Nowy spektakl szkolnego teatru „Jorik”

Nasi gimnazjaliści obejrzeli 4.05.2017 r. spektakl pt. „Głucho wszędzie, niemo wszędzie, jak już było, tak nie będzie”. Przedstawienie jest nieco inspirowane „Dziadami” cz. II A. Mickiewicza, podejmuje współczesną problematykę dotyczącą obrazu szkoły, młodzieży gimnazjalnej i jej problemów. Spektakl mówi m. in. o rolach, jakie odgrywają młodzi ludzie w szkole lub jakie chcą ogrywać, by się odnaleźć, o przemocy – w tym cyberprzemocy, wyobcowaniu, radzeniu sobie w trudnej sytuacji rodzinnej, materialnej, ale także o wspieraniu, przyjaźni, miłości. Minimalistyczna scenografia, ale bogata oprawa muzyczna, którą stanowią polskie utwory od popu poprzez hip – hop, techno, metal (TSA, Hey, Paktofonika) Z optymistycznym zakończeniem. W spektaklu występują: Malwina Połomka, Iga Pietrusiewicz, Oskar Piwecki, Aneta Krawiec, Zuzanna Rudzińska, Wiktoria Olender, Karolina Winiarz, Emma Król, Filip Łazowy, Remik Jeż, Hubert Anuszkiewicz. Operator światła – Mateusz Wolek. Spektakl przygotowały pp. Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

Comments are closed.