Biegali na przełaj w sztafetach!

Ostatnie dwa tygodnie, to czas sportowej rywalizacji w bardzo wymagającej konkurencji jaką są sztafetowe biegi przełajowe. Uczniowie naszej szkoły – zarówno dziewczęta jak i chłopcy – walczyli najpierw w Kargowej, gdzie podczas rozegranych 12 kwietnia, mistrzostw powiatu w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – zimno i deszcz – wywalczyli odpowiednio; dziewczęta 3 miejsce, a chłopcy miejsce 4. Szkołę naszą reprezentowało 10 chłopców i 14 dziewcząt.

Natomiast w miniony wtorek 25 kwietnia w Babimoście odbył się finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych i tu reprezentujące Szkołę Podstawową w Babimoście dziewczęta dzielnie walczyły wśród czternastu szkolnych sztafet. Dziewczyny pobiegły na miarę swoich możliwości i na pewno każda z nich dała z siebie wszystko. Reprezentacja składała się z uczennic nie tylko szóstych ale również piątych klas, a także z jednej czwartoklasistki. Tak wiec 11 miejsce w województwie trzeba uznać jako dobry wynik!

Opiekunami sztafet byli Maria Pocztowiak i Adam Grzesiak.

Tekst i zdjęcia – Adam Grzesiak.

Comments are closed.