Nasze profile

Projekty edukacyjne

 

 

 

 

 

 

   

  Dzwonki

  Wtorek 22.05.2018

  Kalendarz

  Galeria zdjęć

   Realizujemy programy:

   Aktualności

   • Z radością informujemy, że uczennica kl. 7 b, Anastazja Malajka, została laureatką konkursu przedmiotowego  języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką Anastazji jest Pani Agnieszka Weimann. Serdecznie im gratulujemy!

     

   • Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy  unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
    Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp. 

     

   • 25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Michał Woźniak, Zuzanna Owczarek, Amelia Draga i Cezary Makarowicz wzięli udział w  II KONKURSIE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO. Konkurs odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

    Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Na początku zarówno uczniowie jak i zgromadzeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski,  przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców Liceum  oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego skutecznym metodom nauki języka angielskiego, przeprowadzonego przez dr Beatę Kouhan.

   • Nasz talent - Natalia Wośko - Obrazek 1   Mam na imię Natalia,  16 lat i chodzę do gimnazjalnej klasy III B. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam już prawie 9 lat temu, w pierwszej klasie szkoły podstawowej. I nie żałuję. Wręcz przeciwnie! Śpiew jest czymś, co kocham. Według mnie, to również pewien lek na stres, ale przede wszystkim wspaniała zabawa:)!

    Natalia Wośko - Cudownych rodziców mam.wma
    Nagrania dokonano w GOK w Babimoście pod kierunkiem p. Marcina Szczechowiaka.
   • Nasi najmłodsi uczniowie zdobywali wiedzę na temat teatru. Prezentowali też różne scenki z wykorzystaniem pomysłowych kostiumów i rekwizytów. Zapraszamy do GALERII.

     

   • "Jak zdrowo żyć?" pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły promowali zasady zdrowego stylu życia i podejmowali działania z zakresu edukacji zdrowotnej. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne prowadzone były zarówno w ramach zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.

    Jednym z takich zadań były prace plastyczne wykonane przez uczniów, które zdobią ściany naszej szkoły, jak również wystawa prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Babimoście.

    oihjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

   • Photon to robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu poznać  kierunki, kolory, reakcje na bodźce z otoczenia. Przy tej okazji dzieci uczą się jak działają technologie oraz stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania.
     

    Robot stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego. 

    Wykorzystanie Photona pozwala na kreowanie sytuacji systematycznie wspierających mechanizmy uczenia się, wyzwala radość i budzi ciekawość poznawczą.

   • Amelia Kubiak z kl. 5 b i Hubert Anuszkiewicz z klasy III C wystąpili w finałach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finały  odbyły się: 25.04 w Żaganiu (dla grupy klas 4-6) i 27.04.2018 r. w Międzyrzeczu (dla grupy klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum). Konkurencja była bardzo duża, gdyż w przesłuchaniach wzięło udział odpowiednio po 50 i 40 najlepszych recytetatorów w województwie. Nasi przedstawiciele zaprezentowali swoje teksty bardzo udanie, wzięli też udział w warsztatach teatralnych. Gratulujemy bardzo dobrych występów!

   • Konstytucja 3 Maja.pdf

    W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście wzięli udział w konkursie plastycznym związanym ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Zadaniem konkursowym było wykonanie okolicznościowej pocztówki, gazetki lub zaprojektowanie znaczka. Wśród wykonanych różnymi technikami prac dominowały kolory: biel i czerwień. Komisja szkolna wyróżniła:
    Hannę Mleczak (I miejsce),
    Amelię Kubiak i Wiktora Graszę (II miejsce),

    Julię Ludowicz (III miejsce).

   • Uczeń klasy 6 b - Maciej Białoń zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Polska to moja ojczyzna". Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy. Na konkurs wpłynęło 800 prac. W grupie wiekowej klas IV-VI należało wykonać komiks o tematyce patriotycznej związanej ze Świętem Niepodległości.

   • Uczniowie klas gimnazjalnych mają zaszczyt zaprosić czwartoklasistów do udziału w konkursie literackim dotyczącym znajomości baśni braci Grimm.

    Wykaz ośmiu utworów objętych konkursem :

    - „Czerwony Kapturek’’

    - „Złota Gęś”

    - „Pani Zamieć”

    - „Gęsiareczka”

    - „Kopciuszek”

    - „Śnieżka”

    - „O wilku i siedmiu koźlątkach”

    - „Braciszek i siostrzyczka”

    W pierwszym etapie, który odbędzie wię 10.05.2018 r. na 3 lekcji wszyscy uczniowie klas czwartych będą rozwiązywać test wiedzowy. Laureaci przystępują do kolejnego etapu.

   • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoją znajomość ortografii podczas konkursu zorganizowanego 20.04.2018 r. Zwycięzcy z klas: 3a - Martyna Vogel, 3 b - Krzysztof Paciejewski i 3 c - Marcel Misiak reprezentowali naszą szkołę w Rejonowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się  24.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.
    W zmaganiach z trudną polską ortografią wzięło udział 32 uczniów klas trzecich z 6 szkół ze Świebodzina, Sulechowa, Brodów oraz reprezentanci naszej placówki. Uczniowie pisali bardzo trudne dyktando pt. „Nad jeziorem” oraz wykonywali zadania testowe sprawdzające poziom ich wiedzy ze znajomości zasad pisowni.

   • Uczniowie klasy 4b podczas lekcji języka polskiego zaprezentowali legendy związane z regionem, w którym mieszkają. Wszystkie wystąpienia z dużym zainteresowaniem i uwagą zostały wysłuchane i obejrzane przez koleżanki i kolegów z klasy.

    Odegranie legend przez uczniów, zamiast żmudnego czytania, okazało się doskonałą zachetą do poznawania historii i tradycji Babimostu. ZDJĘCIA

   • Irena Sendlerowa - bohaterka, która w czasie II Wojny Światowej uratowała tysiące żydowskich dzieci - była tematem prezentacji multimedialnych przygotowywanych przez uczniów klas 6 i 7 w ramach zajęć informatycznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Kurowską-Hoły.  Postać, której rok obecnie obchodzimy, okazała się mało znana wśród młodzieży, ale dzięki realizacji zadania działalność I. Sendlerowej została przybliżona.

    Najciekawsze prace wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Jury konkursowe dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie ciekawych prezentacji.Autorami najbardziej kreatywnych pomysłów są:

   •  Poznajcie grę "Scottie Go!" - jest to gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania.

    Gra "Scottie Go!

    • doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia;
    • rozwija intuicję logarytmiczną;
    • uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie;
    • wspiera rozwój kompetencji w zakresie nauczania programowania na etapie szkoły podstawowej.

     

    Scottie Go! jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

   • "Przepis na zdrowy posiłek" - Obrazek 1

    Ogłaszamy konkurs "Przepis na zdrowy posiłek".

    Konkurs skierowany jest do klas VI-VII  Szkoły Podstawowej oraz II i III gimnazjum w Babimoście.

    Zadaniem konkursowym jest skomponowanie zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania np.surówki, zupy lub drugiego dania i przyniesienie przepisu na kartce A-4

    Nagrodą dla zwycięzcy jest zrobienie przez stołówkę szkolną takiej surówki, zupy, drugiego dania lub całego obiadu  oraz umieszczenie na stronie szkoły w jadłospisie autora przepisu  np. surówka a la Jacek Igrek plus nagroda niespodzianka.  Zapraszamy do udziału.

   • Biblioteka szkolna organizuje konkurs związany z ogólnopolską akcją
    „Jak nie czytam. Jak czytam” organizowaną dnia 8.06.2018 r.

    Konkurs skierowany jest do wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Babimoście ( w tym oczywiście klas gimnazjalnych!). Zadaniem konkursowym jest nakręcenie filmiku w formie Mannequin Challenge – najpopularniejszej ostatnio zabawy, polegającej na nagrywaniu komórką scenek, podczas których biorący w nich udział ludzie zastygają w pozach niczym manekiny. Uczestnicy powinni mieć w ręku książki lub czytniki e-booków.
    Podkład dźwiękowy stanowić będzie  piosenka Black Beatle hip-hopowego duetu Rae Sremmurd.

   • Wiele zabawnych przygód przeżyli uczniowie klas trzecich SP podczas spotkania z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. Odbywając podróże po Afryce, Azji i Oceanie Atlantyckim wspólnie z bohaterami książek poznańskiego globtrotera dowiedzieli się jak pasjonujące jest zwiedzanie świata. Opowieści wzbogacały liczne rekwizyty, ciekawe zdjęcia,  a nawet odgłosy dzikich zwierząt. Nasz gość zachęcał młodych słuchaczy do realizacji swoich marzeń. Spotkanie zorganizowane zostało 13.04.2018 r. przez bibliotekę szkolną we współpracy z Publiczną Biblioteką w Babimoście. GALERIA ZDJĘĆ.

   • W iTeatrze prawdziwe wzruszenia - Obrazek 1

    Uczniowie klas piątych z zapartym tchem  obejrzeli w piątek 13.04.2018 r. spektakl  na podstawie omawianej aktualnie lektury pt. "Chłopcy z Placu Broni"  Ferenca Molnara. Spektakl był transmitowany przez Internet na żywo z Teatru Pinokio w Łodzi.

    Nad głowami świszczą pociski słów. Ktoś komuś wypowiada wojnę. Jeden przeciw drugiemu. Nieustannie toczą się małe i duże wojny. Trwa wielkie zawłaszczanie. Moje-Twoje. Po której jesteś stronie? I czy w ogóle musisz być po czyjejś stronie? Place zabaw, boiska, podwórka stają się polem bitwy. Nie ma czasu na refleksję. Wśród okrzyków nie słychać głosów rozsądku, nie słychać propozycji dialogu. W bitewnym hałasie nie słychać dziecięcej wrażliwości, zabawy i radości.

    Plac, o który toczy się walka to przestrzeń, w której każdy chce być zwycięzcą, gdzie realizują się instynkty walki i obrony. Wszystko po to, by zaspokoić głód własności, tożsamości i społecznej przynależności. W „Chłopcach z Placu Broni” tematom walki, bohaterstwa i ofiary, kształtującym wyobraźnie i postawy młodego odbiorcy, towarzyszą rodzące się podziały, wrogość i zawężenie optyki, będące efektem ubocznym powstających w grupie norm i ideologii. Głównym zadaniem spektaklu jest uchwycenie momentu, w którym instynkty i systemy wartości zaczynają przejmować kontrolę nad zbiorowością.

    Realizacja spektaklu jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży 2017” oraz Urzę

   Aktualności

   Kontakt

   • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
    Szkoła Podstawowa w Babimoście
    ul. Żwirki i Wigury 3
    66-110 Babimost
   • tel., fax: 68 351 2155
    tel. 68 351 2657

   Galeria zdjęć