Nasi uczniowie mistrzami języka angielskiego!

7 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Babimoście zdobyli I miejsce w finale I edycji konkursu „Mistrz języka angielskiego” o Puchar Starosty Powiatu Zielonogórskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas etapu szkolnego młodzież rozwiązywała test gramatyczno-leksykalny. Do finału zakwalifikowali się tylko najlepsi uczniowie z danej szkoły. Podczas finału odbywającego się w Sulechowie, Zespół Szkół w Babimoście reprezentowali:  Zuzanna Rudzińska, Jakub Olech i Kacper Materna.

Przed rozpoczęciem rozgrywek uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu na temat skutecznej nauki języków obcych, który został przeprowadzony przez dr Marka Kuczyńskiego pracownika Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W finale wzięło udział pięć drużyn. Zmagania przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę nie tylko z zakresu gramatyki i słownictwa języka angielskiego, ale również z wiedzy o krajach anglojęzycznych. W jury konkursu zasiedli zaproszeni goście: dr Marek Kuczyński, pani Joanna Kosarzycka (przewodnicząca Rady Rodziców) oraz pani Beata Kouhan (nauczycielka języka angielskiego). Przebiegowi konkursu przyglądali się goście honorowi, pan Dariusz Wróblewski, (Starosta Powiatu Zielonogórskiego) oraz pan Wojciech Sołtys (kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu). Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody, ale  z Pucharu Starosty Powiatu Zielonogórskiego cieszyć się mogli jedynie uczniowie naszej szkoły.

Zwycięskiej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tekst: A.Wołek

Comments are closed.