. mięsa z kurczaka, jednego t-shirtu czy jeansów, dlaczego ludzie zużywają tak dużo wody, skąd się bierze woda i dlaczego zaczyna jej brakować.

          • Sprzątamy świat!

            W dniu 10 kwietnia 2024 r. klasy 4a, 4b oraz 7b wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę do Rezerwatu Laski w celu wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie świata”. Koordynatorem akcji był edukator nadleśnictwa z Nadleśnictwa Babimost pan Stanisław Skrzetuski, który wyruszył z nami, otrzymaliśmy worki na śmieci oraz uzbrojeni w gumowe rękawice sprzątaliśmy trasę w kierunku Rezerwatu Laski. Pan Stanisław nad wszystkim czuwał, spacer z nim to lekcja poszanowania środowiska oraz promowanie czystego otoczenia. Po zakończeniu sprzątania, wspólnie piekliśmy kiełbaski, słuchaliśmy sygnałów łowieckich oraz w drodze powrotnej ciekawostek dotyczących roślinności tam rosnącej, największe zainteresowanie wzbudziły zawilce, fiołki, jaskry oraz czosnaczek, którego podobno można dodawać do sałatek. Otrzymaliśmy również drobne upominki.
            Dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji.

          • „W Krainie Pani Muzyki”

            „W Krainie Pani Muzyki” to cykl koncertów Lubuskiego Biura Koncertowego, w którym uczestniczą uczniowie klas I-IV. 5.04.24 muzycy przedstawili „Baśń o dwunastu miesiącach”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali jak za pomocą muzyki można przedstawić historię dziewczynki, której pomagały kolejne miesiące.

          • Brązowy luty – miesiąc Ziemi. 7 filmów naszych uczniów!

            BRĄZOWY LUTY

            Brązowy luty – miesiąc Ziemi, nasi uczniowie dyskutowali, nad tym jak ograniczyć zużywanie plastiku, jak długo rozkłada się plastik?, co się dzieje z plastikiem? dlaczego należy ograniczać zużycie plastiku? dlaczego warto korzystać z wielorazowych produktów oraz tych z recyklingu? A odpowiedzi na powyższe pytania przyniosły filmiki informacyjne, które możemy oglądać na stronie naszej szkoły.

            Tekst - Barbara Kubaś.

          • Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

            7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym okresie kładzie się szczególny nacisk na promocję zdrowego stylu życia oraz na motywację młodych ludzi do podejmowania zachowań, które sprzyjają zdrowiu.

            Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Zdrowia przypominając uczniom o tym święcie, które wypadło w tym roku w niedzielę. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne, zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

            W ramach realizowanego w szkole programu “Trzymaj Formę!” uczniowie podczas lekcji techniki wykonują też co roku “Fantazyjne kanapki” a na lekcjach biologii zgłębiają wiedzę na temat roli witamin w naszym życiu, czy o zaburzeniach i chorobach związanych z nieprawidłowym odżywianiem. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przypominające zasady prawidłowego żywienia, korzyści płynące z aktywności fizycznej oraz jedzenia warzyw i owoców. Od września odbywa się akcja “Przerwa w ruchu”, która zachęca uczniów do większej aktywności fizycznej.

            Pedagog i Samorząd Uczniowski

          • Targi edukacyjne

            Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w targach edukacyjnych organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze w Hali MOSiR. Gości przywitał Lubuski Kurator Oświaty pan Mariusz Biniewski. Młodzież miała szansę poznać bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych, które prezentowały się na scenie (prezentacje multimedialne, szkolna orkiestra, skecze, występ cheerleaderek) oraz w wyznaczonych stoiskach.

          • Sukcesy naszych uczennic w gminnym konkursie plastycznym

            Dnia 22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście uczestniczyli w konkursie Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - plastyka etap gminny. Temat przewodni konkursu związany był z aktualną porą roku i brzmiał - ,,Wiosno - hej , to ty? ''. Powstały ciekawe prace przede wszystkim malarskie. Komisja przyznała w kategorii klas VII - VIII PIERWSZE MIEJSCE i tym samym nominację do etapu powiatowego Anastazji Antończak , Katarzyna Stasik otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV - VI PIERWSZE MIEJSCE i nominację do etapu powiatowego otrzymała Klaudia Kruk. Wyróżnienia otrzymały : Malwina Malka, Julia Brychcy, Laura Uszler i Nikola Pyszkowska, która też otrzymała nominację do etapu powiatowego. Z klas I - III PIERWSZE MIEJSCE zajęła Maria Kremer, a wyróżniona została Aleksandra Drozdowska.

          • Konkurs na wielkanocne prace plastyczne

            Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w konkursie plastycznym " Pisanka" oraz "Kartka Świąteczna".
            W kategori pisanka:
            I miejsce - Maria Kandulska , Zuzanna Schuster
            II miejsce - Ksawery Pyszkowski
            III miejsce - Kornelia Kołaska
            W kategori kartka:
            I miejsce - Małgorzata Pańczyszyn , Natalia Lechel
            II miejsce - Martyna Brzóska, Leon Waligórski
            III miejsce - Lilianna Lehmann , Ignacy Banach
            Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

            Wszystkim uczniom oraz rodzicom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

            Tekst - Alicja Młynarczak.

          • Mistrzowie Intelektu 2024

            Tradycyjnie na początku wiosny odbył się konkurs „Mistrzowie Intelektu”. Rywalizowały klasy 6, 7, i 8. Należało wykazać się kreatywnością, refleksem, umiejętnością porozumiewania się bez słów lub odwrotnie bogatym słownictwem. Liczyła się również współpraca w trzyosobowym zespole.
            Każdy z nich zasłużył na wyróżnienie ale brawurowo zagrała reprezentacja klasy 7a (Hanna Wieczorek, Katarzyna Stasik, Nataniel Sołtysiak). Drugie miejsce zajęła klasa 6a (Malwina Malka, Monika Trocholepasza, Laura Uszler), a trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z klasy 7b (Dominik Pawelski, Stanisław Chmielak, Dominik Weil). Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dla niektórych będzie szansa, by się odegrać za rok. Nagrodę - okazały tort - ufundowała Rada Rodziców.

            Organizatorki - Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

    • Dzwonki

      Środa 24.04.2024
    • Godziny lekcyjne:

      1. 800   –  845

      2. 855    –   940

      3. 950   –  1035

      4. 1045  –  1130

      5. 1145  –  1230

      6. 1245  –  1330

      7. 1345  – 1430

      8. 1435  – 1520

      9. 1525 - 1610

      • Realizujemy programy:

      •  

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2994927