„Gdy po lekcjach eksperymentujesz, swoją przyszłość w mig zbudujesz”

Zajęcia w ramach projektu „Gdy po lekcjach eksperymentujesz, swoją przyszłość w mig zbudujesz” w Szkole Podstawowej w Babimoście.

W zajęciach uczestniczą uczniowie klasy VI a: Natalia Bocian, Weronika Dabek, Wiktoria Fiołka, Natalia Kliks, Alicja Kolendowicz, Zuzanna Szofer, Bartosz Bładyko, Piotr Hoły i Mariusz Forelle.

Szczególną uwagę zwracamy na wykorzystanie na zajęciach metody naukowej, w tym doświadczenia i obserwacji. Uczniowie planują i przeprowadzają doświadczenia chemiczne i biologiczne, dokonują obserwacji i formułują wnioski.

Do tej pory badaliśmy zjawisko osmozy na przykładzie bulwy ziemniaka, wykrywaliśmy skrobię i glukozę, badaliśmy jak drożdże rozkładają wodę utlenioną produkując „pastę do zębów dla słonia”, sprawdzaliśmy odczyn roztworów wykorzystując sok z czerwonej kapusty. Obserwowaliśmy też pod mikroskopem komórki i tkanki różnych organizmów, a także uczyliśmy się samodzielnie wykonać preparat roślinny.

Kładziemy nacisk na zdobywanie umiejętności potrzebnych w dalszej nauce  przedmiotów przyrodniczych.

Tekst i zdjęcia – p. Jarosław Jankowiak

Comments are closed.