Nasze profile

Projekty edukacyjne

 

 

 

 

 

   

Dzwonki

Wtorek 17.10.2017

Kalendarz

Aktualności

 • Uczniowie klas  1-3 obejrzeli dziś przedstawienie pt. "Kaczka Cudaczka" przygotowane przez Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa.

 • Młodzi fotografowie  biorący udział w konkursie pt. "Jak spędzam czas wolny na Babimojszczyźnie" pokazali na swoich zdjęciach jak ciekawie i różnorodnie można spędzać czas wolny w naszym regionie. Malownicze jeziora, lasy i pola, dobra infrastruktura sportowa, ścieżki rowerowe czy place zabaw. Każdy z 18 uczestników pokazał najciekawsze miejsca w swojej miejscowości lub urocze zakątki, gdzie można szukać wytchnienia po pracowitym dniu. Na Babimojszczyźnie nie sposób się nudzić!

  Laureatami konkursu zostali:

 • Biblioteka Szkoły Podstawowej w Babimoście jak co roku włącza się w obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku proponujemy uczniom udział w:

  -konkursie na zakładkę do książki (dla uczniów klas 4-6 w ramach zajęć plastyki oraz  dla chętnych uczniów klas starszych);
   

  -konkursie czytelniczym dla fanów „Biura detektywistycznego Lassego i Mai” (Konkurs dla uczniów klas 3-6 SP. Można się wykazać znajomością serii o młodych detektywach oraz zdolnościami detektywistycznymi. Zapisy chętnych w bibliotece);
   

 • W piątek, 29 września, czterdziestoosobowa grupa przyrodników z naszej szkoły odwiedziła Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Podczas tej wyprawy każdy z uczniów mógł się poczuć jak prawdziwy odkrywca. Naukowych wyzwań w Centrum Przyrodniczym było bardzo wiele. Ciekawe eksperymenty, iluzje optyczne, kreatywne klocki to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Później udaliśmy się do planetarium, gdzie każdy mógł się przekonać, ile ważyłby na poszczególnych planetach (i Ks
 • 29.09.2017 r. jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Nasza szkoła również włączyła sie w tę inicjatywę. Uczniowie klas drugich i trzecich  słuchali czytanych przez wychowawczynie fragmentów książek. Sami również czytali urywki opowieści: "Oto jest Kasia" - M. Jaworczakowej, "Jak to ze lnem było" M.Konopnickiej i "Baltic. Pies, który płynął na krze" - B. Gawryluk. Pierwszoklasiści mieli dziś swoje pierwsze spotkanie z biblioteką, gdzie poznali książkę "Maja na tropie jaja" R. Witka.

  Zachęcamy rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom, nawet, gdy już potrafią czytać. Wspólne głośne czytanie buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa, niezwykle stymuluje rozwój mózgu, przynosi ogromną wiedzę ogólną, rozbudowuje słownictwo. Życzymy wielu miłych chwil z książką:)

 • W sobotę dnia 23.09.2017 r. na Linach spotkali się uczestnicy V Harcerskiego Biegu Terenowego. Spotkanie zainspirowane było zbliżającą się 100 rocznicą Powstania Wielkopolskiego. Wśród dzieci i młodzieży z Kargowej i Wielichowa byli też uczniowie z klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Babimoście. Gry terenowe, w których wzięła udział młodzież, miały na celu przypomnienie faktów z historii walk powstańców w naszym regionie. Kończące imprezę ognisko było okazja do rozmów i bliższego poznania się zarówno młodych uczestników jak i ich opiekunów.

 • W dniu 22.09.2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Wiktora Olender (klasa IIIA), a jej zastępcą Wiktora Judt (klasa IIIA). Frekwencja wyniosła 79%. Gratulujemy!

 • Trzecioklasista naszego gimnazjum Dominik Bartczak został finalistą Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbędą się w najbliższy weekend      23-24 września w Białej Podlaskiej. Dominik zaliczył świetny start podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw lekkoatletycznych we Wrocławiu w dniu  9 września, startując w dwóch konkurencjach: w biegu na 100m i w biegu na 300m. W obu tych konkurencjach Dominik poprawił  swoje rekordy życiowe, ustanawiając tym samym nowe rekordy gimnazjum: w biegu na 100m – 11,75s i w biegu na 300m – 38,26s. Na podstawie tak znakomitych rezultatów zakwalifikowano ucznia naszego gimnazjum do Mistrzostw Polski. Już w najbliższy weekend wszyscy trzymamy kciuki za naszego kolegę!

 • W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

  To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

 • 15.09.2017

  Moduł Sport i rekreacja został zmodyfikowany

 • Galeria

  I oto dzisiaj 4 września o godzinie 8.45 zabrzmiał pierwszy dzwonek, dając sygnał, że rozpoczął się nowy rok szkolny. Nowy rok w nowej szkole – Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Babimoście. Serdecznie przywitani zostali wszyscy uczniowie, licznie przybyli na inaugurację roku rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Do społeczności szkolnej przycięci zostali najmłodsi – 41 pierwszoklasistów, którzy po złożeniu uroczystego ślubowania, tradycyjnie przez panią dyrektor zostali pasowani na uczniów. Po apelu w klasach czekały na nich liczne niespodzianki i słodkości przygotowane przez rodziców i wychowawczynie – panią Sabinę Kędziorę i panią Elżbietę Zdunek.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
  Szkoła Podstawowa w Babimoście
  ul. Żwirki i Wigury 3
  66-110 Babimost
 • tel., fax: 68 351 2155
  tel. 68 351 2657

Galeria zdjęć