Nasze profile

Projekty edukacyjne

 

 

 

 

 

 

   

  Dzwonki

  Poniedziałek 21.01.2019

  Kalendarz

  Galeria zdjęć

   Realizujemy programy:

   Aktualności

   • Tradycyjną zabawą karnawałową zakończyli uczniowie klas 1-3 pierwsze półrocze nauki. Barwnie i pomysłowo przebrane dzieci wirowały w rytmie muzyki przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Najmłodsi wspaniale się bawili, co ukazują zdjecia w GALERII.

     

   • Bezpieczne ferie - rady dla dzieci i rodziców

    Już niedługo ferie. Jeśli wierzyć meteorologom, to możemy liczyć na wesołe zabawy na śniegu i lodzie. Pamiętajmy, aby były również bezpieczne!

    Przypominamy o kilku ważnych zasadach:

    ·  Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych; 

    ·  W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami; 

    ·  Nie doczepiajmy sanek do samochodu; 

    ·  Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby; 

   • Zbiórka dla zwierząt w potrzebie - Obrazek 1

    Drodzy miłośnicy czworonogów!
    Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w zbiórce przedmiotów dla Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Samorząd szkolny zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które będą zbierane w ramach akcji:
    karma sucha i mokra dla psów i szczeniaków, karma sucha i mokra dla kotów i kociąt, podkłady higieniczne 60x90 cm, koce, ręczniki, poszewki, prześcieradła, kołdry bez pierza, smycze powyżej 2m i szelki dla psów średnich, rękawiczki nitrylowe, pampersy rozmiary od 1 do 6, chusteczki dla dzieci, płatki kosmetyczne, gąbki do naczyń, papier toaletowy, papier do drukarki A4. Rzeczy dla czworonogów w potrzebie prosimy przynosić do sali 38.
    Nie pozostańmy obojętni na los bezdomnych zwierząt. Pamiętajmy, że dobro wraca ze zdwojoną siłą!
    Samorząd Szkolny

   • Wreszcie spadł śnieg!

    Wyczekiwany przez dzieci śnieg dostarczył dziś wszystkim wiele radości i okazji do zabawy. Zapraszamy do GALERII.

   • Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku od codziennej nauki i pracy, a w nowym roku wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń życzy dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej w Babimoście.
    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkań wigilijnych w klasach  oraz migawek filmowych z dnia opłatkowego:  

     
   • Wyniki konkursu na najciekawszą kartkę świąteczną

    14 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać się umiejętnościami w konkursie plastyczno-językowym. Owocem starań są piękne kartki świąteczne z życzeniami w dwóch językach: niemieckim i angielskim.

    Kategoria klas 1-3 SP:
    I miejsce - Katarzyna Stasik
    II miejsce - Gabrysia Ciołek
    III miejsce - Kinga Mruk
    Wyróżnienia - Nataniel Sołtysiak, Julia Konieczna  i Iga Grobys

    Kategoria klas 4-7 SP:

    I miejsce - Kacper Żołądkiewicz
    II miejsce - Sara Treffkorn
    III miejsce - Dominika Woźniak

   • Złoto i srebro w finale wojewódzkim LOM w unihokeju!!!
    Tegoroczne finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju zakończyły się dwoma medalami, wywalczonymi przez uczniów naszej szkoły. Czternastego  grudnia w sali szkoły podstawowej w Brójcach nasi najstarsi unihokeiści  16  raz z rzędu   wywalczyli mistrzostwo województwa lubuskiego w unihokeju w kategorii szkół gimnazjalnych, pokonując kolejno :  Babimost - Międzylesie    9:0 Babimost - Brójce    4:2 Babimost - Maszewo        8:1 Babimost - Gorzów           2:0 Podsum
   • Maskotki klas piątych

    W późnojesienną szarość dni dużo słońca i uśmiechu wnieśli uczniowie klas 5, którzy na lekcjach techniki uszyli maskotki- warzywa i owoce. Wykonane prace posłużyły dodatkowo jako pomoc w przeprowadzeniu zajęć w klasach 4 dotyczących zdrowego  żywienia.

    Maskotki klas piątych - Obrazek 1

    Maskotki klas piątych - Obrazek 2

    Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

   • Konkurs młodych tłumaczy - Obrazek 1

    7 grudnia, pod okiem pani Aleksandry Michalskiej i pani Agnieszki Gaertner, odbył się w naszej szkole konkurs młodych tłumaczy. Każda klasa wytypowała dwoje uczniów, którzy zmagali się z tym wyzwaniem. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Klasy 4-5 SP oraz 6-7 SP tłumaczyły zdania o tematyce patriotycznej i geograficznej z języka polskiego na angielski i angielskiego na polski. Klasy 8 SP-3 PG tłumaczyły zdania o tej samej tematyce, jednak tekst był w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
    W kategorii klas 4-5 SP wygrali uczniowie klasy 4b - Maksymilian Czerwiński i Krzysztof Paciejewski, w kategorii klas 6 -7 SP zwyciężyli uczniowie klasy 7b - Sara Treffkorn i Mateusz Krawiec, a w kategorii klas 8 SP-3 PG najlepsi okazali się reprezentanci klasy 3A - Aleksandra Modrzyk i Michał Truszkowski.
    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   • Nagroda za "burzę w szklance wody"

    Ilustracją do popularnego idiomu „Storm in a teacup” (burza w szklance wody) nasza uczennica Julia Ludowicz wywalczyła 3 miejsce w kategorii kl. 7-8 SP w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym „Idiom...Ink”. Konkurs polegał na zilustrowaniu dowolnego angielskiego idiomu w dosłowny sposób. Dnia 13.12.2018 r. uczennicy wręczono dyplom i zestaw upominków. Gratulujemy!
    Koordynacją konkursu w naszej szkole zajęły się pani Anna Prządka i pani Bożena Wołek.

    Nagroda za "burzę w szklance wody" - Obrazek 1

     

   • Idą, idą święta!

    Różnorodne, pomysłowe i pięknie wykonane dekoracje bożonarodzeniowe można było obejrzeć przy wejściu do szkoły. Prace te są dziełem naszych uczniów (a czasami też ich rodziców). Już za kilka dni będą ozdobą wygilijnych stołów w wielu babimojskich domach. Zapraszamy do GALERII.

   • "Wielcy Rodacy"

    W naszej szkole 10.12.2018 r. odbyło się niezwykle emocjonujące i dynamiczne widowisko artystyczne pt. "Wielcy Rodacy". Podczas spotkania, które łączyło naukę i zabawę nie zabrakło śpiewu oraz poezji. Nasi uczniowie z entuzjazmem brali udział w krótkich scenkach historycznych, np. związanych z walką Polaków z zaborcami i w licznych konkursach, w których nagrodami były słodkości. Przedstawienie przebiegało w bardzo miłej atmosferze czego dowodem są zdjęcia zamieszczone w naszej GALERII.

    Spotkanie zorganizowały: Bożena Wołek i Ewa Muńko. Zdjęcia - Wiesław Zięba.

   • Przedstawienie "Królewna Śnieżka"

    Szkolny Klub Europejski przy  Szkole Podstawowej w Babimoście oraz kółko teatralne przy GOK-u, pod opieką Pani  Jolanty Reimann, już po raz kolejny, jak co roku,  zabrali publiczność w wspaniałą podróż do krainy bajki, aby przed Świętami Bożego Narodzenia napełnić ich serca miłością i wrażliwością.

    Tym razem było to przedstawienie pt. „ Królewna Śnieżka i siedmiu wesołych krasnoludków”.  Baśń ta zwraca uwagę przede wszystkim na niszczącą siłę zazdrości i zawiści. Macocha, zazdrosna o swoją urodę, zawistna wobec każdej kobiety, która mogła okazać się ładniejsza od niej, zniszczyła samą siebie. Bo zazdrość niszczy zazdrośnika, popycha go do strasznych czynów, nie daje chwili spokoju. A morał ostateczny? Nie bądź zawistny ani zazdrosny. Kochaj ludzi, bądź dobry!

   • Sukces w międzynarodowym konkursie

    Nasza uczennica, Małgorzata Stasik, odniosła sukces w Międzynarodowym Konkursie MAST pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat" zorganizowanym pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
    Na konkurs nadesłano 4 tysiące prac z 666 szkół z Polski i z 17 szkół polonijnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czech. Nagrodzono prace ze szkoły polonijnej na Brooklinie w Nowym Jorku, ze szkoły w Trzyńcu w Czechach oraz ze Szkoły Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Blackburn w Wielkiej Brytanii.
    Wśród nagrodzonych prac z Polski znalazła się też praca plastyczna naszej uczennicy z babimojskiej szkoły - Małgosi Stasik. Gratulujemy wielkiego sukcesu! - opiekun konkursu - Bożena Wołek.

   • Trzeci finał wojewódzki naszych unihokeistów!
    3 grudnia  w hali Olimpia odbyły się kolejne, szkolne zmagania naszych unihokeistów. Tym razem w półfinale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali najstarsi chłopcy z naszej szkoły, którzy od kilkunastu lat wiodą prym w naszym województwie, nieprzerwanie zdobywając tytuł mistrzów Ziemi Lubuskiej. Nasi reprezentanci rozegrali łącznie pięć pojedynków, pokazując rywalom swój wysoki kunszt techniczny. Pokonali kolejno następujące zespoły: SP Babimost - SP Świdnica      5:0 SP Ba
   • Prezenty od Mikołaja:)
    Fotorelacja z pracowitej wizyty Mikołaja i jego świty w naszej szkole.
   • Wizyta w "Akademii Pana Kleksa"

    Listopadowy spektakl  pt. „Akademia Pana Kleksa”  skłoniła nas do wyjazdu do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Na przedstawienie to pojechali aktorzy z Klubu Europejskiego oraz uczniowie klas czwartych, którzy to z Panem Kleksem powinni być za pan brat. Dynamika postaci oraz kolorowi i ciekawi bohaterowie oraz ich historie zaciekawiły i  zawładnęły sercami naszych uczniów.  Aktorzy nasi wrócili pełni wrażeń i pozytywnych emocji, ale też wielu spostrzeżeń ,jeżeli chodzi o grę aktorską. Wszyscy przy tym świetne się bawili.

   • Nowości w dziale "Doradztwo zawodowe"

    Zapraszamy do zapoznania się z działem "Doradztwo zawodowe" w zakładce "Dla ucznia". Dział będzie systematycznie wzbogacany o nowe i przydatne materiały dla uczniów kończących naszą szkołę. Zapraszamy!

     

   • Piękno Ziemi Babimojskiej w obiektywie uczniów Szkoły Podstawowej w Babimoście

    Nasza najbliższa okolica kryje piękno, którego na co dzień nie zauważamy, dlatego nasi uczniowie wspólnie z nami zorganizowali wystawę zdjęć ukazującą walory biologiczno-geograficzne naszej gminy. Przez dwa tygodnie prace naszych uczniów można było podziwiać w Urzędzie Miejskim w Babimoście a teraz prezentujemy je w naszej szkole.
    ............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

   • "Szpikowa paczka"

    Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku – jest to również magiczny czas, w którym większość  z nas pragnie choć w niewielki sposób wspomóc potrzebujących. Dlatego też, już po raz drugi, nasza szkoła włączyła się w zbiórkę rzeczy dla potrzebujących w ramach akcji organizowanej przez fundację Anny Wierskiej DAR SZPIKU. W tym roku  „SZPIKOWĄ PACZKĘ” wsparł Samorząd Szkolny wraz z panią Małgorzatą Kaczmarską, a zbiórkę koordynowała Anna Prządka. Zbieraliśmy prezenty dla osób zmagających się z nowotworami krwii oraz ich rodzin. Akcja cieszyła się dużą popularnością a darczyńcy zaskoczyli nas swoją hojnością. Po kilku dniach sala zaczęła napełniać się podarkami: grami, książkami, puzlami, słodyczami, przyborami szkolnymi, skarpetkami, kosmetykami, środkami czystości oraz żywnością o długim terminie przydatności do spożycia. Nasze prezenty zostały dostarczone do punktu zbiórki w Zbąszyniu, skąd pod koniec listopada trafiły do siedziby „Drużyny Szpiku” a następnie do potrzebujących osób zmagających się z białaczką oraz ich rodzin. Choć trudno jest dać im to o czym najbardziej marzą – czyli zdrowie, mam nadzieję, że podarowane przez darczyńców prezenty pozwolą im choć na chwilę zapomnieć o trudzie codzienności i sprawią, że na ich twarzach zagości uśmiech. Być może to właśnie dzięki nam poczują magię świąt.

   • "Die Raupe" – „Gąsienica” po niemiecku

    Dopiero zaczęli się uczyć języka niemieckiego, a już przyjechał do nich teatrzyk ze sztuką w języku niemieckim. Mowa tu o uczniach klas 5 i 6. Była to nagroda za ich uczciwą i piękną naukę tego nowego języka. Uczniowie nie tylko prawie wszystko zrozumieli, ale brali także aktywny  udział w tym przedstawieniu. Prowadzili dialog z główną bohaterką – gąsienicą, liczyli,  powtarzali, opowiadali co zapamiętali z tej sztuki. Wszyscy się uczyli i dobrze bawili. Może niedługo sami przygotujemy jakieś przedstawienie w języku niemieckim.

   • „Ja to mam szczęście”

    10 listopada 2018 uczniowie naszej szkoły uświetnili swoim występem uroczystą akademię z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, która miała miejsce w sali widowiskowej GOK w Babimoście. Spektakl słowno-muzyczny pt. „Ja to mam szczęście” ukazywał trudy zmagań Polaków o wolność - od Grunwaldu po II wojnę światową. Na scenie pojawiły się wykonania muzyczne, które wycisnęły łzy wzruszenia u widzów – tak było z piosenkami „ Rozkwitały pąki białych róż”, „Taki kraj” czy „ Dumką na dwa serca”. Piosenki wplecione były w narrację odwołującą się do najważniejszych wydarzeń związanych z walką o niepodległość oraz w brawurową recytację utworów patriotycznych. Puentą występu było stwierdzenie, zgodne ze słowami piosenki:  "Ja to mam szczęście... że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą... ja to mam szczęście".

   • Mamy dwie drużyny w finale wojewódzkim!

       W ubiegłym tygodniu w babimojskiej hali "Olimpia " odbyły się dwa turnieje szkolne w ramach rozgrywek Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju dziewcząt starszych ( klasy trzecie gimnazjum oraz VII i VIII) oraz chłopców młodszych. Zawody miały rangę półfinałów wojewódzkich. Wzięło w nich udział po 6 drużyn, wyłonionych na poziomie mistrzostw powiatów. Dwie nasze reprezentacje były w tych zmaganiach najlepsze, uzyskując tym samym bezpośredni awans do do finałów wojewódzkich, które odbędą się w grudniu. Najpierw z awansu do finału wojewódzkiego cieszyły się nasze dziewczęta - obrończynie złotego medalu w roku szkolnym 2017/2018. Nasze mistrzynie pokonały kolejno następujące szkoły:

   • "Jestem Aniołem, a Jaką Ty Masz Super Moc?"

    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Jestem Aniołem, a Jaką Ty Masz Super Moc?", który jest organizowany przez Fundację „Gdy Liczy Się Czas” przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki – wsparcia lub napisanie listu do chorego dziecka oraz napisanie wypracowania na jeden z 4 tematów: „Smaczne i zdrowe, czy to jest możliwe?” „Sport drogą do zdrowia”, „Zdrowy tryb życia, co to jest i dlaczego jest zdrowy? ”Czy zdrowie jest takie ważne? Celem projektu jest nauka odpowiedzialności i aktywności  społecznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do prowadzenia zdrowego trybu życia.

   • Pierwszoklasiści w bibliotece

    Już od trzech miesięcy uczniowie klas pierwszych poznają literki i ćwiczą trudną sztukę czytania. Ponieważ nie wystarcza im już elementarz we wtorek 20.11.2018 r. zostali pełnoprawnymi czytelnikami i wypożyczyli swoje pierwsze książki w bibliotece szkolnej. Zanim to się stało rozwiazywali zagadki i uczyli się właściwego korzystania z księgozbioru. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki wykonane przez uczniów klas starszych. Dziękujemy za wizytę i życzymy wielu ciekawych lektur. Zapraszamy do GALERII.
    Zdjęcia - Ewelina Wozińska i Wiktoria Fiołka.

   •  

      Spektakl pt. "W drodze do Niepodległej" ukazywał  m. in.przyczyny i skutki zaborów, walki powstańcze, zsyłkę na Sybir, a także czasy II wojny światowej. Zwieńczeniem przedstawienia było zaśpiewanie "Murów" J. Kaczmarskiego. W inscenizacji wystąpili: Maciej Białoń, Tomek Bielawski, Hanna Mleczak, Bartek Rakowski, Sara Treffkorn, Kacper Żoładkiewicz (kl. 7b), Kamil Nyga, Mateusz Rakowski (kl. 7a),  Przemysław Judt, Bartek Kremer, Michał Truszkowski (kl. 3a), Karol Fritsche, Ola Brzos
   • Piknik rodzinny - kolejne zdjęcia

    Zapraszamy do GALERII. Zdjęcia - Wiktoria Fiołka.

   • "Trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Idiom... ink"

    W październiku 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym „Idiom...Ink” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Kępicach. Konkurs polegał na zilustrowaniu dowolnego angielskiego idiomu w dosłowny sposób. W pracach oceniane były: pomysłowość, walory artystyczne, samodzielność, zastosowane techniki oraz poprawność językowa. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a nadesłane prace reprezentowały bardzo wysoki poziom.
    Wśród nadesłanych 1233 prac znalazło się kilka rysunków naszych uczniów. Jurorzy zwrócili szczególną uwagę na pracę Julii Ludowicz. Uczenica przedstawiła popularny idiom „Storm in a teacup”, który po polsku oznacza burzę w szklance wody. Praca Julii zdobyła 3 miejsce w kategorii klas 7-8 SP!

    Koordynacją konkursu w naszej szkole zajęły się pani Anna Prządka i pani Bożena Wołek. Pracę Julii i kilka wybranych prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły można podziwiać na zdjęciach umieszczonych w galerii.

   • Szanowni Państwo!
    Uczniowie klas gimnazjalnych w ramach projektu edukacyjnego przeprowadzają w listopadzie dla wszystkich czwartoklasistów konkurs ze znajomości baśni braci Grimm. Bardzo prosimy  Rodziców o wsparcie swoich dzieci i pomoc w przeczytaniu czterech baśni: "Stoliczku nakryj się", "Pani Zamieć", "Śnieżka" oraz "Złota gęś". Z góry bardzo dziękujemy!

    W krainie baśni - konkurs dla klas czwartych - Obrazek 1

   • Konkurs piosenki patriotycznej

    Konkurs piosenki, który odbył się podczas piątkowego pikniku, wyłonił prawdziwe talenty. Był też okazją do przypomnienia najpiękniejszych polskich pieśni i piosenek patriotycznych.
    Najlepszymi występami mogą się poszczycić:

    1. Hanna Krawczuk - kl. 8 b
    2. Klasa 8 a
    3. Kacper Jarysz - kl. III C PG

    Gratulujemy!

   • Badmintonowy turniej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

    W sobotę 10.11.2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się 20 Festiwal Badmintona w Świebodzinie. Zawodnicy naszej szkoły  każdego roku uczestniczą w tej sportowej zabawie.   W tegorocznym turnieju wystartowało 114 zawodników reprezentujących Babimost, Świebodzin, Nowogród Bobrzański, Sulęcin, Nowy Tomyśl, Golice. Szkołę Podstawową  w Babimoście reprezentowała 25 osobowa ekipa począwszy od uczniów drugiej klasy do ósmej, pod opieką Marii Pocztowiak oraz rodziców uczniów. Babimojscy zawodnicy startowali w 9 na 10 kategoriach  i znacząco zaznaczyli swoją obecność na tym turnieju.

   • Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w badmintonie drużynowym

    W dniu 30 października 2018 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim odbyły się zawody w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców na szczeblu powiatu zielonogórskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej LOM.  W sportowych zmaganiach wystartowało 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców reprezentujących: SP1 Sulechów, SP3 Sulechów, SP Niwiska, SP Zabór, SP Nowogród Bobrzański i SP Babimost.

    Po zaciętej sportowej walce awans do półfinału wojewódzkiego uzyskały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Babimoście zajmując II miejsce za Szkołą Podstawową w Zaborze. Naszą szkołę reprezentowały Kaja Kosicka, Wiktoria Fiołka i Julia Ludowicz.

   • Zaprojektowaliśmy piękne znaczki i pocztówki

    Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się liczne konkursy. Jednym z wielu był konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego lub pocztówki okolicznościowej. Prace wykonane były różnymi technikami, a dominowały dwa kolory - biel i czerwień. Najciekawsze prace  zostały zaprezentowane w holu szkoły.
    Komisja konkursowa wyłoniła najpiękniejsze:
       I miejsce- Maciej Białoń
       II miejsce - Natalia Ludowicz I Amelia Kubiak
       III miejsce- Hanna Łukaszewska
    Wyróżnienia otrzymali: Hanna Mleczak, Zuzanna Olender, Zofia Szczeszek.  
    Opiekun konkursu: B. Wołek.

   • Poznajemy ciekawe zawody

    Uczniowie klas trzecich PG zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi kształcenia i przyszłego zawodu. W ramach doradztwa zawodowego mieli okazję wysłuchać interesującej opowieści o pracy Pana Piotra Gulaka, który jest bosmanem na statku budującym morskie farmy wiatrowe na Morzu Północnym. Ogromne turbiny produkują energię odnawialną  w wielu rozwiniętych krajach na świecie, m.in. u wybrzeży Wielkiej Brytanii.
    Pan Piotr pokazał jak buduje się turbiny wiatrowe i jak wygląda życie na statku. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących tej interesującej pracy oraz technicznych szczegółów funkcjonowania tego rodzaju elektrowni. Dowiedzieli się m.in., że długość skrzydła turbiny dochodzi nawet do 100 m. Bardzo ciekawa była relacja z odbytych przez niego rejsów do Azji, gdzie szczególnym zagrożeniem są współcześni piraci.
    Czy któryś z naszych uczniów wybierze pracę na morzu jeszcze nie wiadomo, jednak opowieści naszego gościa są dowodem, że każdy ma szansę na realizację swoich marzeń, nawet jeżeli pochodzi z tak niewielkiej miejscowości jak Babimost.
    Życzymy Panu Piotrowi spokojnych rejsów i bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie!
    Lekcje zostały zorganizowane przez bibliotekę szkolną.

   • W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Najlepszą okazała się prezentacja poświęcona Lechowi Wałęsie przygotowana przez klasę 8 B.

    Drugie miejsce przyznano klasie III B PG za prezentację o Andrzeju Sapkowskim.

    Andrzej Sapkowski KL.III B.pdf

    Trzecie miejsce zajęła kl. III A PG prezentacją postaci Janiny Ochojskiej.

    Janina Ochojska kl.III A.pdf


     

   • Plakaty i gazetki z okazji Święta Niepodległości

    Wyniki konkursu na plakat:

    Kategoria klas 1-3 SP
    1. 2a; 2. 3a; 3. 1a.

    Karegoria klas 4-6:
    1. 6a; 2. 4c; 3. 5b

    Kategoria kl. 7-8 i III PG:
    1. IIIA; 2. IIIB; 3. IIIO

    Wyniki konkursu na gazetkę ścienną:

    Kategoria klas 1-3 SP:
    1. 1a; 2. 2a; 3. 3a

    Karegoria klas 4-6:
    1. 5c; 2. 6a; 3. 6b i 5a

    Kategoria kl. 7-8 i III PG:
    1. IIIA; 2. IIIC; 3. 7a

    Zapraszamy do GALERII.

   • Fotorelacja z festynu

    Wielkie zaangażowanie wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców  i pracowników szkoły znalazło swój finał w postaci festynu z okazji 100-Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Prezentujemy pierwszą część zdjęć z tej udanej imprezy. We wtorek zamieścimy kolejne zdjecia. Zapraszamy do GALERII.

   • "W drodze do Niepodległej"

    Już w środę 7 listopada 2018 r. rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie wystąpili w spektaklu pt. "W drodze do Niepodległej". Ukazywał on m. in.przyczyny i skutki zaborów, walki powstańcze, zsyłkę na Sybir, a także czasy II wojny światowej. Zwieńczeniem przedstawienia było zaśpiewanie "Murów" J. Kaczmarskiego. W inscenizacji wystąpili: Maciej Białoń, Tomek Bielawski, Hanna Mleczak, Bartek Rakowski, Sara Treffkorn, Kacper Żoładkiewicz (kl. 7b), Kamil Nyga, Mateusz Rakowski (kl. 7a),  Przemysław Judt, Bartek Kremer, Michał Truszkowski (kl. 3a), Karol Fritsche, Ola Brzostek, Daria Jankowiak, Emanuela Król (kl. 3b), Kacper Jarysz (kl. 3c), Hanna Krawczuk (kl. 8b). Zapraszamy do GALERII.
    Program przygotowali: Wioletta Wernerowska, Ewelina Wozińska, Aleksandra Michalska (rekwizyty) i Andrzej Gaertner (nagłośnienie).

   • Trzy złote medale unihokeistów w mistrzostwach powiatu zielonogórskiego

             W ostatnich dniach października,  w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, rozegrano w naszej hali "Olimpia" cztery turnieje unihokeja, w których wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Pierwszy turniej zorganizowany został dla chłopców w ramach Igrzysk dzieci ( U-13). Nasi reprezentanci wywalczyli II miejsce, zdobywając tym samym srebrne medale. W kolejnych trzech turniejach unihokeja brylowali już tylko uczniowie naszej szkoły, pokonując zdecydowanie swoich rywali ze Sulechowa, Nowego Kramska, Nowogrodu Bobrzańskiego i ze  Świdnicy. Najbardziej imponujące wyniki osiągali zawodnicy  z najstarszych klas pokonując np. zespół sulechowskiej "jedynki" 33:0 (w kategorii chłopców) i 17:0 (w kategorii dziewcząt). Wszystkim drużynom i ich trenerom gratulujemy awansu do półfinałów wojewódzkich, życząc sukcesów w dalszych rozgrywkach.

   • Listy do Turcji

    Z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Penfriends from Cambridge, a tym samym nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze szkołą Diltas Private Primary School z Konya w Turcji. Zadaniem dzieci było napisanie listu do kolegi lub koleżanki z Turcji. Pod czujnym okiem swoich opiekunów: Patrycji Stajkowskiej i Anny Prządki dzieci wykonały przepiękne prace, które zachwycają różnorodnością i pomysłowością. Nasi uczniowie opisali w listach siebie i swoje zainteresowania, naszą szkołę oraz przedstawili najważniejsze informacje o Polsce. Prace udkorowały ślicznymi rysunkami i zdjęciami. Listy zostaną wysłane w ciągu najbliższych kilku dni. Dzieci z niecierpliwością oczekują już na odpowiedzi swoich nowych przyjaciół. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie to zaowocuje nawiązaniem długoletnich znajomości oraz rozwinięciem umiejętności językowych naszych podopiecznych. Liczymy na to, że korespondencja z rówieśnikami z innych krajów poszerzy horyzonty naszych uczniów oraz jeszcze bardziej zmotywuje ich do nauki języka angielskiego. Najciekawsze prace można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

   • Uczniowie klasy 3a  bawili się w naukowców.  Poprzez doświadczenia i eksperymenty  odpowiadali na pytania:
    - do czego służy magnes?

    - czy powietrze jest magiczne?
    - jakie kolory ma światło? .
     Wszyscy byli bardzo podekscytowani wynikami  przeprowadzonych badań.

    ........................................................................................................................................................................
    ........................................................................................................................................................................

   • Piękne ilustracje do baśni

    Uczniowie naszej szkoły przygotowali projekty okładek do ulubionych baśni i legend na konkurs pt. "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat". Wśród różnorodnych technik plastycznych i pomysłów najciekawsze okazały się prace: Małgosi Stasik, Amelii Kubiak, Ewy Michalak, Zuzi Matysiak, Oliwii Pietraszewskiej, Patrycji Wechczyńskiej, Bartka Rakowskiego i Nikoli Litwy.
    Zapraszamy do GALERII.
    Do etapu ogólnopolskiego zostały wytypowane prace: Małgosi Stasik, Amelii Kubiak, Zuzanny Matysiak i Patrycji Wechczyńskiej. Autorkom życzymy powodzenia.
    Opiekunem konkursu jest pani Bożena Wołek.

   • Wycieczka do Poznania

    Uczniowie z klas VIa, VI b i V b wraz z opiekunkami: Bożeną Wołek, Patrycją Stajkowską i Anną Prządką odwiedzili dnia 19.10.2018 r. Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.Czekała tam na nas ciekawa wystawa przygotowana z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.Uczniowie obejrzeli też film o żołnierzach walczących o wolność i niepodległość Polski. Nastepnie podziwiali poznański ratusz i zabudowę starego miasta. Wycieczkę umiliła też wizyta w galerii handlowej Stary Browar. Zapraszamy do GALERII.

   • Niezwykła lekcja historii

    15 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem, z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  tematem przewodnim lekcji było „Od powstania listopadowego, do odzyskania niepodległości”. Uczniowie  mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały mundury oraz uzbrojenie z tego okresu czasu. Dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli wziąć udział w plebiscycie czy też zostać rekrutami w Legionach Piłsudskiego. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny. Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „złote” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną. Zapraszamy do GALERII.

   • Spotkanie z "Kotem w butach"

    Naszą szkołę odwiedzili dnia 16.10.2018 r. aktorzy Teatru ART-RE z Krakowa z przedstawieniem „Kot w butach”. Dzieci świetnie się bawiły współtworząc spektakl: łapały kuropatwy, gotowały zupę dla króla i tańczyły na przyjęciu weselnym. Poznały też wartość przyjaźni i wsparcia w trudnych sytuacjach. Dziękujemy artystom za dobrą zabawę!

    Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 1

    Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 2

    Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 3

    Spotkanie z "Kotem w butach" - Obrazek 4

   • Słodziaki zachęcają do czytania

    Zabawne Słodziaki opanowały bibliotekę szkolną i zaprosiły wszystkich uczniów klas 1-3 na spotkania, podczas których dzieci poznawały zwierzęta oraz ich przygody opisane w książce „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Podczas zajęć w bibliotece uczniowie rozwiązywali też łamigłówki związane z bohaterami książki, natomiast w domu czytają codziennie po 10 minut, wyrabiając tym samym nawyk czytania. Organizatorem akcji jest  sieć sklepów Biedronka, której dziękujemy za ufundowanie maskotek i książek. Więcej zdjęć w GALERII.

   Aktualności

   Kontakt

   • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
    Szkoła Podstawowa w Babimoście
    ul. Żwirki i Wigury 3
    66-110 Babimost
   • tel., fax: 68 351 2155
    tel. 68 351 2657

   Galeria zdjęć