Nasze profile

Projekty edukacyjne

 

 

 

 

 

 

   

  Dzwonki

  Piątek 17.08.2018

  Kalendarz

  Galeria zdjęć

   Realizujemy programy:

   Aktualności

   • Nasi nowi przyjaciele

    Dnia 19.06.2018 naszą szkołę odwiedzili goście z Niemiec. Na samym początku oprowadziliśmy ich po szkole i pokazaliśmy im poszczególne klasy. Następnie zabraliśmy ich do Centrum Sportu i Rekreacji, zaprosiliśmy ich do wielu ciekawych zabaw integracyjno-animacyjnych, w których chętnie uczestniczyli. Nauczyliśmy ich również tańczyć belgijkę, a oni w zamian zaprezentowali nam swój regionalny taniec. Otrzymaliśmy od nich drobne upominki, po czym wyszliśmy na świeże powietrze, gdzie uczestniczyliśmy w różnych aktywnościach sportowych.
    Resztę czasu spędziliśmy na konwersacjach oraz nawiązywaniu bliższych znajomości. Oprowadziliśmy ich po mieście oraz uczyliśmy się nawzajem łamańców językowych, a także dowiedzieliśmy się trochę o ich kulturze. Na sam koniec odprowadziliśmy ich na przystanek autobusowy.
    Bardzo chcielibyśmy to powtórzyć i ponownie miło spędzić wspólnie czas. Jesteśmy szczęśliwi  z faktu, że zostaliśmy zaproszeni do nich na następny rok.

   • Zakończenie roku w klasie 3 a

    Zakończenie roku w klasie 3 a - Obrazek 1

    To my, klasa 3 a, wesoło spędzamy czas w ogrodach proboszczowskich w Kosieczynie.
    Rodzice, na czele z panią Ewą Heyduk i pania Basią Vogel, 19 czerwca zorganizowali nam ten wyjazd. Były konkursy, zabawy i ognisko. Wtedy też nastąpiło pożegnanie z naszą wychowawczynią Aliną Kozubal. Było trochę smutno...

    Galeria...

   • Od września roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście korzystali z jednej z najpopularniejszych platform językowych na świecie -  Duolingo. Dzieci grając w przeróżne gry zdobywały nowe kompetencje językowe, uczyły się słownictwa i zagadnień gramatycznych. Czas roztrzygnąć całoroczne zmakania!

     Oto dziesięciu najlepszych graczy:

    Miejsce

    Imię i nazwisko

    Liczba punktów

    Klasa

    1.

   • Dzień Ochrony Środowiska 2018

    Zbiórka zużytych baterii!

     

    5 czerwca w Światowy Dzień Ochrony Środowiska podsumowaliśmy akcję zbiórki zużytych baterii. Uczniowie zebrali łącznie kilkadziesiąt kilogramów tych niebezpiecznych odpadów.

    Najwięcej baterii zebrali uczniowie klasy II C  i w ich ręce trafia nagroda w wysokości 100 zł ufundowana przez Radę Rodziców.
    Zebrane baterie są odbierane przez firmę „Reba” zajmującą się ich recyklingiem.

    Dziękuję wszystkim zaangażowanym w naszą akcję i gratuluję zwycięzcom.

     

   • Bezpieczne wakacje

    Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w  przedstawieniu pt. „Bezpieczne wakacje”, które odbyło się w naszej szkole 19 czerwca 2018 r. Miało ono na celu przypomnienie dzieciom , jak ważne jest bezpieczeństwo oraz kulturalne zachowanie, także  podczas wakacji. Krótki program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy 2a oraz dwie uczennice z klasy 1b.
    Na zakończenie każdy nauczyciel otrzymał medal za trud swojej pracy, a uczniowie zostali obdarowani ulotkami z informacjami o numerach alarmowych i magicznych słowach. Nad całością czuwały panie Iwona Firlej-Prętka oraz Elżbieta Kurowska-Hoły.

   • Podsumowanie projektu "Kręgosłup mam tylko jeden"

    W piątek 8 czerwca naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy IKEA – pani Marita Michalak oraz pan Marcin Chowiera. Goście wsparli swoją wiedzą nasz projekt pod hasłem Kręgosłup mam tylko jeden. Podczas spotkania z uczniami klas II-IV oraz V-VII szkoły podstawowej pokazali, jak dbać o kręgosłup podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, siedzenia przy biurku czy korzystania z telefonu komórkowego oraz jak poprawnie nosić plecak szkolny.

    Goście obejrzeli też korytarzowe szafki dla uczniów oraz tablicę interaktywną wraz z projektorem krótkoogniskowym zakupione w ramach projektu dzięki wsparciu finansowemu firmy IKEA Industry. Podziwiali także prace projektowe naszych uczniów promujące zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek. Na koniec wręczyli wyróżnienia za oryginalną formę i ciekawe ujęcie tematu w konkursie plastycznym Jak dbać o kręgosłup? Dyplomy i nagrody otrzymali: Jagoda Urbanowicz, Dominik Sołtysiak, Wiktoria Fiołka, Anastazja Malajka i Amelia Kubiak.

   • Warsztaty antynikotynowe

    12 czerwca 2018 r. odybyły się w naszej szkole warsztaty dla klas V, VI i VII, poruszające tematykę palenia papierosów i e- papierosów.

    Uczniowie dowiedzieli się, że uzależnienie to bardzo  szerokie pojęcie, gdyż obejmuje wiele aspektów, m.in.: nikotynę, alkohol, Internet, leki, gry komputerowe, telefon. Rozmawiali również o tym, że działanie osoby uzależnionej staje się przymusem i ma bardzo negatywny wpływ na codzienne życie, zdrowie oraz relacje  z innymi osobami. Ludzie sięgają po używki czy środki psychoaktywne z bardzo różnych powodów.

   • W ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam. Jak czytam” organizowanej dnia 8.06.2018 r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na nakręcenie telefonem komórkowym filmiku w formie Mannequin Challenge.  Konkurs zwyciężyła klas 3 c, której filmik rpezentujemy poniżej. Uczniom i wychowawczyni - Małgorzacie Piechaczek serdecznie gratulujemy. Nagrodą jest gra w kręgle w naszej kręgielni.

     

     

   • Spotkanie z historią

    Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe "Komandor" w osobie Pana Sebastiana Dragi zaprosiło 8.06.2018 r. uczniów naszej szkoły na spotkanie z historią. Młodzież zapozanła sie z mobilnym muzeum - zabytkowym samochodem, w którym wyeksponowano różnorodne militaria. Dziękujemy Panu Sebastianowi za bardzo ciekawą prezentację.
    Zdjęcia - Wiesław Zięba.

    Galeria...

   • Turniej szachowy

    12 czerwca 2018 r. po raz trzeci odbył się  Szkolny Turniej Szachowy imienia Dobrosułka.  Udział w turnieju wzięli uczniowie klas drugich i trzecich.

    Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Pietrusiewicz. Uczniowie rozegrali sześć partii szachowych. Sędzią głównym był Pan Marcin Paciejewski, któremu ardzo dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju. Sędziami pomocniczymi były Panie Sabina Kędziora, Elżbieta Kurowska-Hoły i Elżbieta Zdunek.

    W kategorii dziewcząt zwyciężyła  Amelia Strzempek.
    Drugie miejsce zajęła Anita Chmielak.

    Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Dembowskiej.
    Zwyciężczynie są uczennicami klasy III a.

   • Propagujemy zdrowe odżywianie

    Nasz projekt nosi tytuł  „Jak zdrowo się odżywiać?”

    Celem było propagowanie zdrowego stylu życia i wskazywanie korzyści z prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej.

    W dzisiejszych czasach coraz modniejsze są diety, ćwiczenia i póki wykorzystujemy je w odpowiedni sposób, to bardzo zdrowa moda.

    W czasie realizacji projektu wykonałyśmy kartony przedstawiające  sylwetki, przyczyny i skutki chorób związanych z odżywianiem, takich jak otyłość i anoreksja oraz z prawidłową sylwetką.

   • Otrzymaliśmy certyfikat „Lepsza Szkoła” - Obrazek 1

    Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła” 2017/2018 i otrzymała certyfikat.

    W ramach projektu szkoła:

    • mierzyła poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego,

    • analizowała osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami pozostałych uczestników programu.

   • Konkurs "Anglista Roku" - Obrazek 1

    28.05.2018 r. odbył się konkurs języka angielskiego w dwóch kategoriach: dla uczniów klas 4-6 SP oraz 7 SP – 3PG.

    Z radością informujemy, że zwycięzcami konkursu ANGLISTA ROKU w roku szkolnym 2017/2018, zostali:

    Kategorii: klasy 4-6 SP

    1. Klaudia Kędziora 5b
    2. Amelia Kubiak 5b
    3. Mateusz Krawiec 6b

    Kategorii: klasy 7 SP – 3PG

    1. Dominik Sołtysiak 7a
    2. Gabriela Majsner 7a
    3. Zuzanna Owczarek IIIB

    Za przebieg i organizację konkursu odpowiadały p. Patrycja Stajkowska, Agnieszka Gaertner i Anna Wołek.

   •  

    W dniu 6 czerwca odbyła się w naszej szkole Debata Oksfordzka na temat: "Życie ludzkie jest najwyższą wartością".  Dwa zespoły prowadziły ze sobą spór w formie dyskusji, prezentowania argumentów, wypowiadania się i słownego pokonywania przeciwnika, który przedstawia  stanowisko przeciwne. Debata w takiej formie jest nie tylko atrakcyjna w odbiorze, ale również uczy dyscypliny wypowiedzi i zwięzłości prezentowania argumentów.

    W debacie brali udział: Marszałek - Remigiusz Jeż kl. III C, Sekretarz - Julia Szymańska kl.IIIA, czterech mówców ze strony Propozycji: Amelia Draga kl. III B, Weronika Kubiak kl.III B, Wiktoria Rakowska kl.III A, Natalia Wośko kl.III B oraz czterech mówców ze strony Opozycji: Wiktoria Olender kl.III B, Zuzanna Owczark kl.III B, Katarzyna Długosz kl.III A, Hubert Anuszkiewicz kl.III C oraz Wiktoria Judt mówca rezerowy i autorka zdjęć.

   • Podsumowanie konkursów przedmiotowych

    Podczas podsumowania konkursów przedmiotowych zorganizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dnia 4.06.2018 r. w Gorzowie Wlkp. dowiedzieliśmy się, że w tym roku przystąpiło do konkursów 10112 uczniów szkół podstawowych, z których 88 uzyskało tytuł laureata.

    W tym gronie znalazła się nasza uczennica - Anastazja Malajka z kl. 7 b - laureatka konkursu z języka plskiego, przygotowywana przez Panią Agnieszkę Weimann. Utalentowanej młodej znawczyni języka polskiego i jej opiekunce serdecznie gratulujemy:)

   • „Wesoły Świat Jana Brzechwy”

    Kaczka Dziwaczka, Leń, Skarżypyta, Samochwała, żabki, papużki, muchomorki, słonie dwa i żuk z biedronką, całe ZOO gościło ostatnio na deskach naszej babimojskiej sceny. Wszyscy świetnie się bawili, śpiewali i  z nami tańczyli.

    Nasi najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak można bawić się wierszami.

    Z okazji Dnia Dziecka przedstawienie przygotował Klub Europejski i koło teatralne przy Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem pani Jolanty Reimann.

    Galeria...

   • "W krainie baśni braci Grimm"
      W roku szkolnym 2017/18 w ramach projektu edukacyjnego odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "W krainie baśni braci Grimm" dla klas IV szkoły podstawowej, organizowany przed II klasy gimnazjum. W etapie czytelniczym wygrała klasa IVb, natomiast w etapie plastycznym miejsca na podium zajęli: pierwsze - IVb, drugie - IVa oraz trzecie IVc. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie.   Organizatorzy konkursu:                                     
   • Żywa lekcja historii

    29 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem tematem przewodnim lekcji była „Podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Uczniowie  mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały stroje oraz uzbrojenie. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli spróbować swoich sił walcząc mieczami. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny.
    Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były denary Bolesława Chrobrego. Na zakończenie lekcji każdy z uczniów mógł podejść i dotknąć eksponatów przywiezionych przez prowadzących. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.

   • Wycieczka klas III SP do Biskupina

             Rankiem 29.05.2018 r. ze swoimi wychowawczyniami wyruszyliśmy  na wycieczkę do Biskupina. Wiedzieliśmy, że czekają na nas różne atrakcje. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruiny zamku Diabła Weneckiego w Wenecji. Następnie przejechaliśmy kolejką wąskotorową  z Gąsawy do Biskupina. Tam zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne oraz osadę biskupińską.  Odbyły się również warsztaty łucznictwa historycznego, podczas których  mogliśmy spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Po smacznym obiedzie pojechaliśmy do Rodzinnego Parku Rozrywki „Zaurolandia”  w Rogowie, a następnie byliśmy w  pierwszej stolicy Polski – w Gnieźnie, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską. Bogaci w wiedzę oraz nowe doświadczenia   i wspaniałe pamiątki wróciliśmy szczęśliwie z tej niesamowitej podróży   w czasie.  Galeria...

   • Udział naszych uczniów w obradach VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego

    28 maja 2018 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w obradach VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Do Sejmiku zostały zakwalifikowane 33 szkoły  z całego województwa. Patronat nad Sejmikiem objęli Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz. Zadaniem Zuzanny Szczeszek, jako reporterki, było przedstawienie relacji z obrad Sejmiku. Jej kolega klasowy, Oskar Stroiński reprezentował szkołę jako radny. Oskar został wybrany przez uczniów klas szóstych i siódmych w wyborach, które odbyły się w naszej szkole na początku maja. W tym roku mottem obrad były słowa Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie”. Młodzi radni zastanawiali się nad  obowiązkami
    i  postawami, jakimi powinien charakteryzować się współczesny patriota. Miło nam również poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie za życzenia złożone z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci.

   • Prezentacje o symbolach narodowych

    Uczniowie klas drugich gimnazjum, w ramach lekcji wos-u, przedstawiali swoim młodszym kolegom z klas 1-7 szkoły podstawowej prezentacje nt. polskich symboli narodowych.
    W każdej z klas o symbolach narodowych opowiadała inna grupa uczniów. Prezentacje zostały wykonane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Tekst i zdjęcie - Ewa Muńko.

   • Medale w finale wojewódzkim w LA
    Bardzo dobry występ zaliczyli nasi najstarsi lekkoatleci - juniorzy młodsi z klas trzecich gimnazjalnych, którzy w bardzo okrojonym składzie ( ze względu na odbywające się 29 maja 2018 roku bierzmowanie) pojechali do Zielonej Góry na finał wojewódzki  w lekkiej atletyce. Nasze gimnazjum reprezentowało  czworo trzecioklasistów, z czego dwoje wywalczyło dwa brązowe medale. Pierwsza ze zdobycia brązowego medalu cieszyła się Kasia Długosz, która potwierdziła, że należy do czołówki województwa lubu
   • Sukcesy w konkursie plastycznym

    Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zarząd Regionu Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górzez z okazji 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Tematem XXIV edycji konkursu pod hasłem „Dbam o Piękno Mego Domu Ziemi” był „Świat pełen kolorów”.
    Spotkanie laureatów tego konkursu odbyło się 1.06.2018 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wśród uczniów z całego województwa nagrodzone zostały nasze młode artystki: Magdalena Mańczak i Ola Radzińska z klas gimnazjalnych oraz Amelia Kubiak i Hanna Mleczak ze szkoły podstawowej. Zwycięzcom gratulujemy!

   • Wyniki konkursu przyrodniczego

    Konkurs  Przyrodniczy

     

    1 z 10

     

    Wyniki finału konkursu

     

    Nawiązując do obchodów  Dnia Ziemi  22 maja 2018 r. już po raz kolejny odbył się finał szkolnego konkursu przyrodniczego „1  z  10”  dla uczniów gimnazjum.
    Tematem przewodnim było:
     „ZDROWE ŚRODOWISKO – ZDROWY CZŁOWIEK”

     

    Do finału zakwalifikowały się następujące osoby:

     

    1.  Zioła  Bartosz             kl. II a
    2.  Król  Emanuela          kl. II b
    3.  Hylak  Julia       kl. II b
    4.  Lehma
   • Wycieczka do "Skokoloco"

    Dnia 29.05.2018 r. klasa 2 a miło spędziła czas w Parku Trampolin – Skokoloco w Zielonej Górze. Wszyscy  mogli sprawdzić swoje umiejętności  na trampolinach oraz ruchomym torze przeszkód. Okazało się, że nie wszystkie  zadania były łatwe, jednak  każdy  dobrze się bawił, pomimo trudności z jakimi musiał się zmierzyć. Po dwugodzinnej zabawie zmęczeni,  ale zadowoleni  pojechaliśmy do  Mc Donalda, gdzie każdy samodzielnie wybierał i kupował coś smacznego.

    Galeria...

    Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

   • Dzień Sportu

    30 maja uczniowie klas najmłodszych spędzili dzień na placu zabaw. Rozpoczęliśmy od biwakowania na kocykach i w namiotach przyniesionych przez uczniów oraz biesiadowania. Każdy przyniósł słodkie co nieco, a Rada Rodziców przygotowała dla każdego ucznia zdrowe przekąski. W ten upalny dzień świeża woda i jabłuszko pokrzepiły wszystkich.

    Następnie uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Pana Adama. Chętni mogli się sprawdzić  w chodzeniu na szczudłach, biegach sprinterskich i skoku w dal.

   • Babimojska Gra Uliczna

    Z okazji  Dnia Dziecka po raz pierwszy zorganizowano Babimojską Grę Uiczną, podczas której uczestnicy musieli rozszyfrować  wskazówki  oraz rozwiązać szereg, jak się okazało nie tak trudnych, zadań, bo nawet najmłodsi uczniowie klas IV i V dobrze sobie z nimi poradzili. Szlak wędrówki wiódł przez różne miejsca naszego miasta. W określonych punktach stali „strażnicy” z łamigłówkami, zagadkami lub wyzwaniami.  Dzieci i młodzież m. in.  określali kolory tęczy, przypisywali duchownych do wyznań, układali wiersze, pokazali umiejętności matematyczne,  a nawet „pomagali jeźdźcom dosiąść koni”. Oprócz inteligencji i błyskotliwości mieli szansę poznać nieco historii Babimostu (przy dwóch figurach na rynku) oraz  zdobyć szlify żołnierskie podczas musztry. Specjalne podziękowania dla Pana Marka Kuca, Pana Witolda Sypniewskiego,  absolwenta naszej szkoły Oskara Piweckiego oraz gimnazjalistów i nauczycieli pomagających przy organizacji.

   • Sukces naszych unihokeistów w Elblągu na OIMS

    Dzięki dużej determinacji  zawodników oraz ich rodziców nasi unihokeiści w ostatni weekend majowy reprezentowali województwo lubuskie, gminę Babimost oraz naszą szkołę na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej    w unihokeju na zawodach w Elblągu. Babimojszczanie przegrywając tylko jedno spotkanie ze znanym sobie dobrze przeciwnikiem  z SP4 z Zielonki udowodnili kolejny raz, że należą do czołówki kraju i wrócili na Ziemię Lubuską  z brązowym medalem na piersi. W ciągu dwóch dni nasi zawodnicy rozegrali łącznie 7 spotkań:

   • "Co jest trendy?"

    W poszukiwaniu trendów na wiosnę 2018 najpierw przejrzałyśmy zdjęcia z najważniejszych  światowych pokazów, a później zajrzałyśmy na Instagram. Modelki, stylistki i blogerki już noszą rzeczy, które będą hitami. Na ich profilach bez problemu znajdą się fotografie z przezroczystymi botkami, intensywnymi bluzkami, czy swetrami. Czy te ubrania znajdą miejsce też w Waszych szafach? Sprawdźcie.

    PROJEKT EDUKACYJNY.pdf

    Projekt przygotowały: Kaja Kosicka, Paulina Fabiś, Wiktoria Skalska i Klaudia Grąs.

   • Wycieczka do Torunia i okolic

    Toruń jest często odwiedzany przez wycieczki uczniów z naszej szkoły. Również w tym roku, w dniach 21-23 maja, uczniowie klas czwartych i piątych wybrali się do tego pięknego grodu nad Wisłą. Tak uczniowie klasy 4b: Jagoda U., Weronika G., Jakub G., Zuzia M. i Marta B. wspominają wycieczkę:

    "Pierwszym celem naszej wyprawy był Inowrocław, gdzie zwiedziliśmy tężnie solankowe. Są to drewniane konstrukcje o długości 300 metrów. Po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka. Nasycone jodem powietrze ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. W Inowrocławiu zwiedziliśmy też planetarium, a wieczorem obejrzeliśmy spektakl „Grające fontanny Cosmopolis”.

   • Medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju!

    Worek z medalami LOM otworzyli najstarsi chłopcy z naszej szkoły, zdobywając 10 maja we własnej hali „Olimpia”  tytuł mistrzów województwa lubuskiego w unihokeju. Nasi szkolni unihokeiści mając na swoim koncie 2 medale klubowych Mistrzostw Polski nie mieli sobie równych w zawodach szkolnych wygrywając wysoko z wszystkimi rywalami z całego województwa lubuskiego. W meczu finałowym o złoty medal pokonali SP10 z Zielonej Góry  11:1. Najlepiej punktującym zawodnikiem z naszej szkoły we wszystkich rozgrywkach na różnych etapach został kapitan naszej drużyny Nikodem Gawroński.

   • W indiańskiej wiosce

    15 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w indiańskiej wiosce, w Nowym Jaromierzu. Tam mogli na własne oczy zobaczyć jak żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XIX wieku.

    W tipi oglądaliśmy repliki autentycznych przedmiotów takich jak stroje, broń, przedmioty codziennego użytku.
    Potem wszyscy pokonali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, rzucali rzutkami. W rytmie indiańskiego tańca udaliśmy się do tipi, w którym upiekliśmy kiełbaski i wysłuchaliśmy indiańskiej legendy. Na koniec przejechaliśmy się kolejką i bawiliśmy się na placu zabaw.

    Po zjedzeniu smacznych lodów zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.

   • Z radością informujemy, że uczennica kl. 7 b, Anastazja Malajka, została laureatką konkursu przedmiotowego  języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką Anastazji jest Pani Agnieszka Weimann. Serdecznie im gratulujemy!

     

   • Sukcesy "Fenomena" w Mistrzostwach Polski w sezonie 2017/2018

    Dużym sukcesem zakończyły się tegoroczne sportowe występy  unihokeistów zrzeszonych w działajacym przy naszej szkole Uczniowskim Klubie Sportowym "Fenomen". Obie męskie drużyny: juniorzy starsi (U-19) oraz juniorzy młodsi (U- 16) wywalczyli medale MIstrzostw Polski. Pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski miał miejsce w ostatni weekend kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie juniorzy starsi z udziałem uczniów z naszego gimnazjum zdobyli brązowy medal MP.
    Po rozegraniu wcześniej 12 meczy eliminacyjnych oraz trzech spotkań półfinałowych babimojscy unihokeiści awansowali do finałowej czwórki MP, gdzie po przegraniu pierwszego pojedynku z Józefiną ( w. mazowieckie) stoczyli zwycieski bój o brązowy medal z gospodarzami finałowego turnieju z UKS "Floorbal" Gorzów Wlkp. 

     

   • "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

    25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Michał Woźniak, Zuzanna Owczarek, Amelia Draga i Cezary Makarowicz wzięli udział w  II KONKURSIE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO. Konkurs odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

    Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Na początku zarówno uczniowie jak i zgromadzeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski,  przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców Liceum  oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego skutecznym metodom nauki języka angielskiego, przeprowadzonego przez dr Beatę Kouhan.

   • Nasz talent - Natalia Wośko - Obrazek 1   Mam na imię Natalia,  16 lat i chodzę do gimnazjalnej klasy III B. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam już prawie 9 lat temu, w pierwszej klasie szkoły podstawowej. I nie żałuję. Wręcz przeciwnie! Śpiew jest czymś, co kocham. Według mnie, to również pewien lek na stres, ale przede wszystkim wspaniała zabawa:)!

    Natalia Wośko - Cudownych rodziców mam.wma
    Nagrania dokonano w GOK w Babimoście pod kierunkiem p. Marcina Szczechowiaka.
   • Pierwszoklasiści bawili się w teatr

    Nasi najmłodsi uczniowie zdobywali wiedzę na temat teatru. Prezentowali też różne scenki z wykorzystaniem pomysłowych kostiumów i rekwizytów. Zapraszamy do GALERII.

     

   • "Jak zdrowo żyć?"

    "Jak zdrowo żyć?" pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły promowali zasady zdrowego stylu życia i podejmowali działania z zakresu edukacji zdrowotnej. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne prowadzone były zarówno w ramach zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.

    Jednym z takich zadań były prace plastyczne wykonane przez uczniów, które zdobią ściany naszej szkoły, jak również wystawa prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Babimoście.

    oihjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

   • Programujemy z Robotem „Photonem” na zajęciach komputerowych.

    Photon to robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu poznać  kierunki, kolory, reakcje na bodźce z otoczenia. Przy tej okazji dzieci uczą się jak działają technologie oraz stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania.
     

    Robot stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego. 

    Wykorzystanie Photona pozwala na kreowanie sytuacji systematycznie wspierających mechanizmy uczenia się, wyzwala radość i budzi ciekawość poznawczą.

   • Nasi uczniowie w finałach konkursu recytatorskiego

    Amelia Kubiak z kl. 5 b i Hubert Anuszkiewicz z klasy III C wystąpili w finałach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finały  odbyły się: 25.04 w Żaganiu (dla grupy klas 4-6) i 27.04.2018 r. w Międzyrzeczu (dla grupy klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum). Konkurencja była bardzo duża, gdyż w przesłuchaniach wzięło udział odpowiednio po 50 i 40 najlepszych recytetatorów w województwie. Nasi przedstawiciele zaprezentowali swoje teksty bardzo udanie, wzięli też udział w warsztatach teatralnych. Gratulujemy bardzo dobrych występów!

   Aktualności

   Kontakt

   • Szkoła Podstawowa w Babimoście im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej
    Szkoła Podstawowa w Babimoście
    ul. Żwirki i Wigury 3
    66-110 Babimost
   • tel., fax: 68 351 2155
    tel. 68 351 2657

   Galeria zdjęć