Nasze profile

Projekty edukacyjne

 

 

 

 

 

   

  Dzwonki

  Czwartek 22.02.2018

  Kalendarz

   Galeria zdjęć

   Aktualności

   • Nowy plan lekcji jest dostępny w librusie. Na stronie nowy plan zamieścimy po feriach.

   • KONKURSY, PROJEKCJE FILMOWE I DEGUSTACJE DAŃ TO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELI JĘZYKOWCÓW NA „DNI JĘZYKÓW OBCYCH”, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W DNIACH 1-6 LUTEGO W NASZEJ SZKOLE.

    ”Dni języków obcych” rozpoczęły się  konkursem matematycznym w języku niemieckim pod opieką Aleksandry Michalskiej, gdzie I miejsce zdobyły klasy 7a i IIC, a drugie III A. Czwartkowe popołudnie uatrakcyjniły uczniom projekcje filmów obcojęzycznych pod opieką pań Anny Wołek, Jolanty Reimann oraz Aleksandry Michalskiej.  Dzieci i młodzież miała możliwość podziwiania znanych sobie dzieł kinematografii w oryginalnych językach.

   • 13.02.2018

    Nowy dział na naszej stronie "NASZE TALENTY" będzie prezentował ucznów, którzy mają różnorodne talenty i pasję. Zaczynamy od Liwii Nędziak - uczennicy gimnazjalnej klasy II A Szkoły Podstawowej w Babimoście.

   • Słynni naukowcy z krajów anglo- i niemieckojęzycznych - wybrane prezentacje uczniów kl. III C i VII a.

   • Rozpoczynamy ferie zimowe. Jest to czas  odpoczynku, zabawy i realizacji zainteresowań, na które w okresie nauki. często brakuje Wam czasu. Pamiętajcie jednak o zasadach bezpieczeństwa, aby z ferii przywieźć jedynie miłe wspomnienia!

    • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych; 
    • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami; 
    • Nie doczepiajmy sanek do samochodu; 
    • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni o
   • Dzień Zakochanych - Obrazek 1

     

    Tradycją w naszej szkole stało się to, że obchodzimy święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. W tym roku 14 lutego wypada akurat w trakcie ferii zimowych, dlatego już dzisiaj zapanowała miłosna atmosfera. Z tej okazji do każdej klasy zawitały amorki z pocztą walentynkową. Miały one dużo pracy, gdyż wysłaliście w tym roku dużo serdecznych życzeń.

     

    Wszystkiego dobrego nie tylko w Dniu Świętego Walentego !!!

            Samorząd Uczniowski

     

     

     

    Dzień Zakochanych - Obrazek 2

     

    Dzień Zakochanych - Obrazek 3

     

    Dzień Zakochanych - Obrazek 4

   • Tradycyjna zabawa karnawałowa najmłodszych uczniów organizowana jest przez samorząd uczniowski w ostatnim dniu przed feriami zimowymi. Zapraszamy do GALERII.

   • Wybory MISS I MISTERA „GIMBAZY” 2018 - Obrazek 1

     

    Samorząd uczniowski zorganizował wybory MISS I MISTERA „GIMBAZY” 2018. Kadydatami byli uczniowie i uczennice wyłonieni w wyborach klasowych. 8 lutego odbyło się finałowe głosowenie. Miło nam poinformować, że MISS została Gabriela Rajska z klasy 3A, natomiast MISTEREM Nikodem Karman z klasy 2B. Gratulujemy zwycięzcom!

     

    Wybory MISS I MISTERA „GIMBAZY” 2018 - Obrazek 2

     

    Samorząd

   • 5 lutego 2018 r. miałyśmy okazję zaprezentować projekt gimnazjalny pt. Kuchnia polsko- angielska. Tworzymy książkę kucharską. Do degustacji przygotowałyśmy po 3 dania z każdego kraju – Polski i Anglii. Polskę reprezentowały pierogi, biszkopt z truskawkami oraz sernik, natomiast z Anglii pojawiły się takie potrawy jak: Apple pie, Cornish pasty, Yorkshire pudding. Dla dzieci były przygotowane krzyżówki, gry typu memory i pytania quizowe. Pod koniec zabawy dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w zajęciach. Pomyślałyśmy także o młodzieży, szykując dla nich ulotki z przepisami i książkę kucharską. Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Cały projekt przygotowały uczennice z klasy 2B: Andżelika Piwecka, Weronika Fabiś i Aleksandra Brzostek. Zapraszamy do GALERII.

   • W dniu 8.02.2018 r. nasi dzielnicowi, aby zapobiegać niepożądanym sytuacjom przekazali uczestnikom spotkania informacje dotyczące cyberprzemocy. Policjanci omówili również oszustwa, które są dokonywane za pośrednictwem sieci internetowej oraz formy i możliwości zabezpieczenia się przed takimi zdarzeniami. Podczas spotkania zwrócili także uwagę na regulacje prawne dotyczące przestępstw i wykroczeń popełnianych przez Internet oraz telefony komórkowe.

    Dzisiejsza pogadanka miała również na celu wskazywać młodzieży, jakie zagrożenie niesie ze sobą eksperymentowanie z dopalaczami i innymi narkotykami oraz uświadomienie młodzieży konsekwencji, jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia.

   • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli 7.02.3018 r. przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna" przygotowanie przez krakowski teatr "Art.-Re". Podczas spektaklu dzieci wspólnie przeżywały losy księżniczki Aurory, tańczyły z wróżką, a przede wszystkim zobaczyły, że dobro, miłość i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło. Dziękujemy aktorom za piękne przedstawienie:)

    "Śpiąca Królewna" - Obrazek 1

    "Śpiąca Królewna" - Obrazek 2

    "Śpiąca Królewna" - Obrazek 3

   • Godzina wychowawcza w klasie 4 b poświęcona została na skomponowanie smacznych i zdrowych kanapek. Przygotowanie  pysznego śniadania było też dobrą zabawą.

    Kanapki klasy 4 b - Obrazek 1

   •  Cezary Kaczmarek z kl. III C gimnazjum awansował do finału wojewódzkiego konkursu z historii. Ucznia przygotowuje p. Ewa Muńko. Serdecznie gratulujemy:)

   • Z radością informujemy, że Amelia Draga awansowała do finału wojewódzkiego konkursu z geografii. Uczennicę przygotowuje p. Monika Maksimczyk. Gratulujemy:)

     

   • Od 1 do 6 lutego 2018 r. w naszej szkole odbędą się DNI JĘZYKÓW OBCYCH. W ramach ich trwania przeprowadzone zostaną liczne konkursy oraz prezentowane będą stoiska przedstawiające  kraje anglo- i niemieckojęzyczne przygotowane przez klasy 6-7 SP oraz klasy II-III PG. Uczniowie klas 4 i 5 SP  zaprezentują swoje projekty o kulturze i historii Polski.

    Konkursy (do których klasy typują 3 osoby) oraz terminy ich odbywania się:

    1.Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych – klasy 7 SP oraz klasy II-III PG (2 lutego)

   • Z okazji rocznicy Wyzwolenia Babimostu uczniowie klas trzecich SP pod kierunkiem p. Aliny Kozubal, p. Bernardety Mikołajczak, p. Małgorzaty Piechaczek oraz muzyka p. Andrzeja Gaertnera przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. "Babimost - nasze miasto". Jaś Wędrowniczek był przewodnikiem po Babimoście, pokazał nam ciekawe miejsca i zachchęcał do zwiedzania. Jednocześnie można było wrócić do historii i dowiedzieć się skąd wzięła się nazwa Babimost.

   • W dniu 23 stycznia 2018 r. uczniowie klas 7a i 7b Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami -  sierżant Darią Puchalską oraz starszym sierżantem Piotrem Czubą na temat: "Odpowiedzialność prawna nieletnich".

    W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami z zakresu czynów zabronionych oraz przejawów demoralizacji, a także z problematyką postępowania z nieletnimi, naruszającymi normy prawne i możliwymi do zastosowania środkami wychowawczymi.  Omówione zostały też zagrożenia występujące w środowisku nieletnich oraz poruszono kwestię odpowiedzialności prawnej nieletniego w sytuacji popełnienia czynu niezgodnego z prawem.

   • "Dzieci z Bullerbyn" to arcydzieło literatury dziecięcej, książka na której wychowały się kolejne pokolenia. Pełna ciepła i niebanalnego poczucia humoru, przedstawia szczęśliwe i pełne przygód dzieciństwo mieszkańców małej wioski. Z pozoru jest to prosta historyjka widziana oczami ośmioletniej Lisy. Tak naprawdę jednak "Dzieci z Bullerbyn" są piękną opowieścią o dzieciństwie, marzeniach i beztrosce.

    W konkursie ze znajomości życia bohaterów książki wzięło udział dwadzieścioro uczniów klas trzecich naszej szkoły. Najlepszymi znawcami powieści Astrid Lindgren okazali się:

   • Na konkurs fotograficzny "Magia Świąt Bożego Narodzenia" zorganizowany przez bibliotekę szkolną swoje zdjęcia zgłosiło dziesięcioro uczniów. Fotografie przedstawiają wiele magicznych chwil, oddają nastrój tych wyjątkowych świąt i urok bożonarodzeniowych dekoracji.

    Jury postanowiło przyznać 2 równorzędne pierwsze miejsca Marcie Bannach i Dominikowi Sołtysiakowi. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki, a zwycięzcy powerbanki. Gratulujemy:)

    GALERIA ZDJEĆ

   •  
     Nasza szkoła również w tym roku włączyła się w pomaganie potrzebującym w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas finału w niedzielę 14.01.2018 r. zaprezentowaliśmy przedstawienie ukazujące, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy naprawdę grała i będzie grała wszędzie i zawsze. Odbyły się też atrakcyjne licytacje  m.in. na:       voucher na rodzinną sesję zdjęciową w profesjonalnym studiu fotograficznym „Waldemar Heit Fotografia” w Zbąszyniu.

    W przedstawieniu wystąpili: Julia Golar, Emma Król, Kacper Jarysz, Daria Jankowiak, Remigiusz Jeż, Hubert Anuszkiewicz, Tomasz Bielawski, Aleksander Sołtysik, Sara Treffkorn, Hanna Mleczak, Kacper Żołądkiewicz, Jakub Piwecki, Jakub Piter, Maciej Białoń, Mia Mleczak.
    Poniżej fragmenty przedstawienia sfilmowane przez Wiktorię Fiołkę.

   • W grudniu  2017 r.uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka pt. "A światłość w ciemności świeci". Tegoroczne jasełka nawiązywały do początków - historii budowania pierwszych szopek i przedstawień, które zainicjował w XIII św. Franciszek z Asyżu. Stąd pojawienie się na scenie  postaci św. Franciszka i św. Klary oraz licznych zwierzątek z którymi Franciszek umiał rozmawiać.
     W inscenizacji udział wzięło 49 uczniów, którzy od października regularnie spotykali się na próbach pod kierunkiem katechetki H. Griny. Swój udział w tym przedsięwzięciu miał też ks. Paweł Opłatkowski, który zajął się strojami do przedstawienia oraz pani B. Wołek i pan D. Drosik, którzy przygotowali rekwizyty.
    Jasełka zostały przedstawione kilka razy -  na Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych, dla całej społeczności szkolnej oraz w uroczystość Epifanii w kościele parafialnym.

   • Udział uczniów kl. 3a w projekcie "Gdy po lekcjach eksperymentujesz, swoją przyszłość w mig zbudujesz" wpłynął bardzo wyraźnie na wzrost kompetencji umiejętności i postaw. Grupa 5.5PW-AK uczestnicząc w zajęciach "Zrozumieć Świat - zajęcia z przyrody poprzez eksperyment" oraz grupa 27.5MR-AK uczestnicząc w zajęciach "Matematyczne zmagania - zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne poprzez eksperyment " uczniowie wykorzystywali dostępne pomoce. To pozwoliło im nyć kreatywnymi i tworzyć poprzez doświadczenia coś nowego, co dało wiele radości i zadowolenia. Wpłynęło to również na podniesienie wyników w nauce. Można powiedzieć, że Świat stał sie im bardziej przyjazny, bliższy oraz bardziej zrozumiały. Dzieci bardzo żałowały, że czas projektu dobiegł końca.

   • Od września roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście korzystają z jednej z najpopularniejszych platform językowych na świecie -  Duolingo. Warto wiedzieć, że obecnie platformy Duolingo używa około 50 milionów ludzi na całym świecie! Co zapenia jej taką popularność? Przede wszystkim jest ona darmowa, zawiera pokaźną ilość zróżnicowanych ćwiczeń oraz dostępna jest zarówno w wersji na komputer stacjonarny jak i w formie aplikacji na telefon. Ogromną zaletą platformy jest fakt, iż uczniowie przerabiają materiał w dowolnym, dopasowanym do siebie tempie i od razu otrzymują informację zwrotną o swoich postępach.  Co więcej - platforma przypomina  grę.  Uczestnicy  zbierają punkty i odznaki za osiągnięcia  oraz po wykonaniu określonych zadań przechodzą  do kolejnych, wyższych poziomów. Na kolejnych etapach zadania są coraz trudniejsze, a uczniowie przyswajają nowe słownictwo i struktury gramatyczne. Dzieki temu dzieci są zmotywowane do dalszego korzystania z platformy, a poziom ich umiejętności językowych stopniowo wzrasta.

   Aktualności

   Kontakt

   • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
    Szkoła Podstawowa w Babimoście
    ul. Żwirki i Wigury 3
    66-110 Babimost
   • tel., fax: 68 351 2155
    tel. 68 351 2657

   Galeria zdjęć