„Światowy Dzień Zdrowia” w naszej szkole

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym okresie kładzie się szczególny nacisk na promocje zdrowego stylu życia oraz na motywację młodych ludzi do podejmowania zachowań, które sprzyjają zdrowiu.

Jednym z elementów promocji zdrowego stylu życia jest projekt „Trzymaj formę”.

Grupa w składzie: Natalia Wośko, Weronika Koza, Wiktoria Muńko, Dominik Bartczak i Alan Wieczorek zrealizowała projekt pt.
„Jak zdrowo się odżywiać?”

Uczniowie przygotowali okolicznościowe gazetki, na których przypomnieli zasady prawidłowego żywienia, korzyści z aktywności fizycznej oraz jedzenia warzyw i owoców, a także garść informacji o zaburzeniach i chorobach związanych z nieprawidłowym odżywianiem oraz o depresji, która jest tematem przewodnim tegorocznego Dnia Zdrowia.

Jednym z elementów projektu był konkurs na temat zdrowego odżywiania, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów oraz krzyżówka z nagrodami.
W zabawie wzięło udział 44 uczniów. Spośród  33 osób, które bezbłędnie wypełniły krzyżówkę rozlosowano trzy smaczne i zdrowe  nagrody. Szczęście uśmiechnęło się
w losowaniu do Natalii Kliks z VI a, Kacpra Piosika z III c i Wiktorii Olender z II a, która otrzymała główną nagrodę.
Uczniowie przeprowadzili też lekcje we wszystkich klasach drugich SP na temat zdrowego odżywiania.

Gratuluję nagrodzonym, dziękuję wszystkim uczestnikom i osobom, które przygotowały Dzień Zdrowia.

Dbajmy o zdrowie każdego dnia, nie tylko w Dniu Zdrowia.

Tekst i zdjęcia – J. Jankowiak

Comments are closed.